Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Павловићи Челинац, арханђелдан

(1/3) > >>

Павловић:
Pozdrav svima!

Pocecu temu citatom iz Celinackih novina:


--- Цитат ---Krajem osamnaestog vijeka neki Miajlo Pavlović sa svojih šest sinova iz Šumadije, nahije kragujevačke dođe u Kruševo Brdo na strmim obroncima  Vlašić planine. Tu se skućiše i umnožiše, krsnu slavu Aranđelovdan raširiše. Odatle, neku deceniju kasnije sin mu Tomo sa svojom djecom Vasilijem i Kuzmanom dođe u selo Junge, danas Markovac. Zauze jednu šumovitu kosu uz goru Kremenjaču i odluči da je okrči. Već naredne godine na njoj dobro rodiše kukuruz i pšenica.

http://www.celinac.org/novine/arhiva/40/

--- Крај цитата ---

Moze li neko da mi pomogne da uspostavim neku vezu izmedju ovih mojih Pavlovica i nekih drugih u kragujevackoj nahiji?
Testirao sam i y hromozom koji spada u I2a haplogrupu.
Hvala i pozdrav.


Jelic:
Где сте се тестирали, и да ли поседујете СТР вредности?

Sergius:
Поштовани, у шематизму из 1882. године не могу се наћи Павловићи у Челинцу који славе Аранђеловдан, и то не само у Челинцу. Нема Павловића са том славом у читавој Крајини.

Павловић:

--- Цитат: Sergius  Фебруар 22, 2020, 12:07:43 поподне ---Поштовани, у шематизму из 1882. године не могу се наћи Павловићи у Челинцу који славе Аранђеловдан, и то не само у Челинцу. Нема Павловића са том славом у читавој Крајини.

--- Крај цитата ---

I sam sam se uvjerio da je tu neki tezak problem, posto sam pretrazio knjige iz biblioteke. Imam neke informacije o kojima bi trebalo razmisliti. Krajem 20 vijeka smo bili mozda najbrojnija porodica na opstini. Pronasao sam nadgrobni spomenik jednog Pavlovica koji je rodjen oko 1862. U selu Josavka nema Pavlovica koji su rodjeni u 19. vijeku, postoje knjige rodjenih za to podrucje. Jedna od djevojaka od josavackih Pavlovica umrla je u bolnici u Kotor Varosi, umjesto u Banjoj Luci, sto bi moglo da znaci da ulogu nije igrala bolnicka njega, nego blizina roditeljima? Kao da su dosli tek u 20. vijeku, ali ne zna se tacno odakle. Jedno predanje kaze Krusevo Brdo, ali tamo niko ne slavi Arhandjeldan. Mozda su dosavsi u Celinac uselili se u kucu nekog ko je slavio Arhandjeldan, pa uzeli tu slavu, recimo ako su dosli mladi bracni parovi sa mnogo djece, pa nisu imali vremena da grade kuce.

Sergius:
Павловића у Котор Варошу има и славе Часне вериге. Имамо их тестиране и припадају хаплогрупи E-V13>PH1246, као и сви који славе ту славу. Дакле, нисте од њих. У тешањском протопрезвитеријату (укључује Котор Варош) имамо Павловиће који славе Часне вериге, Стевањдан и Јовањдан. У Бањалуци такође славе Јовањдан. У парохији Јошавка која укључује Јунге, тј. Марковац, нема уопште Павловића, било које славе.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију