Аутор Тема: Тефтери и попис села Прислонице код Чачка  (Прочитано 1371 пута)

Ван мреже Антонин

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 213
  • J2 > J-Z1043
Тефтери и попис села Прислонице код Чачка
« послато: Септембар 30, 2019, 02:54:46 поподне »
Да ли неко којим случајем има поменуте тефтере тј. попис?
Треба да проверим само једну личност, па ми се не мили због тако мало да потежем до Архива Србије.
У питању је Бошко Шкипић, интересују ме његови отац (можда и деда ако је ту?), мајка, и жена.
То је један од мојих предака које сам скоро открио, па бих да упишем нешто података о њему у родослов, ако могу до истих да дођем.

Хвала унапред.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Тефтери и попис села Прислонице код Чачка
« Одговор #1 послато: Септембар 30, 2019, 04:07:44 поподне »
У раду "Тевтер чибучки за Нахију Рудничку од 10. марта 1823. године" Радоша Маџаревића, у Прислоници су пописани порески обвезници Стеван и Јован Шкипићи.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Антонин

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 213
  • J2 > J-Z1043
Одг: Тефтери и попис села Прислонице код Чачка
« Одговор #2 послато: Септембар 30, 2019, 06:58:53 поподне »
Да, ту сам их спазио од раније. Бошко би требало да је нека прелазна генерација рођених 20их или 30их година 19ог века, па не могу да га "накалемим" на ову двојицу без помоћи других тефтера

Ван мреже отацИванДелић

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 38
Одг: Тефтери и попис села Прислонице код Чачка
« Одговор #3 послато: Август 17, 2020, 08:32:07 поподне »
Да ли неко којим случајем има поменуте тефтере тј. попис?
Треба да проверим само једну личност, па ми се не мили због тако мало да потежем до Архива Србије.
У питању је Бошко Шкипић, интересују ме његови отац (можда и деда ако је ту?), мајка, и жена.
То је један од мојих предака које сам скоро открио, па бих да упишем нешто података о њему у родослов, ако могу до истих да дођем.

Хвала унапред.

Жарко,

Погледаћу ти ја кад стигнем на ред у Архиву Србије, ионако треба да погледам Тефтер арачки за околна села из 1832. године. Имао сам око тог тефтера и једну намеру али се то изјаловило због мноштва имена с једне и губитка 40% већ одрађеног и прекуцаног тефтера (заједно са неповратно изгубљених још око 5GB података са екстерног хард диска који су се углавном, 95%, били подаци накупљеног родословног истраживања).

о. Иван

Ван мреже Антонин

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 213
  • J2 > J-Z1043
Одг: Тефтери и попис села Прислонице код Чачка
« Одговор #4 послато: Август 21, 2020, 08:46:27 пре подне »
Цитат
Жарко,

Погледаћу ти ја кад стигнем на ред у Архиву Србије, ионако треба да погледам Тефтер арачки за околна села из 1832. године. Имао сам око тог тефтера и једну намеру али се то изјаловило због мноштва имена с једне и губитка 40% већ одрађеног и прекуцаног тефтера (заједно са неповратно изгубљених још око 5GB података са екстерног хард диска који су се углавном, 95%, били подаци накупљеног родословног истраживања).

о. Иван

Хвала Вам, Иване.

У међувремену сам успео да прегледам попис села и да га препишем, тако да ако коме треба, код мене постоји, али нисам успео да прегледам тефтере, јер Архив због тренутне сутиације ради по заиста сулудом распореду.