Аутор Тема: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија  (Прочитано 2178 пута)

Ван мреже deJanZiska

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« послато: Новембар 09, 2021, 12:50:58 пре подне »
Веровао сам да се на овом форуму дискусије воде на бар мало вишем нивоу од бацања фора испред сеоске продавнице са флашом пива у руци. Горан Шарић никада није био фратар, него је завршио католички факултет. Ако неко заврши Теолошки факултет у Београду, он самим тим не постаје свештеник СПЦ, него дипломирани теолог. Сем тога, он није Хрват, него Србин чија породица (деда) потиче из Берана. Рођен је на територији Републике Хрватске.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #1 послато: Новембар 09, 2021, 01:51:54 пре подне »
И ја бих био Србин  да млатим паре као луд на начин који то ради дотични Шарић.  Видим моја порука произвела новог форумаша.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #2 послато: Новембар 09, 2021, 07:43:31 пре подне »
Веровао сам да се на овом форуму дискусије воде на бар мало вишем нивоу од бацања фора испред сеоске продавнице са флашом пива у руци. Горан Шарић никада није био фратар, него је завршио католички факултет. Ако неко заврши Теолошки факултет у Београду, он самим тим не постаје свештеник СПЦ, него дипломирани теолог. Сем тога, он није Хрват, него Србин чија породица (деда) потиче из Берана. Рођен је на територији Републике Хрватске.
  Горан Шарић, "прича" да је поријеклом из Берана. Шарићи су  огранак (млађе братство)  Јашовића, шире Вукољеваковића из племена Шекулар. Шарићи - матронимик по баби Шари. Нијесу многобројни. Завичајно: Шекулар. Има их у : Беранама, Пљевља ( једна кућа -  два мушка  потомка  и ћерка ) исељеног из Шекулара, који је био на служби у Пљевљима, Подгорица, Београд.  Некада у Метохији : Љешани.Јашовићи ( укључујући Шариће) немају књигу родослова. Ни Шарићи нијесу причали да имају рођака У Хрватској. Не искључујем могућност да "неко" од Шарића  преко Метохије, Косова и Шћипније ( Албаније) није стигао и до Хрватске, јер је један Шарић у 19 вијеку за потребе  албанских  фисова на простору Метохије, Косова и Албаније био извршилац наручених убистава. Да ли се зна која је хаплогрупа поменути Горан Шарић? Слава Шарића из Шекулара је Свети Јован  20. јануара по новом календару.
« Последња измена: Новембар 09, 2021, 07:45:37 пре подне vidoje 013 »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #3 послато: Новембар 09, 2021, 08:39:25 пре подне »
Веровао сам да се на овом форуму дискусије воде на бар мало вишем нивоу од бацања фора испред сеоске продавнице са флашом пива у руци. Горан Шарић никада није био фратар, него је завршио католички факултет. Ако неко заврши Теолошки факултет у Београду, он самим тим не постаје свештеник СПЦ, него дипломирани теолог. Сем тога, он није Хрват, него Србин чија породица (деда) потиче из Берана. Рођен је на територији Републике Хрватске.
Nije opšte bitna biografija tog čovjeka ovde već zloupotreba geneticke genealogije i svih rezultata do kojih se došlo svih ovih godina.
Mozes biti seoska varalica na barbutu i ruletu ali kod ovakvih stvari te fore ne prolaze.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #4 послато: Новембар 09, 2021, 08:43:29 пре подне »
Веровао сам да се на овом форуму дискусије воде на бар мало вишем нивоу од бацања фора испред сеоске продавнице са флашом пива у руци. Горан Шарић никада није био фратар, него је завршио католички факултет. Ако неко заврши Теолошки факултет у Београду, он самим тим не постаје свештеник СПЦ, него дипломирани теолог.
Горан Шарић je ''завршио'' суботарски ''факултет'', који није регистрован у хрватској ''Агенцији за знаност и високо образовање'', али јесте у ''Adventist Acrediting Association''. О његовим студијама и дипломи на КБФ у Загребу нема никаквих података. Такође, ''докторирао'' је на ''факултету'' који води суботарски гуру Мирољуб Петровић. Ово су лако проверљиве информације у пар кликова на интернету.

Цитат
Сем тога, он није Хрват, него Србин чија породица (деда) потиче из Берана. Рођен је на територији Републике Хрватске.
Шарић је Хрват пореклом из Сплита чија породица није видела црногорских Брда. Због допадљивости наивним Србима, о којима док врши ''предавања'' у лијепој њиховој прича да су се на простору Босне и Херцеговине мешали са Турцима, те одатле Е и Ј хаплотипови међу њима, прича и бајке како су његови Шарићи пореклом из Берана. Свако ко макар лаички познаје метанастазичка кретања српског динарског становништва зна да не постоји теоретска шанса за овако нешто. Да не говорим о генијалном повезивању релативно честог матронимика у два народа на просторној раздаљини од неколико стотина километара. У стилу оних који повезују све Петровиће, Мариће, Радовиће.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #5 послато: Новембар 09, 2021, 09:05:10 пре подне »
Тај Шарић један опасан агент од утицаја, а илиризам који пропагира требало би законом забранити.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #6 послато: Новембар 09, 2021, 12:19:37 поподне »
Зато  насушно треба Youtube канал Српски днк пројекат који ће урадити серијал емисија о досељавању Словена са освртом на  генеалогију. Време да се против шарлатанства уђе у отворену битку.

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #7 послато: Новембар 10, 2021, 06:31:32 пре подне »
Да ли су Срби потомци Илира или Словена, Германа или Келта, Бушмана или Сумера, потпуно је свеједно. Нечија вредност не мери се тиме колико му је старо огњиште. То што псеудоисторичари имају слабе доказе, штети само њима. Много је опасније промовисање теорија завере као доказа и злоупотреба историје у политичке сврхе.
https://www.reddit.com/r/serbia/comments/qphj2b/da_li_verujete_da_je_bilo_masivnog_doseljavanja/

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #8 послато: Новембар 10, 2021, 08:43:54 пре подне »
Шарић је Хрват пореклом из Сплита чија породица није видела црногорских Брда.

Из Ријеке.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #9 послато: Новембар 10, 2021, 01:19:06 поподне »
Да ли су Срби потомци Илира или Словена, Германа или Келта, Бушмана или Сумера, потпуно је свеједно. Нечија вредност не мери се тиме колико му је старо огњиште. То што псеудоисторичари имају слабе доказе, штети само њима. Много је опасније промовисање теорија завере као доказа и злоупотреба историје у политичке сврхе.
https://www.reddit.com/r/serbia/comments/qphj2b/da_li_verujete_da_je_bilo_masivnog_doseljavanja/
Порекло треба (и мора) да тврдо инсистира на чињеницама - да је сеоба било много.
Најпогрешније је рећи да их није било, а недовољно је усмерити се само на једну. Кад год сам школски учио историју, никако се није помињало ко је дочекао Словене - овај простор засигурно није био празан.
Нека ме днк уредници исправе, али стање је такво да су се E, G, J1, J2 и R1b доселили раније (не у исто време), I2a и R1a са сеобом Словена, I1 касније, N2 још касније. За L, T и Q ни ми не знамо одакле нам.
Сматрам да увек то треба истаћи, да смо ми садашњи становници ових простора наследници барем десетак сеоба. Историја је договор - генетика је податак.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #10 послато: Новембар 10, 2021, 01:42:51 поподне »
На реч сеоба добијају нервни слом,Срби су ту још пре Винче и диносауруса.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #11 послато: Новембар 10, 2021, 01:54:18 поподне »
Порекло треба (и мора) да тврдо инсистира на чињеницама - да је сеоба било много.
Најпогрешније је рећи да их није било, а недовољно је усмерити се само на једну. Кад год сам школски учио историју, никако се није помињало ко је дочекао Словене - овај простор засигурно није био празан.
Нека ме днк уредници исправе, али стање је такво да су се E, G, J1, J2 и R1b доселили раније (не у исто време), I2a и R1a са сеобом Словена, I1 касније, N2 још касније. За L, T и Q ни ми не знамо одакле нам.
Сматрам да увек то треба истаћи, да смо ми садашњи становници ових простора наследници барем десетак сеоба. Историја је договор - генетика је податак.
Rekao bih da je i vreme dlaska N2 prilična zagonetka.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #12 послато: Новембар 10, 2021, 02:04:33 поподне »
Заиста има много загонетки и делимично решавање би кренуло са Youtube каналом. Доста људи не зна ништа о генетици и хаплогрупама и онда им приче о амебама, Винчи и народу најстаријем звучи примамљиво. Едукација је кључ успеха, за оне који хоће да упијају знање и имају кликере у глави.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #13 послато: Новембар 10, 2021, 04:44:45 поподне »
Порекло треба (и мора) да тврдо инсистира на чињеницама - да је сеоба било много.
Најпогрешније је рећи да их није било, а недовољно је усмерити се само на једну. Кад год сам школски учио историју, никако се није помињало ко је дочекао Словене - овај простор засигурно није био празан.
Нека ме днк уредници исправе, али стање је такво да су се E, G, J1, J2 и R1b доселили раније (не у исто време), I2a и R1a са сеобом Словена, I1 касније, N2 још касније. За L, T и Q ни ми не знамо одакле нам.
Сматрам да увек то треба истаћи, да смо ми садашњи становници ових простора наследници барем десетак сеоба. Историја је договор - генетика је податак.

Одгледао сам (тачније преслушао, често када дуже возим пустим неку YouTube емисију уместо музике на радију) неколико Шарићевих предавања, и рекао бих да он управо и вешто "кокетира" са овим тезама - да је Српски народ једним делом вуче континуитет од свих других култура које су живеле на овим просторима што је можда делимично тачно, али онако како он то представи, испадне да словенских миграција није ни било. Даље, служи се политичарским триковима (три-четири неспорне чињенице или тезе, па пета која је извучена "из разређеног ваздуха"), затим стално се брани се од неких напада на свој интегритет, а своје критичаре части најприземнијим увредама и сл.

Углавном, кад смо емисија сличног формата на YouTube каналу, могу да наведем пример како изгледа један солидно припремљен прилог на ову тему, снимљен уз минимални буџет:

<a href="https://www.youtube.com/v/N3jkJLFZx_I" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/N3jkJLFZx_I</a>

Наратор наглашава управо тезу да велике миграције нису нужно миграције великих популација, становништва (покупи се стари и младо, жене и деца и преселе са једног простора на други), већ су то често биле миграције владајућих елита, војних елита, култура, језика, религија и сл.
« Последња измена: Новембар 10, 2021, 04:48:55 поподне НиколаВук »

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #14 послато: Новембар 10, 2021, 05:07:02 поподне »
Ma nema tu lijeka, što više imamo arheogenetskih nalaza što bezobraznije čovjek laže.

Pogledajte ovaj video od prije 7 dana. Šarić pretvara nalaze iz Kulina iz 10. stoljeća u starobalkanske i u pozadini pušta kao dokaz neki stari amaterski tekst (mislim od Željka Musovića).

Minut 37:40 do 40:20

https://youtu.be/351mw11dG7w


Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #15 послато: Новембар 10, 2021, 07:55:07 поподне »
Штета што га се олако одрекосте па пређе код нас.

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #16 послато: Новембар 10, 2021, 09:47:47 поподне »
Штета што га се олако одрекосте па пређе код нас.

Recimo ovako, zakon ponude i potražnje. Očito je dobar kapitalist i business-plan mu je sugerirao tržiste gdje njegova vrsta proizvoda najbolje prolazi ;-)

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #17 послато: Новембар 10, 2021, 09:57:32 поподне »
Rekao bih da je i vreme dlaska N2 prilična zagonetka.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Јесте загонетка... Срећа па се неко тиме врло живо бави  :)

Опсег резулата који ми имамо одређује да су могли да стигну пре око 700 година (каснији период Немањића)... А шта су и где су били пре, не знамо.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #18 послато: Новембар 10, 2021, 10:05:47 поподне »
Заиста има много загонетки и делимично решавање би кренуло са Youtube каналом. Доста људи не зна ништа о генетици и хаплогрупама и онда им приче о амебама, Винчи и народу најстаријем звучи примамљиво. Едукација је кључ успеха, за оне који хоће да упијају знање и имају кликере у глави.
Само када би јавност знала да се генетика на потомке преноси делимично "копи-пејст" а делимично се комбинује па се добије нешто ново... И да после неколико генерација ни једну длаку немамо заједничку са неким далеким претком... Тада би спласли са тиме.
По ипсилону, нико од нас није потомак Винчанаца, резулати нису тајна.

Измерена шанса да потомци имају неку количину генетике која је једнака неком од родитеља (нулта генерација) :
1. генерација - 99,9 %
2. генерација - 45 %
3. генерација - 15 %
4. генерација - 6 %
5. генерација - 1,5 %
6. генерација - 0,1 %

Седма генерација потомака су "само" биолошки потомци, генетички нису.

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Youtube гуруизам и генетичка генеалогија
« Одговор #19 послато: Новембар 11, 2021, 02:06:04 поподне »
Штета што га се олако одрекосте па пређе код нас.

Није он нигде прешао, зна он за кога ради, један од добрих примера је усташлук од 34:22 па до 34:48. Сигуран сам да је сасвим случајно ставио слику Филиповића са усташком шаховницом.