Аутор Тема: Porodica Kovačević iz Rutoša.  (Прочитано 475 пута)

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Porodica Kovačević iz Rutoša.
« послато: Септембар 18, 2021, 10:38:21 поподне »
Dobar dan.

Kako mahom dosta znam o svojoj porodici i porodici svoje majke i kako sam zapisao rodoslove, koje sada samo izmenjujem i dopunjujem i znam priče o tim direktnim precima, reših da ukratko proučim i zapišem rodoslove svojih direktnih predaka iz porodica svojih baka i prabaka i da upotpunim svoja istraživanja o svojim precima.

U najbližem periodu, najpre želim da sastavim rodoslov svog pretka Milije Kovačevića (1901-1947) iz Rutoša, kod Nove Varoši. Želim da saznam, kako su mu se zvali roditelji, u kom su vremenskom intervalu živeli, odakle i čija beše njegova majka i kako su se zvali roditelji njegovih roditelja, koje bih posle mogao pronaći u poreskom popisu i popisu stanovništva iz 1863. godine. Ako budem hteo, osmotrio bih i teftere.
Porodica Milije Kovačevića slavi Đurđevdan.

Milija je bio ženjen Stanom Selaković (1901-1983), rodom iz Seništa kod Nove Varoši. I u vezi nje, takođe želim saznati sledeće: Kako su joj se zvali roditelji, u kom su vremenskom intervalu živeli, odakle i čija beše njena majka i kako su se zvali roditelji njenih roditelja. Selakovići su slavili sv. Arhangela. Inače znam da deo ovog roda, Selakovića, ima i u Zeokama kod Dragačeva.

Ukratko, to bi bilo sve.

Ko bi mi oko bilo čega mogao šta reći ili pomoći, neka se javi na ovoj stranici.

Pozdrav.
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Porodica Kovačević iz Rutoša.
« Одговор #1 послато: Септембар 19, 2021, 09:22:31 пре подне »
Поздрав!

Да сам на Вашем месту, прво бих тражио матичне књиге за Рутоши у Историјском Архиву у Ужицу, ако су сачуване.
Прво тражите у матичним књигама рођених Милију, па када га нађете сазнаћете имена његових родитеља,
у матичним књигама венчаних можете наћи девојачко презиме његове мајке и одакле је, и тако редом...