Аутор Тема: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?  (Прочитано 2694 пута)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?
« Одговор #20 послато: Децембар 17, 2021, 10:36:21 пре подне »
Не могу да се сетим ни назива књиге ни имена аутора

Милорад Павић: "Предео сликан чајем"
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?
« Одговор #21 послато: Децембар 17, 2021, 11:23:33 пре подне »
Милорад Павић: "Предео сликан чајем"

Čak i tamo se pominju askurđel i/ili askurđela, a za askudedu i askurbabu prvi put čujem.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?
« Одговор #22 послато: Децембар 17, 2021, 11:05:50 поподне »
Милорад Павић: "Предео сликан чајем"

Хвала  :)

Ван мреже Srdanović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?
« Одговор #23 послато: Новембар 15, 2022, 11:34:44 поподне »
Posle pregledanja meni zanimljivih crkvenih knjiga, krenuo sam redom. Opština Savski Venac ima crkvene knjige Vojne i Opšte bolnice, pa je korisna i ljudima koji nisu iz Beograda. I druge crkve su zanimljive, jer ima dosta ljudi koji su se doselili u Beograd, a tu je najbogatija  informacijama knjiga venčanih.
Već iz prve knjige sam video koliko ne znamo, upoređujući podatke sa onima iz knjige "Grocka i Gročani, koja je meni početna tačka istraživanja.
Takođe sam iznenađen neinteresovanjem ljudi za podatke o precima, koje im prosledim, a za koje ne znaju.
Dam im samo osnovno, imena, i naznake da postoje i podaci o datumima, mestima, zanimanjima i niko da pita dalje.
Uglavnom, sajt bogat informacijama.

Ван мреже StoDaNe

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 51
Одг: Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?
« Одговор #24 послато: Новембар 16, 2022, 12:22:38 пре подне »
Posle pregledanja meni zanimljivih crkvenih knjiga, krenuo sam redom. Opština Savski Venac ima crkvene knjige Vojne i Opšte bolnice, pa je korisna i ljudima koji nisu iz Beograda. I druge crkve su zanimljive, jer ima dosta ljudi koji su se doselili u Beograd, a tu je najbogatija  informacijama knjiga venčanih.
Već iz prve knjige sam video koliko ne znamo, upoređujući podatke sa onima iz knjige "Grocka i Gročani, koja je meni početna tačka istraživanja.
Takođe sam iznenađen neinteresovanjem ljudi za podatke o precima, koje im prosledim, a za koje ne znaju.
Dam im samo osnovno, imena, i naznake da postoje i podaci o datumima, mestima, zanimanjima i niko da pita dalje.
Uglavnom, sajt bogat informacijama.
Ja iskreno neznam nikog koga je zapravo briga o poreklu, većina samo odmahne glavom tipa ma ko će ga to znati davno je to bilo xd