Науке и научне дисциплине > Хералдика

Грб Требиња

<< < (2/5) > >>

ДушанВучко:

--- Цитат: ДамјанЋ  Април 14, 2021, 12:16:42 поподне ---Након Љубиња мало сам експериментисао са грбом Требиња.

Ово је садашњи грб



А ово је мој први приједлог



Шта велите? :)

--- Крај цитата ---
Можда оба лава кад би била црвена, да буде симетрично, овако ми је плави лав уочљивији и скреће поглед са целине јер доминира црвена боја

Amicus:
Ово је Дамјане још један добар предлог с твоје стране. У праву су остали кад кажу за преклапање црвене и плаве. Можда о томе уопште треба размислити. Ниједан грб неће бити више или мање српски ако садржи неке боје или их не садржи. Хералдика даје много више простора за тумачење и машту у том смислу не треба ограничавати.

ДамјанЋ:
Хвала свима на смјерницама и лијепим ријечима. Шта мислите сада?

Ojler:

--- Цитат: ДамјанЋ  Април 15, 2021, 09:50:23 пре подне ---Хвала свима на смјерницама и лијепим ријечима. Шта мислите сада?



--- Крај цитата ---

Мени се баш свиђа. Ове птице су ипак нешто оригинално, што се не виђа често, а очувана је већина шаржи тренутног обележја Требиња. Нема додуше белог крста, али стварно не знам где би се и он уденуо. Евентуално да су птице више "пропете" и мало мање, па да се направи места изнад централне куле, мада бојим се да би грб био превише оптерећен.
Мало би и даље било проблематично блазонирање плавог постамента испод града, али јасно ми је због чега је ту.

Бакс:
А можда да се кула прошири да потпуно одвоји црвену и плаву, ако је већ проблем да се додирују црвена и плава?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију