Науке и научне дисциплине > Српски језик и писмо

Говор у серији ''Село гори а баба се чешља''

(1/4) > >>

Nebo:

--- Цитат: Nenad M  Новембар 14, 2020, 10:35:30 поподне ---Ваљда им је било глупо да серија са озбиљном радњом подсећа на "Село гори...".

--- Крај цитата ---

У "Село гори" то је пренаглашено и доведено до карикатуре. Мада, један мој другар који је из тог краја, на моју опаску да су претерали са тим кревељењем, рече - нису они претерали, тамо се говори још горе од тога... Бајић је само претерао са гурањем неких архаизама за које, верујем, ни у том крају нико није ни чуо.

Nenad M:

--- Цитат: Nebo  Новембар 14, 2020, 10:56:11 поподне ---У "Село гори" то је пренаглашено и доведено до карикатуре. Мада, један мој другар који је из тог краја, на моју опаску да су претерали са тим кревељењем, рече - нису они претерали, тамо се говори још горе од тога... Бајић је само претерао са гурањем неких архаизама за које, верујем, ни у том крају нико није ни чуо.

--- Крај цитата ---
Нису претерали, моја баба по мајци је из Богдања код Трстеника, био сам тамо милион пута. Нису претерали баш ни мало, веруј ми.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Exiled:

--- Цитат: Nenad M  Новембар 14, 2020, 10:58:00 поподне ---Нису претерали, моја баба по мајци је из Богдања код Трстеника, био сам тамо милион пута. Нису претерали баш ни мало, веруј ми.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

--- Крај цитата ---
До сад сам имо трансфер блама док сам гкедо Село Гори...,а сад ,ако је заиста тако као што кажеш, бих се полио бензином и запалио...Извини али ја немогу да вјерујем та је то тако...

Nebo:
Надам се да уредник неће да ове постове пребаци на нову тему "Језик у серији Село гори...", али морам још једну у вези са овим: кад је серија премијерно приказивана и мени су неке речи које користе мештани "Петловца" биле непознате, па сам тражио по мрежи. И, налетим на хрватски форум, где загребачка омладина уредно прати серију и размењује искуства и тумачења непознатих речи  ;D

Nenad M:

--- Цитат: Bojan  Новембар 14, 2020, 11:05:15 поподне ---До сад сам имо трансфер блама док сам гкедо Село Гори...,а сад ,ако је заиста тако као што кажеш, бих се полио бензином и запалио...Извини али ја немогу да вјерујем та је то тако...

--- Крај цитата ---
Нађи негде монодраму "Лед" Радоша Бајића. Она је сто посто аутентична јер је Радош, сад слагаћу те, да ли из Медвеђе или Велике Дренове. Ето, колико се разликује његов говор од говора осталих глумаца у серији, толико је претеривање. А мислим да нико није намерно претеривао, већ су, једноставно, тако скинули нагласак.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију