Науке и научне дисциплине > Језикословље

Локални изрази и сленгови

<< < (2/38) > >>

ДушанВучко:

--- Цитат: Nebo  Август 16, 2020, 08:54:56 поподне ---(

Jел ово стварно тако, мислим да долази по том селу? Јер, глагол "надрљати" се користи у много ширем подручју од крагујевачког краја.

У београдском жаргону (а верујем и шире) "скоцкати" значи - средити се, дотерати се, лепо се обући.

--- Крај цитата ---
Чуо сам то, за Надрље, да су тамо побијени неки Немци у другом светском рату, па по томе...то је прича, и Гиле зна за то, можда и он нешто каже
А и код нас се користи "скоцкати се" , а ово је кад се неко "скоца" , омршави (од "колац" вероватно)

Nebo:

--- Цитат: ДушанВучко  Август 16, 2020, 09:34:40 поподне ---А и код нас се користи "скоцкати се" , а ово је кад се неко "скоца" , омршави (од "колац" вероватно)

--- Крај цитата ---

Оћоравило се. Нисам видео да је без К  8)

ДушанВучко:

--- Цитат: Nebo  Август 16, 2020, 09:46:34 поподне ---Оћоравило се. Нисам видео да је без К  8)

--- Крај цитата ---
:D
Мислим да је само у КГ "шахта" и "бицикла" у женском роду :) Џенерика док је зелена, зове се "пискавац".
"Чалабрцнути" - појести мало, мезе
Сленг од ромског:
"Дик ово" види ово
"Баш је шукар" - лепа
Дилке, дилкан (од "дилеја" што је пермутовано код Рома од "делија")

Nebo:

--- Цитат: ДушанВучко  Август 16, 2020, 09:56:57 поподне --- :D
Мислим да је само у КГ "шахта" и "бицикла" у женском роду :) Џенерика док је зелена, зове се "пискавац".
"Чалабрцнути" - појести мало, мезе

--- Крај цитата ---

"Шахта" и "бицикла" сам чуо у многим крајевима. У Босни сам чуо и - "бицикло". Такође и "пискавац" каже се и у другим крајевима (ја знам и за израз "шљивцига"). О "чалабрцнути" да не причам.

Кад смо код шахте и бицикле, мени је смешно кад чујем како неки кажу "мегана", за рено меган.

Дробњак:

--- Цитат: ДушанВучко  Август 16, 2020, 09:56:57 поподне --- :D
Мислим да је само у КГ "шахта" и "бицикла" у женском роду :)".

--- Крај цитата ---
И у Јагодини је исто  ::)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију