Аутор Тема: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)  (Прочитано 3589 пута)

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« послато: Јул 13, 2020, 08:02:31 пре подне »
Драги родословци,
Предање у мојој породици, како је и Дедијер записао, је да смо поријеклом из Бјелица у Црној Гори.
Од средине 19 вијека смо у Невесињском крају, највише у селу Слато, засеок Зајасен. Има наших сродника и у Билећи и на Оџаку код Невесиња.
Колико се год трудио, нисам успио да пронађем никакву сигурну везу која би ми потврдила Дедијерово писање, нити пак предање моје породице. Дедијер такође каже да је моје претке у Слато населио Али Паша Ризванбеговић Сточевић, као добре јунаке. Никаквих података више мемам. Био бих захвалан свима, који могу да ми кажу нешто што би допринијело мом покушају да некако проникнем у поријекло иза 1850.
Добро је дошао сваки савјет или упутство. Ако неко има идеју гдје би се могли пронаћи подаци о насељавању читлука Али Паше Ризванбеговића, или неки записи о племену Бјелице у Црној Гори, било би ми веома корисно.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #1 послато: Јул 13, 2020, 09:44:59 пре подне »
Драги родословци,
Предање у мојој породици, како је и Дедијер записао, је да смо поријеклом из Бјелица у Црној Гори.
Од средине 19 вијека смо у Невесињском крају, највише у селу Слато, засеок Зајасен. Има наших сродника и у Билећи и на Оџаку код Невесиња.
Колико се год трудио, нисам успио да пронађем никакву сигурну везу која би ми потврдила Дедијерово писање, нити пак предање моје породице. Дедијер такође каже да је моје претке у Слато населио Али Паша Ризванбеговић Сточевић, као добре јунаке. Никаквих података више мемам. Био бих захвалан свима, који могу да ми кажу нешто што би допринијело мом покушају да некако проникнем у поријекло иза 1850.
Добро је дошао сваки савјет или упутство. Ако неко има идеју гдје би се могли пронаћи подаци о насељавању читлука Али Паше Ризванбеговића, или неки записи о племену Бјелице у Црној Гори, било би ми веома корисно.

Потврду да ли сте дошли из Бјелица или да ли сте пореклом од Бјелица могла би дати генетичка генеалогија.

Што се тиче писаних трагова о том насељавању из средине 19. века, тога би морало бити, само је питање да ли је на ту тему некада нешто објављено.

Гледао сам у нашој дигиталној библиотеци, можда је користан податак који доносе Вукота и Аким Миљанић у својој књизи Презимена у Црној Гори:

ЈАЊИЋ, доселили се из Бјелица (Цетиње) 1687. год. Пресјека, Херцег-Нови; Б: Б 489, X-10, X-9

Извор: Наведено дело, Београд, 2007, стр. 188

Можда ће више знати @Nebo, који је писао о племену Бјелица: https://www.poreklo.rs/2016/10/05/pleme-bjelice/
« Последња измена: Јул 17, 2020, 11:18:25 пре подне Amicus »



Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #2 послато: Јул 13, 2020, 12:45:18 поподне »
плус, јањићи тестирани и испали И2 северни, што значи да генетски нису бјелице (или, тачније, нису орловићи). најсличнији шекуларима, ако сам добро разумео?
« Последња измена: Јул 13, 2020, 12:54:40 поподне dko »

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #3 послато: Јул 17, 2020, 02:43:43 пре подне »
Хвала велико на одговорима. Сваки податак или траг ми је добро дошао.
Овај дио ми је нарочито интересантан, о досељавању у Х. Нови. Вјерујем да је то траг који бих требао пратити.
Уколико налетите на какав податак или извор о томе, молим вас да поставите.

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1671
  • I-A1328
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #4 послато: Јул 17, 2020, 10:42:02 пре подне »
плус, јањићи тестирани и испали И2 северни, што значи да генетски нису бјелице (или, тачније, нису орловићи). најсличнији шекуларима, ако сам добро разумео?

Ако славе архангела, могли би бити сродни БиХ роду A1328 са истом славом, а наjближи би им били географски херцеговачки Будимири или босански Грачани.
« Последња измена: Јул 17, 2020, 10:45:39 пре подне сɣнце »
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #5 послато: Јул 18, 2020, 04:24:27 поподне »
Прочитах негдје да је Јањића који су славили Аранђеловдан било и у околини Неума. Наводно су касније прешли у римокатолике и презвали се у Лазаревиће (мада је мени логичније да је до промјене презимена дошло прије преласка на римокатоличанство, јер сумњам да би након промјене конфесије одабрали презиме Лазаревић). Да ли неко има било каква сазнања везано за ово?

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #6 послато: Јул 27, 2020, 02:38:18 поподне »
Пронашао сам сљедеће податке, па ме интересује ваше мишљење на ову тему. Наиме, да ли постоји могућност да је приликом записивања умјесто Јањић остало Јанић, или обрнуто. Иначе, све би се остало могло уклопити у овој мојој потрази.
Ради се о подацима за Херцегновско Село Камено.
Текст је сљедећи: ’’С. Накићеновић је обавјештен да су Јанићи из Бјелица у Црној Гори 1687, и да славе Св. Архангела Михаила. – н. д, с. 458. Презиме и братство Јанић је широко раширено у Херцеговини. Куће Јанића леже у одломку Кујачићи-Радовићи-Обрадовићи. Јанићи се укопавају код парохијалне цркве Св. Стефана.’’

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #7 послато: Јул 27, 2020, 02:47:24 поподне »
Пронашао сам сљедеће податке, па ме интересује ваше мишљење на ову тему. Наиме, да ли постоји могућност да је приликом записивања умјесто Јањић остало Јанић, или обрнуто. Иначе, све би се остало могло уклопити у овој мојој потрази.

Сасвим је могуће.



Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #8 послато: Јул 28, 2020, 11:15:17 пре подне »
Нађох и ово: ’Јањић, доселили се из Бјелица (Цетиње) 1687. год. Пресјека, Херцег-Нови.[18]’’

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 517
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #9 послато: Јул 28, 2020, 01:37:41 поподне »
Драги родословци,
Предање у мојој породици, како је и Дедијер записао, је да смо поријеклом из Бјелица у Црној Гори.
Од средине 19 вијека смо у Невесињском крају, највише у селу Слато, засеок Зајасен. Има наших сродника и у Билећи и на Оџаку код Невесиња.
Колико се год трудио, нисам успио да пронађем никакву сигурну везу која би ми потврдила Дедијерово писање, нити пак предање моје породице. Дедијер такође каже да је моје претке у Слато населио Али Паша Ризванбеговић Сточевић, као добре јунаке. Никаквих података више мемам. Био бих захвалан свима, који могу да ми кажу нешто што би допринијело мом покушају да некако проникнем у поријекло иза 1850.
Добро је дошао сваки савјет или упутство. Ако неко има идеју гдје би се могли пронаћи подаци о насељавању читлука Али Паше Ризванбеговића, или неки записи о племену Бјелице у Црној Гори, било би ми веома корисно.

Јањићи у мом селу (општина Прњавор, РС) такође славе Аранђеловдан. Не знам да ли је податак од неке користи али ето :)

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #10 послато: Јул 29, 2020, 03:28:49 пре подне »
Хвала на информацији. Ово сам већ негдје чуо. Наводно су они поријеклом из Пипера. Управо од ових Јанића (без Њ).

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #11 послато: Август 04, 2020, 04:08:30 пре подне »
 Ево потврђен ми је SNP I-A1328.
Требала би ми помоћ некога ко се у ове ствари боље разумије и да ме посавјетује у ком правцу да идем даље. Да ли треба радити још неке тестове?

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1671
  • I-A1328
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #12 послато: Август 04, 2020, 06:57:56 поподне »
Ево потврђен ми је SNP I-A1328.
Требала би ми помоћ некога ко се у ове ствари боље разумије и да ме посавјетује у ком правцу да идем даље. Да ли треба радити још неке тестове?
Како и предпостављах. Честитам. Добродошао у дружину I-А1328.
Јеси ли радио STR-анализу или само SNP?
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #13 послато: Август 05, 2020, 02:48:49 пре подне »
Како и предпостављах. Честитам. Добродошао у дружину I-А1328.
Јеси ли радио STR-анализу или само SNP?

Хвала на добродошлици. Нисам сигуран шта би значило то STR, па самим тим мислим да нисам тестиран на тако нешто. Не знам како да наставим даље истраживање. Проучио сам све о Шекуларима и судећи по крсној слави, не бих рекао да смо у блиском сродству. Колико сам успио да истражим, од неких 28 носилаца I-A1328 колико сам их пронашао међу члановима друштва, 13 слави Аранђеловдан као и ја сам. То ме упућује највише на Босанску Крајину, Лику те Средњу Босну и Сарајево. Ипак, нема никаквог породичног предања о таком нечему. Не знам који би био логичан сљедећи корак? Шта би значило то STR тестирање и како га провести? Да ли би то помогло у ближем утврђивању поријекла?
Срдачан поздрав!!!

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #14 послато: Јул 11, 2021, 03:35:36 поподне »
У близини Вијачанских Јањића постоје и Васићи који славе исту славу Аранђеловдан ,  припадамо И2 генетици I-S17250>Y4882>A1328. Васића има јако пуно у сусједним селима , Вијачанима , Мравици и Бранешцима.  Друштво порекло нам је проценилао да припадамо Y177643. Ускоро ћу добити резултат биг700 теста па ћу се знати пуно више. Како видим слава је јачи доказ рода него само презиме. Поздрав свима

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #15 послато: Јул 12, 2021, 08:23:10 пре подне »
Поштовани г. Васићу, прије свега хвала Вам што сте се јавили. Очигледно смо истога поријекла и по слави и по хаплотипу, па нема шта него констатовати да смо род. Интересује ме да ли се неко од Јањића из вашег краја тестирао и ако јесте да ли су и они I-A1328? То би заиста била велика подударност. Ако би се то поклопило, а презиме и крсна слава су нам исти, не би било сумње да је то блиска родбина.
Ако је то случај, много би ме интересовало њихово породично предање.

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #16 послато: Јул 12, 2021, 11:45:36 пре подне »
Хвала и теби на интересовању. Договорио сам са једним Јањићем који живи у Београду а родом је из Вијачана да одради тест код Порекло па ћемо тако знати јесмо ли иста генетика. Да ти кажем и ово Јањићи су јако паметни , образовани , вредни као и већина народа из Прњаворске регије.  Ако се испостави да смо исти онда се поставља питање кад и којом сеобом смо дошли у Прњавосрска села. Све ми нешто указује да смо дошли из Крајине. Јако је тешко знати нешто више о прецима без матичних књига које су наши Срби комунисти спалили после преписивања 1946 године. У Вијачанима , Бранешцима и Кокорима нема старих матица , наводно нестало у рату а ми добро знамо да су комунисти спалили 1946 године. Преписали су само задње књиге, од тада живих људи имена родитеља. Једина нада је Аустријски архив и пописне листе из 1879 , 1895 и 1910 године.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #17 послато: Јул 13, 2021, 05:00:47 пре подне »
По свему судећи, веза са Крајином је неспорна. Тамо је овај велики род Родића-Стојсављевића (А1328) матица многим родовима. Колико сам видио кроз проучавање овог форума, али и шире, они су најбројнији са овим нашим хаплотипом. Питање је куда су се селили и гдје су одакле доселили. У многим предањима, ови родови, имају податак да су доселили из Херцеговине, али је у Херцеговини, одакле и сам потичем, проценат I-A1328, на до сада тестиранима, релативно мали. Баш је збуњујуће, али можда је само недовољно тестираних да се то расвијетли.
Бићу вам веома захвалан, ако ме благовремено обавијестите о резултатима поменутог Јањића.

Срдачан поздрав од
протојереја Страхиње Јањића са тренутном адресом у Аделајду (Јужна Аустралија)

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 517
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #18 послато: Јул 26, 2021, 04:36:11 поподне »
Хвала и теби на интересовању. Договорио сам са једним Јањићем који живи у Београду а родом је из Вијачана да одради тест код Порекло па ћемо тако знати јесмо ли иста генетика. Да ти кажем и ово Јањићи су јако паметни , образовани , вредни као и већина народа из Прњаворске регије.  Ако се испостави да смо исти онда се поставља питање кад и којом сеобом смо дошли у Прњавосрска села. Све ми нешто указује да смо дошли из Крајине. Јако је тешко знати нешто више о прецима без матичних књига које су наши Срби комунисти спалили после преписивања 1946 године. У Вијачанима , Бранешцима и Кокорима нема старих матица , наводно нестало у рату а ми добро знамо да су комунисти спалили 1946 године. Преписали су само задње књиге, од тада живих људи имена родитеља. Једина нада је Аустријски архив и пописне листе из 1879 , 1895 и 1910 године.

У с. Кокоре црквене књиге су спалиле усташе током ДСР. То није никаква посебна тајна. Наравно било је случајева да су комунисти организовани палили матичне и црквене књиге, али у овом случају починиоци су ипак усташе.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #19 послато: Јул 28, 2021, 03:45:52 пре подне »
У с. Кокоре црквене књиге су спалиле усташе током ДСР. То није никаква посебна тајна. Наравно било је случајева да су комунисти организовани палили матичне и црквене књиге, али у овом случају починиоци су ипак усташе.

Има таквих примјера колико хоћеш. Гдје нису спалиле усташе, спалили су партизани. Управо због тога и јесте тешко пратити писане трагове. Због тога ми и јесте интересантно и значајно ово генетско тестирање.

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #20 послато: Јул 28, 2021, 09:54:33 поподне »
Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #21 послато: Јул 29, 2021, 01:07:12 пре подне »
Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

Ово је увек занимљива тема. Да ли постоје нека забележена сведочанства о томе? Пошто се понекад стиче утисак да је то само прича, а да се запрао не зна шта се десило са архивском грађом?



Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #22 послато: Јул 29, 2021, 11:47:02 пре подне »
У селу Вијачани многи њуди су причали како су гледали спаљивање црквених књига након преписа истих у комунистичке матичне књиге. Један од партизана је кришом извадио из ватре једну књигу вјенчаних од 1924 до 1935 године и однио кући па тако данас постоји само та књига. Вјерујем да Вијачанци знају и име тог партизана који је спасио књигу. Старије књиге из аустријског периода нису ни преписивали , није им требало. Ето толико о комуњарама , мислили су да свет почиње од њих да историја не треба.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #23 послато: Април 11, 2023, 09:46:12 пре подне »
Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #24 послато: Април 11, 2023, 10:02:03 пре подне »
Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

Пошто сте резултате већ пребацили на YFull, учланите се на српску групу на YFull. Ово је линк на учлањење https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Уредници ће прегледати ваше резултате и уврстити их на Српски ДНК пројекат.

Колико видим, већ цијепате постојећи ниво I-FT386055
« Последња измена: Април 11, 2023, 10:05:53 пре подне drajver »

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #25 послато: Април 11, 2023, 12:36:27 поподне »
Пошто сте резултате већ пребацили на YFull, учланите се на српску групу на YFull. Ово је линк на учлањење https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Уредници ће прегледати ваше резултате и уврстити их на Српски ДНК пројекат.

Колико видим, већ цијепате постојећи ниво I-FT386055

Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #26 послато: Април 11, 2023, 12:42:54 поподне »
И ако сам добро схватио, овај постојећи I-FT386055, је из Гусиња, а мислим и да знам име и презиме, пошто је члан на Српском Пројекту на ТРЕДНА.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #27 послато: Април 11, 2023, 01:13:28 поподне »
Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Морате бити улоговани на свој налог на YFull и онда пошаљите захтјев и ми ћемо га прихватити.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #28 послато: Април 11, 2023, 01:17:36 поподне »
И ако сам добро схватио, овај постојећи I-FT386055, је из Гусиња, а мислим и да знам име и презиме, пошто је члан на Српском Пројекту на ТРЕДНА.

Како ствари сада стоје, најближи ће вам бити сви тестирани из гране I-FT386055, а ту је и тестирани из Гусиња, више тестираних из крајишког рода Родића, и Румун из Крајове. Међутим ви сте негативни на FT386055, тј. сви набројани су међусобно ближи, него што је ииједан од њих вама. Ваша веза са граном I-FT386055 се може процијенити на неких 1100 година, значи ради се о раном средњем вијеку. Ово истовремено значи да у оквиру тог периода немате, бар засад, никог блиског на стаблу.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #29 послато: Април 11, 2023, 01:19:12 поподне »
Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Не можете послати захтев за пријем у групу док вам YFull не заврши анализу разултата, то обично траје два-три дана. И наравно, плаћање услуге YFull-u мора бити извршено.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #30 послато: Април 11, 2023, 01:30:37 поподне »
Хвала на информацији.
Када то треба да уплатим YFULL-у? Сада или када се обраде подаци?
Наравно, да приупитам и то, како се уплаћује, пошто нисам видио да ми тражи неку уплату на страници.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #31 послато: Април 11, 2023, 01:44:20 поподне »
Хвала на информацији.
Када то треба да уплатим YFULL-у? Сада или када се обраде подаци?
Наравно, да приупитам и то, како се уплаћује, пошто нисам видио да ми тражи неку уплату на страници.

Плаћа се по завршеној анализи.
Kамене рабъ и госодинъ