Аутор Тема: Trazenje rodbine Kriynovich  (Прочитано 1972 пута)

Ван мреже ljiljanat

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Trazenje rodbine Kriynovich
« послато: Март 14, 2019, 07:11:50 поподне »
Proslo je dvije godine od kada sam pocela da trazim korijene jedne gospodje ovdje u Americi.Ona trazi rodbinu svog oca i ima malo podataka.
Miodrag Kriynovic je njen otac, rodjen  oko 1914.Imao je brata Milosa i jos brace I sestara koji su zivjeli u Beogradu, Dubrovniku I Zagrebu. Njena majka ih je posjetila 1954.
Miodrag je bio teniser i inzenjer i zivio je u Beogradu .U toku 2.svjetskog rata otisao je u Njemacku i radio je kao civil u americkim oruzanim snagama blizu Stutgarta.Tamo  je  i upoznao njenu majku.No,brak nije dugo trajao. Majka se preudala i ocuh ju je prihvatio kao svoje dijete.Otac ju je video kasnije samo dva puta. Majka nije sacuvala nijednu adresu njegove rodbine i malo joj je pricala,zato i malo  zna.

Iako mi je ona rekla da prestanem da   “tragam za njenog ocem i  trazim iglu u plastu sijena,”, ipak vjerujem da uvijek ima nade dok je covjek ziv da se nadje nesto tako vazno.
Do sada sam istrazivala prezime Krajnovic(Krajinovic). Naravno, ima puno grana tog prezimena. Jedan stariji gospodin Krajnovic u Beogradu, koji  zna dosta  prezimenjaka raspitivao se mjesecima I zakljucio
“da je prezime Krajnovic...sigurno bi neko nesto znao...da je prezime Krajinovic ili Krainovic, i tu bih nesto saznao ali malo teze jer sve tri veroispovesti ih nose na ovim prostorima .. Verujem da je prezime ipak Krajanovic ili nesto slicno.”
Kontaktirala sam neke Krajanovice,oni kazu nije bilo u njihovoj familiji skolovanih  ljudi u to doba.

Znam da na ovom forumu ima kompetentnih pojedinica I nadam se da mi mozete dati neku  ideju i smjernicu i pomoci mi da rijesim ovu porodicnu misteriju.
Zahvalana Ljiljana
https://www.facebook.com/yugoslavroots

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #1 послато: Март 15, 2019, 12:06:04 пре подне »
Добродошли на форум, Љиљана!

Не знам да ли сте проверавали, али можда најбољи начин да се дође до некога у оваквом случају, је преглед телефонског именика Беогада?

Презиме како год звучало, не би требало да спада у ред честих презимена, и вероватно би се круг потенцијалних сродника лако могао сузити на мали број кандидата.

Малопре сам гледао у телефонском именику за Београд, Земун и Панчево из 1941. године, и у Београду се јавља ово презиме, прво се помиње извесни Крајиновић, инж. Драгош, а затим и Крајиновић, Петар, власник радио-електро-механичке радње. После рата, у телефонском именику Србије из 1947. године, срећу се Петар и Бранко Крајиновић, обојица живећи у истој улици.



Ван мреже ljiljanat

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #2 послато: Март 16, 2019, 05:27:21 поподне »
Hvala vam na dobrodoslici i smjernici za dalje istrazivanje.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #3 послато: Март 16, 2019, 09:04:37 поподне »
Hvala vam na dobrodoslici i smjernici za dalje istrazivanje.

Погледаћу у понедељак ко се и где под овим презименом јавља у Телефонском именику за претплатнички број 011 (Београд) из 2005. године.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #4 послато: Март 18, 2019, 04:00:36 поподне »
Као што обећах, ево Крајиновића у Београду, према телефонском именику из 2005. године.




Ван мреже ljiljanat

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #5 послато: Март 18, 2019, 04:59:30 поподне »
Hvala vam puno!

Ван мреже ljiljanat

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #6 послато: Октобар 14, 2022, 10:25:23 поподне »

Само да означим да сам поронашла податке у картотеци Београда.


Proslo je dvije godine od kada sam pocela da trazim korijene jedne gospodje ovdje u Americi.Ona trazi rodbinu svog oca i ima malo podataka.
Miodrag Kriynovic je njen otac, rodjen  oko 1914.Imao je brata Milosa i jos brace I sestara koji su zivjeli u Beogradu, Dubrovniku I Zagrebu. Njena majka ih je posjetila 1954.
Miodrag je bio teniser i inzenjer i zivio je u Beogradu .U toku 2.svjetskog rata otisao je u Njemacku i radio je kao civil u americkim oruzanim snagama blizu Stutgarta.Tamo  je  i upoznao njenu majku.No,brak nije dugo trajao. Majka se preudala i ocuh ju je prihvatio kao svoje dijete.Otac ju je video kasnije samo dva puta. Majka nije sacuvala nijednu adresu njegove rodbine i malo joj je pricala,zato i malo  zna.

Iako mi je ona rekla da prestanem da   “tragam za njenog ocem i  trazim iglu u plastu sijena,”, ipak vjerujem da uvijek ima nade dok je covjek ziv da se nadje nesto tako vazno.
Do sada sam istrazivala prezime Krajnovic(Krajinovic). Naravno, ima puno grana tog prezimena. Jedan stariji gospodin Krajnovic u Beogradu, koji  zna dosta  prezimenjaka raspitivao se mjesecima I zakljucio
“da je prezime Krajnovic...sigurno bi neko nesto znao...da je prezime Krajinovic ili Krainovic, i tu bih nesto saznao ali malo teze jer sve tri veroispovesti ih nose na ovim prostorima .. Verujem da je prezime ipak Krajanovic ili nesto slicno.”
Kontaktirala sam neke Krajanovice,oni kazu nije bilo u njihovoj familiji skolovanih  ljudi u to doba.

Znam da na ovom forumu ima kompetentnih pojedinica I nadam se da mi mozete dati neku  ideju i smjernicu i pomoci mi da rijesim ovu porodicnu misteriju.
Zahvalana Ljiljana
https://www.facebook.com/yugoslavroots


Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Trazenje rodbine Kriynovich
« Одговор #7 послато: Октобар 14, 2022, 10:46:52 поподне »
https://postimg.cc/gallery/rTbwg0b





Као што видимо Миодрагов отац је Петар а Петров отац је Симо.
« Последња измена: Октобар 14, 2022, 10:51:44 поподне Неродимац »