Траг - корисне књиге, сајтови > Сајтови

Сајт за претрагу презимена

<< < (2/2)

rugovac:
То су Хрвати одлично урадили.

Такође то имају и Македонци, укупан број (мушка и женска презимена)  и по регионима.

http://www.stat.gov.mk/Iminja_Preziminja.aspx

Ето у нечему је и Македонија испред осталих.

rugovac:

--- Цитат: Amicus  Март 03, 2016, 05:52:23 поподне ---Да ли се зна који су им извори? Логично би било да су пописи, али опет, откуд им подаци са пописа? Мада, проверавах нека ретка презимена, која сам истраживао, те видим да не одговара подацима са последњег пописа. Штета. Добар је био онај сајт у Хрватској, али је после запуштен, и сад мислим да више није ни доступан. Тамо су подаци били тип-топ, директно са последња два пописа, колико људи и где су пописани. Кад би тако нешто било урађено у Србији или БиХ... али тешко кад податке крију као змија ноге.

--- Крај цитата ---

Verovatno imaju biračke spiskove pošto vidim da imaju odvojene rezulate za Đorđević i Djordjević a broj je dobijen kada se dodao broj svih državljana i pomnožio se sa koeficijentvom koji se odnosti na broj nosioca prezimena na biračkom spisku.

Ja sam to isto uradio sa biračkim spiskom Kosova i došao do tačne procene koje su najčešća prezimena na Kosovu.

Небојша:
Не знам да ли је и раније постојала ова опција, али сада на forebears.io дају преглед презимена и по регионима. Пример за презиме Кричка









Deviant:
Dugo sam tražio ovako nešto. Hvala!

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију