Аутор Тема: Новинарски текстови о генетици  (Прочитано 348147 пута)

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #460 послато: Април 24, 2017, 10:25:15 пре подне »
Сјајан текст управо га Волф и Сергиус подјелише на Фејсбуку! Сад ће на крстарици почети кукумакање!
Не знам за Крстарицу, али јавише се на нашој фејсбук страници. Цитирам извесног Милоша Недељковића:

Isto ovo je Gosp. Krtinic tvrdio jos pre vise od godinu dana u jednoj Tv emisiji. I dalje smatram da ovaj projekat finansira neko kome trebaju bas ovakva tumacenja,a oni to moraju na neki nacin da opravdaju. Da nije tako, verovatno bi ovaj projekat potrajao par meseci. Uzmite samo sta se desilo sa ,,Projektom Rastko,,

Шта рећи... Само да се још договоре ко нас плаћа :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #461 послато: Април 24, 2017, 11:38:05 пре подне »
Не знам за Крстарицу, али јавише се на нашој фејсбук страници. Цитирам извесног Милоша Недељковића:

Isto ovo je Gosp. Krtinic tvrdio jos pre vise od godinu dana u jednoj Tv emisiji. I dalje smatram da ovaj projekat finansira neko kome trebaju bas ovakva tumacenja,a oni to moraju na neki nacin da opravdaju. Da nije tako, verovatno bi ovaj projekat potrajao par meseci. Uzmite samo sta se desilo sa ,,Projektom Rastko,,

Шта рећи... Само да се још договоре ко нас плаћа :)

Ma ми cмo цвeћкe. У cвeту ce "бpaнe" дoктopcкe диcepтaциje o зeмљи кao paвнoj плoчи (ипaк мopajу нeкaкo дa ce oпpaвдajу нeкe "cуpe" из Куp'aн-a).

http://www.vestinet.rs/zanimljivosti/doktorat-koji-je-sokirao-naucnike-zemlja-je-ravna-ploca-i-centar-univerzuma

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #462 послато: Април 24, 2017, 12:14:39 поподне »
Не знам за Крстарицу, али јавише се на нашој фејсбук страници. Цитирам извесног Милоша Недељковића:

Isto ovo je Gosp. Krtinic tvrdio jos pre vise od godinu dana u jednoj Tv emisiji. I dalje smatram da ovaj projekat finansira neko kome trebaju bas ovakva tumacenja,a oni to moraju na neki nacin da opravdaju. Da nije tako, verovatno bi ovaj projekat potrajao par meseci. Uzmite samo sta se desilo sa ,,Projektom Rastko,,

Шта рећи... Само да се још договоре ко нас плаћа :)

Наравно, када се остане без аргумената, онда увек иде "теорија завере".  ::) Мислио сам да ће бити бар мало креативнији.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #463 послато: Април 24, 2017, 12:19:19 поподне »
Наравно, када се остане без аргумената, онда увек иде "теорија завере".  ::) Мислио сам да ће бити бар мало креативнији.  :)

Aли тaкви cу нajгpлaтиjи...

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #464 послато: Април 24, 2017, 12:21:20 поподне »
Aли тaкви cу нajгpлaтиjи...

То је једино што им преостане, да галаме и покушају да привуку пажњу код људи сличног профила, којих је нажалост много...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #465 послато: Април 26, 2017, 02:57:41 поподне »
Не могу више да живим од ових будалаштина:

https://www.youtube.com/v/8x8OHVQuGQ0

Да ли постоји неки текст осим Синишиног који може коначно да стане на пут овом удбашком лудилу?

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #466 послато: Април 30, 2017, 12:44:50 поподне »
Преко Дрине се баш расписали. Као да је српска страна у офанзиви.

http://www.dnevnik.ba/kolumne/magazin-stav-ibrahima-pasica-pod-handzar-buraz


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #467 послато: Април 30, 2017, 12:49:33 поподне »
Преко Дрине се баш расписали. Као да је српска страна у офанзиви.

http://www.dnevnik.ba/kolumne/magazin-stav-ibrahima-pasica-pod-handzar-buraz

"Ibrahim Pašić pripada cijelom nizu kvazistručnjaka (poput Jovana Deretića, Radivoja Pešića, ili Ivana Mužića), koji su iskompleksirani činjenicom da su Hrvati, Srbi, Bošnjaci i drugi balkanski narodi koji govore slavenskim jezikom, zapravo, “ništa drugo” do barbari sa dalekog sjevera, aturasistički i autošovinistički počeli kreirati teorije o Srbima osnivačima cvilizacije iz praistorijske Vinče, Hrvatima kao iranskoj (ili čak gotskoj) vlasteli poluidiotiziranih Slovena, i/ili konačno Bošnjacima kao survivalu balkanske antičke civilizacije i kulture pred nadirućim slavenskim krvoločnim i anticivilizacijskim hordama."

Ако неко може да се "подичи" са највише староседелачке генетике, тј. намјање "барбарске", онда су то управо Срби. Такорећи, господа у односу на Бошњаке и Хрвате. :D



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #468 послато: Април 30, 2017, 01:04:41 поподне »
Преко Дрине се баш расписали. Као да је српска страна у офанзиви.

http://www.dnevnik.ba/kolumne/magazin-stav-ibrahima-pasica-pod-handzar-buraz


Добар текст Вука Бачановића[/size]
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 524
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #469 послато: Април 30, 2017, 01:22:58 поподне »
Др Бојана Панић на РТС

<a href="https://www.youtube.com/v/h2TRdhBn9rs" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/h2TRdhBn9rs</a>

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #470 послато: Април 30, 2017, 01:49:21 поподне »
Др Бојана Панић на РТС

<a href="https://www.youtube.com/v/h2TRdhBn9rs" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/h2TRdhBn9rs</a>

Добро је да су телевизије почеле мало да упознају народ с овом причом. Понекад гостује Јовица, ево сад и Бојана...
Одлично.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 524
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #471 послато: Април 30, 2017, 02:16:51 поподне »
Штета што има тако мало прегледа.

На 13:40 креће да прича о пореклу по мушкој линији.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #472 послато: Април 30, 2017, 02:45:35 поподне »
Штета што има тако мало прегледа.

На 13:40 креће да прича о пореклу по мушкој линији.

Боље да није причала. Суштина, о пореклу презимена није ни споменута, а закључено је да је њен отац у ствари Персијанац. Врло плитка прича, која је могла да буде и на Пинку.

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 524
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #473 послато: Април 30, 2017, 02:52:46 поподне »
Мислим да није до ње, него до водитељке. Лоше је формулисала, а мислим да би добила прави одговор, да су остали на тој теми.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #474 послато: Април 30, 2017, 02:58:01 поподне »
Мислим да није до ње, него до водитељке. Лоше је формулисала, а мислим да би добила прави одговор, да су остали на тој теми.

Свеједно се не би добило ништа конкретно, јер је генетичарка одмах рекла да се мушкарци више тестирају, зато што лакше код њих да се истражи, него код жена. А које суштина тестирања мушкараца? Где су презимена, родови?

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #475 послато: Април 30, 2017, 03:02:24 поподне »
Ја се сигурно нисам тестирао да бих сазнао како моја хаплогрупа потиче негде са Блиског Истока. Свеједно знам да је у почетку био неки мајмун из Африке.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #476 послато: Април 30, 2017, 04:09:26 поподне »
Свеједно се не би добило ништа конкретно, јер је генетичарка одмах рекла да се мушкарци више тестирају, зато што лакше код њих да се истражи, него код жена. А које суштина тестирања мушкараца? Где су презимена, родови?

Ја се сигурно нисам тестирао да бих сазнао како моја хаплогрупа потиче негде са Блиског Истока. Свеједно знам да је у почетку био неки мајмун из Африке.

Мислим да си престрог према њој.
Ово је емисија за обичне људе који немају појма о генетици, а не за нас који сваког дана разговарамо о њој. Рекла је оно што је разумљиво сваком почетнику.
Да је њено гостовање трајало 45 минута, вероватно би се и дотакли те теме и нашироко причали о њој.
Уосталом, овде је она сама била прича - најбољи студент, стипендије за три најпрестижнија универзитета, рад у српској форензици, и тек понешто о ДНК пореклу.
Верујем да је било људи који су, након овог гостовања, пожелели да сазнају више о ДНК тестирању на интернету. А по мени, то је права ствар!
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 524
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #477 послато: Април 30, 2017, 04:20:29 поподне »
То баш хтедох и ја написати.
Мислим да ће неког лаика свакако заинтригирати.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #478 послато: Април 30, 2017, 04:34:47 поподне »
Свака њој част. Ово је била емисија о њој. Али мислим да уопште није заинтригирала људе по питању тестирања.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382