Аутор Тема: Новинарски текстови о генетици  (Прочитано 347541 пута)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #200 послато: Новембар 27, 2015, 10:08:47 поподне »
Проблем је што такви текстови некако увијек нађу пут до медија и сто пута поновљена лаж полако постаје истина...

Ту си у праву, найбољи примѣр не стотину него милионов пут поновљене лажи йе да званични срПски (то йест тршићки) йезик има седам падежа. Свако ко умѣ брояти до седам се сам може увѣрити да их у тршићком има само шест, али опет огромна већина слѣпо вѣруйе у седам. Ту се види снага лажи.

Што се тиче Ћосовића, његове лажи и лупетања ћейу многи прихватити, чак и међу Србима. Човѣка неспособна расуђивати йе лако убѣдит у било шта, само ако се довољно пута лаж понови. Због тога су такви злонамѣрници опасни, йер намећу свойе доказими непотврђене безсмислице и измишљотине бройноме читалаштву, ако се прѣносе у явних гласилах.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #201 послато: Новембар 28, 2015, 01:32:13 поподне »
Опет онај Ћосовић са http://portalanalitika.me/ распреда о генетици и антропологији. Видим да је и неколико београдских сајтова пренијело његов текст под називом Biofizička antropologija je potvrdila: Crnogorci su starośedioci и онда слиједи бућкуриш свега и свачега. Закључак: у Црној Гори нема ни 10% Словена, а Црногорци немају ништа са Србима.

Наравно И2а Динарик хаплогрупу третира као старосједилачку.

http://portalanalitika.me/clanak/210255/biofizicka-antropologija-je-potvrdila-crnogorci-su-starosedioci


Занимљиво је да све нације у покушају имају епизоде овакве идентитетске манијакалности, гдје се иде час на једну, час на другу страну. Сјетимо се да су босански муслимани досад имали разне теорије о властитом поријеклу: Готи, богумили, Илири. Слично је било и са Хрватима, који су били све ово што и муслимани, али приде су били још и Иранци. Македонци су ту најдоследнији, ухватили су се Александра Македонског и не пуштају.

Овај текст-памфлет Ћосовића који говори о Црногорцима као изразитим не-Словенима, треба упоредити са пријашњим монтенегринским текстовима о Дукљанима, као словенском племену различитом од Срба које је дошло са подручја Пољске и сл.
Синоћ сам више од два сата читао текстове и поруке овога портала, и веће лажи,  мржње и нетрпељивости према Србима, као и подршке таквима, нисам пронашао на муслиманском и 'рватским страницама. Зато, у инат, треба се оглашавати, треба им скренути пажњу на лаж и незнање. Сутра може бити касно, као што се закаснило са покатоличеним и потурченим Србима, па се више мрзимо но што се бајно поштујемо.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #202 послато: Новембар 28, 2015, 01:53:57 поподне »
Македонци су ту најдоследнији, ухватили су се Александра Македонског и не пуштају.

Данашњи Македонци бар могу да бирају. Они су делом Словени, али добрим делом и староседеоци (Грци, Ацини војници) :), плус се налазе близу античке Македоније. :)

<a href="https://www.youtube.com/v/RXAhuSjNmdI" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/RXAhuSjNmdI</a>

Хрвати и босански муслимани немају превише избора. :)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #203 послато: Новембар 28, 2015, 01:58:20 поподне »
Данашњи Македонци бар могу да бирају. Они су делом Словени, али добрим делом и староседеоци (Грци, Ацини војници) :), плус се налазе близу античке Македоније. :)

<a href="https://www.youtube.com/v/RXAhuSjNmdI" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/RXAhuSjNmdI</a>


Је ли ово на снимку карта на Велика Македонија?   Не види се добро, али као да су нам узели Сурдулицу.  >:( :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #204 послато: Новембар 28, 2015, 02:01:57 поподне »
Је ли ово на снимку карта на Велика Македонија?   Не види се добро, али као да су нам узели Сурдулицу.  >:( :)

Не, већ је то "Стара Македонија" :), тј. област.





Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #205 послато: Децембар 01, 2015, 01:38:54 поподне »
Ево још мало Ћосовића:

http://www.newsweek.rs/region/63642-neka-nova-istorija-crnogorci-nisu-srbi-nego-starosedeoci-balkana-iliri.html

Не знам шта да мислим о њему. Мени његови ставови звуче болесно. Зна ли неко неку његову биографију? И од којих је Ћосовића? Личи мало на Ранка, мора да је из Цуца....
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #206 послато: Децембар 01, 2015, 01:59:09 поподне »
Ево још мало Ћосовића:

http://www.newsweek.rs/region/63642-neka-nova-istorija-crnogorci-nisu-srbi-nego-starosedeoci-balkana-iliri.html

Не знам шта да мислим о њему. Мени његови ставови звуче болесно. Зна ли неко неку његову биографију? И од којих је Ћосовића? Личи мало на Ранка, мора да је из Цуца....

Слажем се да су то болесни ставови. Довољно је прочитати сљедећу његову реченицу:

"Starocrnogorci, Brđani, Primorci i Starohercegovci čine jednu celinu, jednu i jedinstvenu - crnogorsku naciju jer, generalno: imaju istu istoriju, imali su svoju - plemensku organizaciju društva, imali su svoju Crnogorsku autokefalnu crkvu, nose jednu nošnju, imaju iste običaje, imaju isti jezik, imali su zajedničku kultnu ličnost Ivana Crnojevića itd. Mogu SPC i SANU i milion puta ponoviti da su Crnogorci Srbi, ali ove činjenice neće uspeti da promene, nimalo"

Мислим да управо овакви ликови могу бити претходница, ма колико неозбиљно изгледали, нечег много озбиљнијег. Он сије, а питање је ко ће да жање.

У 19. вијеку Анте Старчевић је својим писањем ударио темељ усташкој идеологији. Потицао је слично Ћосовићу из српске породице и слично Ћосовићу мрзио је Србе из дна душе. Можда и сам Старчевић није никад вјеровао да ће се за оно што је писао,наћи неко ко ће све то провести у дјело. Али већ у Првом свјетском рату, нашло се таквих, а у Другом су то у потпуности озаконили кроз НДХ.

Овај несрећни Ћосовић и цијела та монтенегринска клика могу бити, не бих волио да је тако, претходница неких будућих кољача српског живља у Црној Гори.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #207 послато: Децембар 01, 2015, 06:55:41 поподне »
"Starocrnogorci, Brđani, Primorci i Starohercegovci čine jednu celinu, jednu i jedinstvenu - crnogorsku naciju jer, generalno: imaju istu istoriju, imali su svoju - plemensku organizaciju društva, imali su svoju Crnogorsku autokefalnu crkvu, nose jednu nošnju, imaju iste običaje, imaju isti jezik, imali su zajedničku kultnu ličnost Ivana Crnojevića itd. Mogu SPC i SANU i milion puta ponoviti da su Crnogorci Srbi, ali ove činjenice neće uspeti da promene, nimalo"

Ово су стопроцентне лажи.

Херцеговци и Бокељи су се и у 20. веку осећали Србима (верујем већи део и данас), а са Црном Гором их је везивала искључиво заједничка политика. Код Брђана је црногорство мало раније продрло, некад и силом ућеравано, али знам да су моји преци и сродници Брђани и у 20. веку, кад би говорили о нпр. Цетињу или Чеву или Ријеци, говорили - "тамо, у Црној Гори". Нико није доводио у питање Србство, ни своје, ни осталог дела државе Црне Горе.

Што се обичаја ношења ЦГ ношње тиче, и она је производ времена књаза Данила и књаза / краља Николе. О цркви не треба много причати - до 1920-те, свака србска православна епархија деловала је као црква за себе. То ништа нарочито не доказује.

Једино што је овде наведено, а да може да се назове тачним, то је да Староцрногорци, Брђани, Приморци и Старохерцеговци имају исти језик. Имају, наравно, то је србски језик, који говоре сви од Јадрана до Старе Планине и од Дунава и Драве до Проклетија.

Аутор наводи култ Ивана Црнојевића (иначе, не тако јак ван граница четири нахије), а где су неупоредиво јачи култови Светога Саве, Милоша Обилића, кнеза Лазара...

Ово је нешто аналогно хрватском тумачењу DAI и ЉПД, од свега извуку само "Бијелу и Црвену Хрватску", све остало није битно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #208 послато: Децембар 01, 2015, 07:10:35 поподне »
И ја се питам како неко при чистој свијести и здравој памети може вјеровати у такве глупости, али је очигледно да је немали број људи у Црној Гори прихватио овакво виђење сопствене историје. Уосталом то се данас и учи у школама у Црној Гори, упропаштавају се читаве генерације, и то не због чињенице да им говоре да нису Срби, већ због чињенице да их уче неистине.

Овај кратки снимак разговора монтенгрина Стевовића и Јове Бакића, можда најбоље показује о каквој се ту нездравој заслијепљености ради:

<a href="https://www.youtube.com/v/zb4KfoTKA_E" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/zb4KfoTKA_E</a>

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #209 послато: Децембар 01, 2015, 07:34:27 поподне »
Овај кратки снимак разговора монтенгрина Стевовића и Јове Бакића, можда најбоље показује о каквој се ту нездравој заслијепљености ради:

Бакић је одржао добру лекцију (барем у овом исечку). А што се Стевовића тиче, не треба трошити речи – човек је у менталном и моралном рангу оног Ћосовића…
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #210 послато: Децембар 08, 2015, 01:01:17 поподне »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #211 послато: Децембар 08, 2015, 04:41:33 поподне »
Да, да, „драгуљ“ Ћосовић пише како владика Василије Петровић Његош каже да Црногорци нијесу Словени, а да видимо шта о себи и србству / словенству пише сам владика:

ВЛАДИКА ВАСИЛИЈЕ ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ
ИСТОРИЈА О ЦРНОЈ ГОРИ
 
 
ЊЕГОВОЈ ВИСОКОЈ ГРОФОВСКОЈ
СВЈЕТЛОСТИ
ЊЕНОГ ЦАРСКОГ
ВЕЛИЧАНСТВА
САМОДРЖИЦЕ СВЕРУСКЕ
државноме
вицеканцелару
правом тајном савјетнику
носиоцу разних ордена
МИХАЈЛУ ИЛАРИОНОВИЧУ
ВОРОНЦОВУ
милостивоме моме господару

(http://www.njegos.org/petrovics/istocg.htm)

„...ја, смјерни пастир славеносрпскога црногорскога народа...“

„...с тим да би се допао Вашој Високој Грофовској Свјетлости да се штампа како би с народом нашим црногорским и други славеносрпски народи имали најусрднију жељу према високославном Руском Царству...“

„...Уз ове побједе овога народа, не укључујући многе <друге>у разним ратним догађајима, само укратко поменух срећу коју је Бог даривао њиховом оружју; и да се нијесу ови народи тако снажно оружјем бранили, засигурно би пали у ропство, као и остала Србија.“
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #212 послато: Децембар 08, 2015, 04:47:07 поподне »
Помиње и писмо губернатора Ивана Радоњића из 1789. године, који испред црногорских главара пише руској царици Катарини II.

У том писму губернатор за себе и своје земљаке каже: "ми Срби Црногорци".

Ово писмо губернатора Ивана Радоњића значајно је још због једне чињенице. У њему, губернатор Иван каже даље: "Ми сви Срби из Црне Горе, Херцеговине, Бањана, Дробњака, Куча, Пипера, Бјелопавлића, Зете, Климената, Васојевића, Братоножића, Пећи, Косова, Призрена, Арбаније, Маћедоније, припадамо Вашем величанству", итд. Из овога се може закључити не само да су сви побројани крајеви србски, него и да Херцеговци, Брђани и остали које губернатор изричито наводи нијесу Црногорци, већ се ради о племенским и географским, а не националним одредницама, а све то у оквиру Србског народа.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #213 послато: Децембар 08, 2015, 04:49:04 поподне »
Вероватно Ћосовић данас много боље зна које су народности били владика Василије и губернатор Иван, него што су они у 18. веку знали...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #214 послато: Децембар 08, 2015, 11:01:09 поподне »
Што се тиче народносног осећаја код Црногораца кроз повест, ево још неких упечатљивих навода које сам извукао из разних извора:

- 1520. године, чувени подгорички штампар Божидар Вуковић, у свом "Синаксару", штампаном у Венецији, каже да је желео саставити "наша сербскаја божанска писанија";
- 1600. године, римски папа назива барског архибискупа "старјешином српске покрајине";
- 1648. године, збор племена Морачког пише римском папи писмо где кажу како су то писмо написали у "земљи Србији" (!);
- 1711. године, општецрногорски збор и збор главара племена Старе Црне Горе, пишу руском цару Петру Великом писмо у којем подсећају на стара времена "нашијех благочестивијех и светопочившијех царевах српскијех";
- 1742. године, црногорски и брдски главари пишу руској царици и појашњавају јој да се они налазе у "српској земљи – Скендерији, Црној Гори и Приморју";
- 1752. године, црногорски главари пишу старешини Мале Русије писмо где кажу да су они " у далеким странама српске земље у предјелу црногорском";
- 1756. године, црногорски главари у писму которском провидуру, за себе истичу да су "рода честна и света славеносрпскаго";
- 1792. године, црногорски главари у писму млетачком сенату, за себе кажу: "ми смо, хвалећи Бога, цвијет од вјере и од закона православнога грчаскога, језика и славнога јунаштва српскога",
- 1852. године, бјелопавлићки капетани у свом одговору на претеће писмо Омер-паше Латаса, између осталог кажу: "свијету је познато да је та царевина свакоме с ким је била зло учинила, а особито нама Србима које сте скоро већ и уништили".
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #215 послато: Децембар 08, 2015, 11:03:19 поподне »
А у тачки 92. Општег земаљског законика Црне Горе, кога је донео књаз Данило, каже се изричито – "... у овој земљи нема никакве друге народности до једине србске ...".
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #216 послато: Децембар 09, 2015, 04:10:44 поподне »
Није њему главни циљ доказивање националне посебности Црногораца од Срба, већ албанизација истих (што жели постићи кроз негирање словенства и поистовјећивање са старосједиоцима, иако су Албанци далеко од старосједилаца).
Само му чујте теорију да је Црна Гора једва била и насељена док нису дошли "Зећани" из зетске равнице и са сјевера Албаније. И сам је негдје признао како му је предак дошао у ЦГ релативно скоро из Албаније и асимилирао се. Типичан пасус из његових текстова:
"Crnojevići su ili vlaškog ili arbanaškog porijekla. S obzirom da su cio kraj pod Lovćenom - koji je bio stara baština Crnojevića, Vlasi nastanjivali, logično bi bilo da su i oni potekli od Vlaha, izdigli se među ostalim bratstvenicima. Ali, ima i nekoliko izvora koji ih potpuno tretiraju kao Albance, čemu u prilog ide i da su imali izvanredne odnose sa albanskim velikašima - sa Hotima, sa Skenderbegom i sinom mu, sa Lekom Dukađinijem... Na primjer, herceg Stefan Kosača je 1461. upozoravao Mlečane na "arbanasku narav" Stefanice Crnojevića."

Када сам га питао како то да је генетика показала да су потомци чувеног влаха Ивана Боројевића по мушкој линији Словени- није имао одговора.

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #217 послато: Децембар 09, 2015, 04:18:18 поподне »
Када сам га питао како то да је генетика показала да су потомци чувеног влаха Ивана Боројевића по мушкој линији Словени- није имао одговора.
Чекај, у контакту си са овом будалом?
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #218 послато: Децембар 09, 2015, 05:09:06 поподне »
Чекај, у контакту си са овом будалом?
Може се наћи преко фб страница по којим поставља своја писанија (гдје обично одговара на све) или коментара "порталаналитике".

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #219 послато: Децембар 09, 2015, 06:26:07 поподне »
Само му чујте теорију да је Црна Гора једва била и насељена док нису дошли "Зећани" из зетске равнице и са сјевера Албаније.

Све и да је ово тачно (а није), чињеница да су се доселили Зећани (а јесу) не доказује његову поставку. Ти Зећани су били становници Горње и Доње Зете, у којима су све до 15. века у потпуности преовладавали Словени (Срби или који други). Било је нешто мање и Влаха, док Шиптари тек у то време постају значајнији део становништва, ширењем из средње Албаније ка северу. Што због најезде Турака, што управо због ширења Шиптара, Зећани и крећу да се селе ка Црној Гори.

Ћосовићев главни проблем (или можда зла намера) је што он хаплогрупу И2а повезује са балканским Власима и Шиптарима, и тиме тобож доказује да је већина становништва овде (конкретно у ЦГ) влахо-шиптарског порекла. Мислим да нам је данас, знајући за сва сазнања генетике, свима јасно колика је то будалаштина. Нажалост, овакви ставови пролазе код једног дела становништва ЦГ.
"Наша мука ваља за причешћа"