Аутор Тема: Poreklo pradede iz Poljske  (Прочитано 3424 пута)

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Poreklo pradede iz Poljske
« послато: Март 09, 2019, 10:26:28 поподне »
Pradeda se zvao Curcic i dosao u Cacak iz Zlatibora, zena Marinovic : genetske analize ukazuju na poljsko poreklo : kako to utvrditi ?(arhivi ? )

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #1 послато: Март 09, 2019, 10:29:47 поподне »
Pradeda se zvao Curcic i dosao u Cacak iz Zlatibora, zena Marinovic : genetske analize ukazuju na poljsko poreklo : kako to utvrditi ?(arhivi ? )

Која хаплогрупа је у питању?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #2 послато: Март 09, 2019, 10:51:12 поподне »
Ne znam haplogrupu ali smo nasli rodzake potvrdzeno genetikom iz centralne poljske

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #3 послато: Март 09, 2019, 10:51:52 поподне »
Ne znam haplogrupu ali smo nasli rodzake potvrdzeno genetikom iz centralne poljske
Којим анализама, у којој лабораторији, које рођаке?
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #4 послато: Март 09, 2019, 10:52:06 поподне »
Sad sam pregledala arhive porodica iz Zlatibora i ni traga od njih !!!

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #5 послато: Март 09, 2019, 10:54:00 поподне »
Daleke rodzake naravno, u Americi dva puta potvrdzeno raznim genetskim analizama , nema sumjle, mene samo interesuje gde da ih nadzem u kojim arhivama posto u Zlatiborskim nema traga.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #6 послато: Март 09, 2019, 10:55:12 поподне »
Daleke rodzake naravno, u Americi dva puta potvrdzeno raznim genetskim analizama , nema sumjle, mene samo interesuje gde da ih nadzem u kojim arhivama posto u Zlatiborskim nema traga.
Питам Вас по трећи пут, где сте тестирани?
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #7 послато: Март 09, 2019, 11:04:29 поподне »
Vas ton mi sene dopada ! Zasto vas to interesuje ???? testirani smo u zvanicnim americkim laboratorijumima !!!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #8 послато: Март 09, 2019, 11:07:47 поподне »
Vas ton mi sene dopada ! Zasto vas to interesuje ???? testirani smo u zvanicnim americkim laboratorijumima !!!

Па не може да вам помогне, ако не кажете на основу ког теста то тврдите, јер постоје различити тестови који се не тумаче на исти начин.



Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #9 послато: Март 09, 2019, 11:08:47 поподне »
Ok, pogledacu tacne rezultate pa cu se vratiti na forum

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #10 послато: Март 09, 2019, 11:11:00 поподне »
Vas ton mi sene dopada ! Zasto vas to interesuje ???? testirani smo u zvanicnim americkim laboratorijumima !!!
Које су то ''званичне америчке лабораторије''? У Америци за шире народне масе постоје само комерцијалне лабораторије (23andMe, AncestryDNA, Family Tree DNA...). Не треба одмах у свему да видите некакву заверу. Интересује ме пре свега јер поједине лабораторије, зарад привлачења нових муштерија и продаје својих тестова у извештајима додају разноразне егзотичне категорије порекла, што се као што се на Вашем примеру може видети одражава у збуњености и несигурности приликом трагања за пореклом.

Самим тим, ти силни ''пољски рођаци'' које помињете, се појављују практично код сваког од нас који смо урадили аутосомалне тестове, а представљају ништа друго до ''шумове'' и доказ о заједничком словенском прапореклу.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1674
  • I-A1328
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #11 послато: Март 10, 2019, 07:01:05 пре подне »
Веројатно је рађено само аутосомално испитивање и међу поклапањима су се појавили 3rd-5th cousins Пољаци. Слутим myHeritage.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #12 послато: Март 10, 2019, 09:15:15 пре подне »
Веројатно је рађено само аутосомално испитивање и међу поклапањима су се појавили 3rd-5th cousins Пољаци. Слутим myHeritage.

Исто је и на FamilyTreeDNA. Ја такође имам неке Украјинце и Русе у 3rd-5th cousins или remote cousins.

---

Александра, ако сте радили обичан family finder или ancenstry test, Ваша поклапања не значе нужно да имате пољско порекло. Обратите пажњу на детаље око "shared centimorgans".

Негде тако... свако ко има 'Longest Block' 15цМ или више, онда је то 99% рођачко поклапање. Колико далеко, зависи од величине 'Shared Centimorgans', али по неком искуству, све што је више од 80цМ не би требало би даље од наврдеде или наврбабе.

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #13 послато: Март 10, 2019, 07:54:54 поподне »
Puno vam hvala na odgovor, i ja sam imala sumlje naravno...ali sam upoznala osobu koja se bavi genealogijom/ genetikom ozbiljno i izvrsila je drugu vrstu uporedzivanja na osnovu DNA brut podataka i nasla sa njenom porodicom puno pogodaka...Bez ikakve sumnlje imamo zajednicke rodove verovatno u 19 stom veku...Ja mislim na zene posto nasa imena nisu poljska ali nisam ni nasla poreklo Curcica u Zlatiboru takodze...

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #14 послато: Март 10, 2019, 07:57:12 поподне »
Kod mene se radi o pra pra babi ili pra pra dedi

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #15 послато: Март 10, 2019, 09:44:45 поподне »
19. век, поготово од његове половине ка садашњости је солидно покривен матичним црквеним књигама.
Ако имате могућност лично или преко неког рођака, било би Вам од користи да добро прочешљате књиге венчаних и умрлих за ваше место. Ако су сачуване, наћићете их у локалној цркви.

Тамо, ако је та оцена 19. века тачна, можете евтл. наћи име Ваше прабабе, а уз име пише такође националност. Наравно, све уз претпоставку да је венчање обављено у Србији.

Ако Вам је то прабаба по директној женској линији, можете тестирати Ваш МтДНК како би тачно утврдили ту везу. Она би Вам детаљније и јасније показала пра-порекло.

Ако Вам је опет у питању прадеда (као што се у наслову написали), онда би нпр Ваш отац, брат, или стриц или неки рођак по директној мушкој линији требао тестирати свој YDNK. То би такође дало јасан одговор Вашег порекла, и пра-порекла.

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #16 послато: Март 11, 2019, 01:25:46 поподне »
Da tacno, to nameravam da uradim za Cacak i Zlatibor: nadam se da cu nesto naci....radi se o dedi sa tatine strane ili zene a i sa majcine strane majka ( selo u Crnoj Gori : Pljesivci ...cudilo bi me da imaju neki trag).Ako ne nadzem , za oca cu izvristi novi test koji preporucujete. Za majku necu posto sigurno ima blisku rodzakinju iz Ukraine poreklom.Puno hvala !

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #17 послато: Март 11, 2019, 04:42:46 поподне »
у ужичком крају Ћурчића има у местима: Братљево, Глеђица, Ивањица, Мађер, Мочиоци, Опаљеник, Смиљевци, Ужице, Шуме

Ван мреже Aleksandra

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Poreklo pradede iz Poljske
« Одговор #18 послато: Март 11, 2019, 09:02:19 поподне »
Hvala ! Mislim da su Mocioci u pitanju !