Аутор Тема: Породично стабло  (Прочитано 22415 пута)

Ван мреже Иван Репак

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Породично стабло
« Одговор #20 послато: Октобар 08, 2013, 11:53:31 пре подне »
Овде сам пронашао податке
http://www.jusp-jasenovac.hr/

Знам за ове спискове о којима причаш. Стојан се наводи као жртва Панчева јер се мој деда Гојко (Стојанов син) преселио у Панчево, а са њим је у Панчеву, пред крај живота живела и умрла Стојанова жена Евица Репак (рођ. Ђурић) па верујем да је то разлог зашто се Стојан води као жртва Панчева.   

Ван мреже Иван Репак

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Породично стабло
« Одговор #21 послато: Октобар 12, 2013, 12:29:26 пре подне »
Petre,
Ne nih želeo da budem dosadan i nezahvalan, ali može li nekako onaj prevod uzoraka iz matičnih knjiga rođenih, venčanih i umrlih  :) 
Pozdrav,
Ivan

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Породично стабло
« Одговор #22 послато: Октобар 12, 2013, 03:29:22 пре подне »
Petre,
Ne nih želeo da budem dosadan i nezahvalan, ali može li nekako onaj prevod uzoraka iz matičnih knjiga rođenih, venčanih i umrlih  :) 
Pozdrav,
Ivan
Чим прођу испити. :)

Ван мреже Иван Репак

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Породично стабло
« Одговор #23 послато: Октобар 12, 2013, 11:42:16 пре подне »
Чим прођу испити. :)

Нека, нека само учи  :D

''Знање је светлост, знање је моћ''

Mladenovic

  • Гост
Одг: Породично стабло
« Одговор #24 послато: Новембар 13, 2013, 12:39:39 пре подне »
Имам питање за вас. Како и где налазите имена из вашег стабла не знам то пошто сам још клинац имам тек 14 година а интересује ме ко су били Младеновићи и ко је почео стабло Младеновића. Хвала

Ван мреже Иван Репак

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Породично стабло
« Одговор #25 послато: Новембар 13, 2013, 12:11:31 поподне »
Мој ''рецепт'' је следећи:
Први корак у том правцу си већ направио регистрацијом и учествовањем на форуму :) Постави тему са конкретнијим подацима које знаш: Презиме, крсна слава, локације на којима је породица живела...
Даље, ја сам обилазио најстарије и ''најбистрије'' рођаке (бабе, деде) и у разговору са њима записивао. Старији су углавном расположени да причају о коренима, док је то код млађих генерација ређи случај (зато је твој пример за сваку похвалу :) ) Када завршиш разговор са једним рођком, у разговору са другим ОБАВЕЗНО провери претходе податке, јер се дешава да се неке чињенице забораве или погреше.
Док нисам почео да радим на породичном стаблу био сам велики противник Фацебоока, али и он ми је помогао у проналажењу неких чланова породице, нарочито оних који су се одселили из земље. Преко ФБ сам најчешће проналазио податке за оне најмлађе, јер њих они најстарији најмање познају (ко има колико деце, имена деце, датуми рођења и сл.)
Веома су корисне црквене књиге крштених, венчаних и умрлих.
Имаш добре савете на овом сајту http://www.malesevci.rs/uputstvo-istrazivacima-rodoslova-cir
Желим ти много среће у истраживању породичних корена.

perhan

  • Гост
Одг: Породично стабло
« Одговор #26 послато: Новембар 24, 2014, 03:24:21 поподне »
Mladenovic, evo predlazem ti jedan sajt koji je mene odusevio. Kao rezultat dugogodisnjeg rada na sastavljanju rodoslova doticni gospodin je stekao bogato iskustvo koje je ovde nesebicno podelio sa ostalima. Izmedju ostalog, imas i "prirucnik' gde u nekoliko koraka dosta opsirno i detaljno objasnjava sta je sve potrebno da se prodje da bi se prikupili podaci vezani za poreklo porodice i sastavio rodoslov...

http://www.maksimovic.rs/rodoslov.html