Аутор Тема: Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана  (Прочитано 1070 пута)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана
« послато: Јул 10, 2020, 01:06:16 поподне »
Панчевачки научно-популарни часопис Свеске, у два своја броја, објавио је чланак Јовице Кртинића на тему Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана. Чланак је писан једноставним језиком и представља добру основу за упознавање са досадашњим резултатима генетичко-генеалошких истраживања међу Србима.

Цео чланак, иначе објављен из два дела, доступан је и може се прочитати на скрибду.



1.  Јовица Кртинић, Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана, део први, Свеске : књижевност, уметност, култура, бр. 134, децембар 2019, Панчево : Мали Немо, стр. 159-165
2. Јовица Кртинић, Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана, део други, Свеске : књижевност, уметност, култура, бр. 135, март 2020, Панчево : Мали Немо, стр. 163-171

Саша

  • Гост
Одг: Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана
« Одговор #1 послато: Октобар 25, 2020, 09:35:37 пре подне »
Исправите ме ако гријешим, али мислим да ће се исти чланак објавити и у новом издању енциклопедије Catena Mundi, IV том?

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Генетика и Срби - Од Карпата до Јадрана
« Одговор #2 послато: Октобар 25, 2020, 09:43:02 пре подне »
Исправите ме ако гријешим, али мислим да ће се исти чланак објавити и у новом издању енциклопедије Catena Mundi, IV том?

Изашао је чланак у Катени Мунди, тј. IV том Катене Мунди у продаји je од јуна, ако се не варам.