Порекло становништва > Македонија

Скопска Црна Гора

<< < (2/14) > >>

Поповски:

--- Цитат: Velibor  Октобар 03, 2017, 07:34:23 поподне ---Поповски, како 21.01. св Јован? Да ниси погрешио? Ваљда 20. јануар?

--- Крај цитата ---
Да Велиборе. Погрешио сам датум  :) То је ретка слава у СЦГ и памтим када је мој деда славио три дана. 21.01 је треќи дан, то су звали код нас ''патерица'' :) Сада се слави само 20.01

vidoje 013:

--- Цитат: Поповски  Октобар 04, 2017, 09:27:55 пре подне ---Да Велиборе. Погрешио сам датум  :) То је ретка слава у СЦГ и памтим када је мој деда славио три дана. 21.01 је треќи дан, то су звали код нас ''патерица'' :) Сада се слави само 20.01

--- Крај цитата ---

 Слава Св. Јован Крститељ, 20. јануара, по новом каледару, није ријетка слава. Има доста родова у Црној Гори, Србији - свим српским крајевима, који славе Св. Јована. Напротив, то је честа слава, послије Св.Николе, 19. децембра, Аранђеловдана 21. новембра...

Поповски:

--- Цитат: НиколаВук  Октобар 03, 2017, 11:27:20 поподне ---Велики поздрав за тебе Поповски, драго ми је да се на форум пријавио неко из тог краја, Скопске Црне Горе, из села Побужја (Побожја) са лепим српским средњовековним манастиром Пресвете Богородице.  :) Пошто су многи из Србије људе из данашње БЈРМ (Македоније), па и из твог краја "отписали" и називају их Бугарима, лепо је видети како су заиста твоји преци и земљаци поступали са онима који су ширили бугарашку пропаганду, поучно ће бити надам се за форумаше да прочитају. Није ми јасно само да ли је твој предак Анђелко у Сурдулици настрадао баш 1912. или неке касније године, можда 1915? Не иде ми у главу да је могао настрадати за време Првог балканског рата, када су Србија и Бугарска биле савезнице против Турске, једино ако се то догодило пре тог рата и нема везе са каснијом бугарском окупацијом?

--- Крај цитата ---
Точно Никола. Ноќас сам био дежуран на послу када сам прочитао твој пост. Јурос право на сеоско гробље. Прилика да палим свеќе предцима. Побужје је на 15км од центра Скопља. Анѓелко је убијен 1915те!
Где да наѓем више информације? . На његовом каменом крсту пише још нешто ал не разумем све. Као стечак је, фотографирао сам га.
СЦГ је пуна манастира и цркве. Као Света Гора је. Свако село има по две цркве и један манастир.
Манастир св. Богородица у Побужје је леп и сеоска слава је 21.09. Да не будемо офф топик отвориќу некад нови топик о СЦГ :)

Тромеђа:

--- Цитат: vidoje 013  Октобар 04, 2017, 09:40:30 пре подне --- Слава Св. Јован Крститељ, 20. јануара, по новом каледару, није ријетка слава. Има доста родова у Црној Гори, Србији - свим српским крајевима, који славе Св. Јована. Напротив, то је честа слава, послије Св.Николе, 19. децембра, Аранђеловдана 21. новембра...

--- Крај цитата ---

Видоје, мислим да је под скраћеницом СЦГ, човек мислио на Скопску Црну Гору.

vidoje 013:

--- Цитат: Тромеђа  Октобар 04, 2017, 10:39:31 пре подне ---Видоје, мислим да је под скраћеницом СЦГ, човек мислио на Скопску Црну Гору.

--- Крај цитата ---
У реду. Мој превид. Ја помислио на Србију и Црну Гору.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију