ДНК порекло > ГГ Разно

Обнова Big Y теста

(1/8) > >>

симо:
Добих поруку мејлом од ФТДНА да ће радити неке обнове на Биг Ипсилону, прелазак на нови формат генома и да ће сви резултати бити прекалкулисани. Не знам да ли ће ово конкретно нешто ново донијети, али засад не траже никакве паре. Пише да ће прерачунавање трајати од 5-7 дана и да ће почети 10. октобра.

Више о томе на сљедећем линку

http://mailchi.mp/familytreedna/product-update-big-changes-for-big-y?e=9a9a0b10e5

симо:
Од ове моје задње поруке прошло је више од мјесец дана, а пребацивање са hg19 на hg38 још увијек није до краја завршено. Додуше, мене су обрадили, али не видим сва своја ранија поклапања.

Многи су постављали питања да ли ће ова промјена формата значити и могућ проналазак нових СНП-ова у постојећим Биг Испилон резултатима. Колико сам успио да схватим, може да се деси,али није гарантовано.

Y Full ће понудити својим корисницима апгрејд нових резултата за 15$ (слање новог бам фајла), мада ако сам добро схватио ни сами не препоручју да се то ради, јер по њима нема сврхе.

Ово је текст са Y Full о промјенама:

https://www.yfull.com/static/hg38.html

симо:
Очигледно је да ће на новој страници BigY бити приказана поклапања са појединцима од посљедњег потврђеног СНП-а. Раније сам могао видјети све I2-CTS10228 који су урадили BigY, а сада видим само оне који су I2-S17250+.

Не знам како је по осталим хаплогрупама, али од I2-S17250+ су досад обрадили само 12 тестираних. Ја их бар само толико видим. Мислио сам да можда приказују оне најближе, али није случај, јер има приказаних оних који су Z16971+, а они ми бар нису блиски.

Волио бих да ми остали I2-CTS10228 који су радили BigY јаве какво је стање код њих на страницама, да видим да ли је проблем код ФТДНА у приказу или једноставно споро обрађују хаплотипове.

Данас ми се иначе појавио на страници нови тестирани са наших простора који је радио BigY. По новел варијантама и СНП-овима би се рекло да је S17250*. Пошто нема маркера не знам да ли је 448=19 тј. PH908. Навео је презиме Кураица, Босна и Херцеговина као предачко. Вјероватно се ради о херцеговачким Кураицама, мада постоји могућност и да су далматинске из Плавна (од ових их је било у Унцу по Шематизму, иако их Рађеновић не помиње). Гледао сам на Пројекат, али нисам примјетио да је тестирани постављао маркере.

Такође бих замолио администрацију да ове три моје посљедње поруке издвоје и да именују нову тему под називом: Обнове BigY теста или сличног назива.

Александар Невски:

--- Цитат: симо  Новембар 29, 2017, 02:35:32 поподне ---Данас ми се иначе појавио на страници нови тестирани са наших простора који је радио BigY. По новел варијантама и СНП-овима би се рекло да је S17250*. Пошто нема маркера не знам да ли је 448=19 тј. PH908. Навео је презиме Кураица, Босна и Херцеговина као предачко. Вјероватно се ради о херцеговачким Кураицама, мада постоји могућност и да су далматинске из Плавна (од ових их је било у Унцу по Шематизму, иако их Рађеновић не помиње). Гледао сам на Пројекат, али нисам примјетио да је тестирани постављао маркере.

--- Крај цитата ---

Синишо, ради се о 669293. 37 ознак.

симо:

--- Цитат: Александар Невски  Новембар 29, 2017, 09:58:38 поподне ---Синишо, ради се о 669293. 37 ознак.

--- Крај цитата ---

Хвала, Невски. Сад и ја видјех. Дефинитивно се ради о Курајицама из Зубаца. Упада сасвим у зубачки род I2-PH908 437=14.

За Курајице сам својеврмено написао сљедеће:

"Кисини у Тулима и Курајице у Оградама и Куњој Главици су истог поријекла. Потичу од неког Вуковића из Риђана које  се у 18. вијеку доселио у Туле у Зупцима и тамо удомио своје потомство код старинаца Кисина , који су отишли у Босну ( ових Кисина има у Босни код Доњег Вакуфа, славе Томиндан). Касније су од ових Кисина Вуковића одвојене Курајице у оградама и Куњој Главици. Вуковић који је преузео презиме Кисин и остао у Тулима слави Томиндан и прислужује св.Теклу, стару славу старинаца Кисина, док Курајице славе Ђурђевдан.
Не знам од којих Вуковића из Риђана би могли бити ови Кисини.
Што се тиче старих одсељених Кисина из Тула, њихова слава Томиндан можда их повезује са Парежанима: Мишковићима и Кокотима за које се говорило да су од старих Матаруга.
"

Сама чињеница да Курајице славе Ђурђевдан као и остали из зубачког рода,а да су Кисини преузели славу старих Кисина-Томиндан, вјероватно говори о томе да је овдје било неког стапања Зубаца са Матаругама???

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију