Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105665 пута)

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #40 послато: Јун 13, 2016, 01:13:33 поподне »
Ма, добро, Синиша, увек ми налазиш неке замерке.
Нисам ја ту мета, него М. Милојевић и стара школа којој верујем. Или, заиста желиш да ме се отарасиш и будеш окружен истомишљеницима. О томе да желим да створим некакав клан истомишљеника нема истине. Нити вршим расцеп на форуму. Већ сам ти рекао, да желим само коначну истину где је прапостојбина Срба, у Подунављу, Индији...Ништа више. Заиста. Ако хоћеш, веруј, ако не, твоје право и сада.
Војислав

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #41 послато: Јун 13, 2016, 02:39:27 поподне »
Ма, добро, Синиша, увек ми налазиш неке замерке.
Нисам ја ту мета, него М. Милојевић и стара школа којој верујем. Или, заиста желиш да ме се отарасиш и будеш окружен истомишљеницима. О томе да желим да створим некакав клан истомишљеника нема истине. Нити вршим расцеп на форуму. Већ сам ти рекао, да желим само коначну истину где је прапостојбина Срба, у Подунављу, Индији...Ништа више. Заиста. Ако хоћеш, веруј, ако не, твоје право и сада.
Војислав

Војиславе, грешите. Не налазим вам ја увијек неке замерке, већ увијек исту замјерку да схватите да формат писања на форуму не подразумјева бескрајно копирање текстова или линкова са других сајтова без личног учешћа у дискусијама и постављања својих размишљања. При томе везе ка другим сајтовима или копирање туђих текстова треба само да буду пратећи, а никако преовлађујући садржај порука. У већини ваших постова то је и једини садржај.

Да сам хтио да вас се "отарасим", ако пишете, могао сам то веома лако да учиним. Међутим, не само да вам нисам брисао постове, већ сам вас увијек на пристојан начин молио да покушате да ускладите начин постављања својих постова форумским правилима.

Ове ваше друге оптужбе на мој рачун нећу да коментаришем, јер нису везане за администрирање форума, а о томе је овдје једино и ријеч.

Не знам зашто сте и примједбу поставили на овој теми, али претпостављам да се ради о случајној грешки. Пребацићу и моју и вашу поруку у другу тему.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #42 послато: Јун 13, 2016, 03:08:32 поподне »
Разумео.
Војислав

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #43 послато: Јун 14, 2016, 08:16:55 пре подне »
Ево, обраћам се форуму на посебно место које је за мене означено, тема: Обраћање администраторима форума. Која привилегија и част!? Или је то страх да "зараза" не захвати и остале? Као шуга, губа не дај Боже.

За великог неистомишљеника са мојим схватањем о праисторији Срба, за Валахорума, који је мој земљак јер старином потичем са Баније, сам знао ко је, још од раније. Данас сазнадох и за другог неистомишљеника и земљака Бакса из општине Нова Црња у Банату којој припада и моје родно место Александрово, где ми је отац колонизирао још негде око 1920. године, кад још село није ни постојало. За трећег Корисник 77, још не знам ко је. Можда опет неки земљак. Интересантно како увек Србин удара по Србину, као да нам је то нека клетва. Сетимо се само злодела исламизирануих и покатоличених Срба. Да не дужим. То су уопштена питања.

Увек инсистирам баш на томе: где је отаџбина Срба, где су им праоци? Подунавље, Индија или негде другде. Не где им је домовина. Домовина је где су сада. Зашто толико истичем то? Јер смо заборавили ко смо. Раније смо ми старији бар понешто учили о томе. После, углавном површно или нимало о прошлости, а о офанзивама превише. Тако је онда требало, да се васпитавају младе генерације у новом духу југословенства и братства-јединства. О Србији и Србима се мало водило бриге. И, до чега нас је све то довело, видимо данас.

Опет се удаљих. Запитајмо било ког ученика из основне школе да ли нпр. зна ко је био Војвода Момчило? Мало ко ће знати, чак ће можда бити и подсмеха питању. А ми смо га помињали макар у народној песми "Женидба краља Вукашина". Сад ни те песме нема у лектирама. Лектире више нико ни не чита. Све се скида са интернета. На ТВ-у ријалитији. Хлеба и игара. Полако се све заборавља о прошлости Срба. А шта ли ће тек њихова деца знати, то сам Бог зна. Заборавиће се као и прапостојбина Срба. Чини се као да све радимо да уништимо сами себе. Није довољно што смо демографски нестајали гинући за друге.

Извини, Синиша. Бар овај последњи пасус нека буде неки мој коментар уз овај линк. А ти, ако шта желиш, пусти, ако не, бриши. Опет добро. "И то ће проћи", што би рекао И. Андрић.
Искрено,
Војислав


http://www.srpskaistorija.com/ko-je-bio-vojvoda-momcilo/


Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #44 послато: Јун 14, 2016, 12:50:05 поподне »
Ја овог Војислава уопште не разумем. Какве везе војводе имају с обраћањем администраторима форума?

П.С. Хоћеш и мој број личне карте?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #45 послато: Јун 14, 2016, 01:06:52 поподне »
Бакс,ту ме је Синиша сместио.
Не треба ми твој број личне карте. Хвала.
А за оно о чему сам писао, схватићеш можда прекасно.
Поздрав,
Војислв

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #46 послато: Јун 14, 2016, 01:14:09 поподне »
Бакс,ту ме је Синиша сместио.
Не треба ми твој број личне карте. Хвала.
А за оно о чему сам писао, схватићеш можда прекасно.
Поздрав,
Војислв

Војиславе, нико вас нигдје није смјестио. Пребацио сам само једну вашу једну моју поруку у тему којој припада. Могли сте да отворите нову тему о војводи Момчилу било гдје.

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #47 послато: Јун 20, 2016, 11:23:59 пре подне »
Прошло је годину дана. Има ли шансе, да се поводом књиге др Ивице Тодоровића "Етнологија и генетика" о њеном садржају овде на форуму икада бити дозвољено дискутовање.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #48 послато: Јун 20, 2016, 12:00:17 поподне »
Прошло је годину дана. Има ли шансе, да се поводом књиге др Ивице Тодоровића "Етнологија и генетика" о њеном садржају овде на форуму икада бити дозвољено дискутовање.
Слободно је. Изволите.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #49 послато: Јун 20, 2016, 12:17:48 поподне »
Слободно је. Изволите.

Лепо!
Хоћемо ли тему отворити на општем или затвореном делу форума?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #50 послато: Јун 20, 2016, 01:10:36 поподне »
Лепо!
Хоћемо ли тему отворити на општем или затвореном делу форума?
На општем. Већ постоји отворена тема: http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=867.msg10777#msg10777

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #51 послато: Јун 24, 2016, 09:26:12 пре подне »
Замолио бих админа (ако је изводљиво) обједињавање тема Стећака у Херцеговини и Стећци /Мраморја и других. Хвала!

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #52 послато: Јун 24, 2016, 10:35:37 пре подне »
Замолио бих админа (ако је изводљиво) обједињавање тема Стећака у Херцеговини и Стећци /Мраморја и других. Хвала!

Теме су спојене под називом Мраморја (Стећци) у Археологији

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #53 послато: Јун 24, 2016, 10:37:18 пре подне »
Хвала! :)

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #54 послато: Јун 24, 2016, 10:03:33 поподне »
Поштовани администратори, да ли има и делић могућности уврштања старосрбских/словенских слова у понуди приликом слања порука. Хвала!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #55 послато: Јун 24, 2016, 10:51:54 поподне »
Поштовани администратори, да ли има и делић могућности уврштања старосрбских/словенских слова у понуди приликом слања порука. Хвала!

Не верујем Сол да је то могуће. :( То можеш само копирањем-лепљењем истих са неког од сајтова где имаш азбуку. Неретко и сам дођем у такву ситуацију, па онда тражи руску википедију, руски алфабет... не би ли се некако покрпило. Ми чак немамо за нека слова ни онај стандард (уникод, ако се не варам), па је то слово немогуће било где откуцати, тражих својевремно и са две тачкице, и после консултација утврдимо да тог слова у уникод бази нема.



Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #56 послато: Јун 24, 2016, 10:59:09 поподне »
Не верујем Сол да је то могуће. :( То можеш само копирањем-лепљењем истих са неког од сајтова где имаш азбуку. Неретко и сам дођем у такву ситуацију, па онда тражи руску википедију, руски алфабет... не би ли се некако покрпило. Ми чак немамо за нека слова ни онај стандард (уникод, ако се не варам), па је то слово немогуће било где откуцати, тражих својевремно и са две тачкице, и после консултација утврдимо да тог слова у уникод бази нема.

Хвала Amicus-е на образложењу! (штета, изворна слова су моћна ствар)
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #57 послато: Јул 02, 2016, 12:44:41 поподне »
На Историји имамо потфорум Историја разно, а у пракси тај потфорум би требало спојити са Историјом, јер кад тамо постоји могућност постављања тема, онда је овај потфорум сувишан. Историја је општа, а оне специфичније дисксуије, подељене су на постојеће категорије.

Ацина тема о Православној Енглеској је на Историји на пример, а то је исто тема под "разно", но много природноје тамо где јесте, него да постоје две "Историје".



Ван мреже Тромеђа

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 200
  • R1a M458 A11460
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #58 послато: Октобар 21, 2016, 12:36:30 поподне »
Да ли постоји неки проблем са постављањем аватара на форуму, пошто ја не могу да га поставим? Или се он може поставити тек после одређеног броја порука?
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #59 послато: Октобар 21, 2016, 12:46:26 поподне »
Да ли постоји неки проблем са постављањем аватара на форуму, пошто ја не могу да га поставим? Или се он може поставити тек после одређеног броја порука?

Не би требало бити проблема, нема везе са порукама. Проверите да ли сте унели правилан линк на коме је слика аватара?