Аутор Тема: Уређивање форума-примједбе  (Прочитано 26363 пута)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #60 послато: Април 10, 2018, 02:10:04 поподне »
Само да напоменем да је један део администрације (конкретно - ја) заиста спавао у временском периоду када је тема о Милутиновој повељи настала (око 5 сати ујутру).  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #61 послато: Април 10, 2018, 02:38:17 поподне »
Мислим да сам једном приликом и прокоментарисао да не разумем зашто постављамо садржаје који су потпуно ван тема којима се бави Порекло, на пример попут музичких спотова. Тога је барем пун Јутјуб и није ми било јасно шта ће нам то на једном овако ускоспецијализованом форуму. Коментар је био да нам треба кутак за забаву, који нико није оспорио, па сам од примедбе одуста. Признајем да сам касније и сам пар пута "подлегао" и окачио понеки за мене занимљив видео клип.

И даље мислим да томе на овом форуму није место. Прилично сам убеђен да креатор форумског одељка "Вјера и култура Срба » Забава" није имао идеју да се ту каче спотови Скорпионса и Бон Жовија. Да ме не схвати нико погрешно, волим и ја да слушам поменуте групе али једноставно не видим да то припада овом форуму. Мислим да такви садржаји разводњавају поенту форума Порекла и одвлачи посетиоце на неке квази-теме које са Пореклом никакве везе немају.

Но, да не испадне да "мрачим" и да ми смета музика, ако је воља већина да се са овом праксом настави, поштоваћу. Али ме занима да ли би онда било у реду да ја кренем са темом савијања оригами фигурица на пример?
« Последња измена: Април 10, 2018, 02:47:35 поподне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #62 послато: Април 10, 2018, 02:41:44 поподне »
Само да напоменем да је један део администрације (конкретно - ја) заиста спавао у временском периоду када је тема о Милутиновој повељи настала (око 5 сати ујутру).  ;)
Нисам улазио на форум иако сам био будан, гледајући поприлично неизвестан Ен-Би-Еј меч.  ;D

Свакако бих правовремено реаговао и макар закључао тему док се питање не разреши, иначе се у потпуности слажем са написаним од стране Симе.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #63 послато: Април 10, 2018, 02:47:45 поподне »
Ја лично мислим да би мала доза релаксираног садржаја требала да постоји...теме су научне, може да се каже, револуционарне, али да понекад треба и неки издувни вентил да се све мало и опусти ( у периоду када није толико активна преписка око битних ствари, ноћу...слажем се да треба и ту мера да се има)...Нешто слично као када су састанци порекла, па слободно дружење после, тако и овде , да буде и мало тога...

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1684
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #64 послато: Април 10, 2018, 02:53:27 поподне »
Ја лично мислим да би мала доза релаксираног садржаја требала да постоји...теме су научне, може да се каже, револуционарне, али да понекад треба и неки издувни вентил да се све мало и опусти ( у периоду када није толико активна преписка око битних ствари, ноћу...слажем се да треба и ту мера да се има)...Нешто слично као када су састанци порекла, па слободно дружење после, тако и овде , да буде и мало тога...

Апсолутно се слажем  8)
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Демића страна

  • Гост
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #65 послато: Април 10, 2018, 03:00:21 поподне »
Мислим да сам једном приликом и прокоментарисао да не разумем зашто постављамо садржаје који су потпуно ван тема којима се бави Порекло, на пример попут музичких спотова. Тога је барем пун Јутјуб и није ми било јасно шта ће нам то на једном овако ускоспецијализованом форуму. 

И даље мислим да томе на овом форуму није место. Мислим да такви садржаји разводњавају поенту форума Порекла и одвлачи посетиоце на неке квази-теме које са Пореклом никакве везе немају.

Слажем се са свим написаним.

Како вријеме пролази форум све више губи на квалитету и полако али сигурно почиње све више личити на Крстарицу. Доста квалитетних чланова је отишло са форума (или једноставно не желе више писати овдје), док је дилетаната из дана у дан све више.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #66 послато: Април 10, 2018, 03:06:51 поподне »
Ја лично мислим да би мала доза релаксираног садржаја требала да постоји...теме су научне, може да се каже, револуционарне, али да понекад треба и неки издувни вентил да се све мало и опусти ( у периоду када није толико активна преписка око битних ствари, ноћу...слажем се да треба и ту мера да се има)...Нешто слично као када су састанци порекла, па слободно дружење после, тако и овде , да буде и мало тога...

Онда поред поменутих оригами фигурица предлажем и отварање рубрике о ситним поправкама у кући и још једне о лову и риболову  ::)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #67 послато: Фебруар 19, 2021, 03:22:37 поподне »
Да ли се размишљало о томе да се уведе некакав систем за оцењивање постављених коментара или чланова форума, којим би се одређивао њихов рејтинг од стране осталих регистрованих посетилаца (или оних са одрећеном репутацијом и стажом)? Тренутни систем "чинова" се заснива искључиво на броју објављених порука, али не и на мери квалитета њиховог садржаја. Дешава се да су чланови форума који би могли нешто квалитетно да напишу често неактивни, па њихово место заузимају појединци који пишу све и свашта, посебно на тему генетичке генеалогије. Неупућени и нови посетиоци форума тешко могу разликовати шта је ту тачно или барем смислено, а шта не. Када би се видела репутација аутора порука, то би свакако помогло да се и оно што је написано сагледава мање или више критички.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #68 послато: Фебруар 19, 2021, 03:55:02 поподне »
Да ли се размишљало о томе да се уведе некакав систем за оцењивање постављених коментара или чланова форума, којим би се одређивао њихов рејтинг од стране осталих регистрованих посетилаца (или оних са одрећеном репутацијом и стажом)? Тренутни систем "чинова" се заснива искључиво на броју објављених порука, али не и на мери квалитета њиховог садржаја. Дешава се да су чланови форума који би могли нешто квалитетно да напишу често неактивни, па њихово место заузимају појединци који пишу све и свашта, посебно на тему генетичке генеалогије. Неупућени и нови посетиоци форума тешко могу разликовати шта је ту тачно или барем смислено, а шта не. Када би се видела репутација аутора порука, то би свакако помогло да се и оно што је написано сагледава мање или више критички.

То је некада постојало на форуму, али је укинуто. Условно би могло да указује на квалитет порука одређеног члана, али не показује обавезно реално стање. Примера ради, онај ко не верује у оно што "квалитетан члан" пише удараће и даље минусе, тако да обични посматрачи не могу чисто на основу тога да граде мишљење.

Такође, они који све и свашта пишу и даље ће писати све и свашта, само што ће сад имати више минуса испод имена. Укратко - не верујем да то може променити квалитет и тренутну динамику форума.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #69 послато: Фебруар 19, 2021, 04:05:19 поподне »
Сличан проблем има и демократија са правом гласа😊

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #70 послато: Фебруар 19, 2021, 04:09:15 поподне »
То је некада постојало на форуму, али је укинуто. Условно би могло да указује на квалитет порука одређеног члана, али не показује обавезно реално стање. Примера ради, онај ко не верује у оно што "квалитетан члан" пише удараће и даље минусе, тако да обични посматрачи не могу чисто на основу тога да граде мишљење.

Такође, они који све и свашта пишу и даље ће писати све и свашта, само што ће сад имати више минуса испод имена. Укратко - не верујем да то може променити квалитет и тренутну динамику форума.

Помогло би ако би право оцењивања имали само чланови са одређеним нивоом репутације. Дакле, прво мораш да напишеш довољан број квалитетних садржаја да би те други позитивно оценили, па тек онда можеш и сам да оцењујеш друге.
А што се тиче тога да ће неки и даље писати све и свашта, то је тачно, али ће барем моћи да се види њихова репутација на форуму, па да се спрам ње и (не)обраћа пажња на такве садржаје.
Наравно, све ово слабо може утицати на динамику дискусија на форуму.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #71 послато: Фебруар 19, 2021, 04:20:08 поподне »
Сличан проблем има и демократија са правом гласа😊

Да имамо неки начин за оцену репутације, сад би Бојан за овај коментар од мене добио +  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #72 послато: Фебруар 19, 2021, 05:03:12 поподне »
Да имамо неки начин за оцену репутације, сад би Бојан за овај коментар од мене добио +  ;)
И ћорава кока убоде по које зрно🙂

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #73 послато: Фебруар 19, 2021, 05:09:03 поподне »
 Увјек се властодржац бојао истинске демократије. Тако неко себи даје унапред право да оцјени по својој претпоставци шта је квалитет или не. Па уведите два нивоа оцјењивања. Један од уредништва други од чланства. Или се неко можда боји да се ту не покаже контрадикторност оцјена.
 Можда је и ово неквалитетно   ;)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #74 послато: Фебруар 19, 2021, 05:27:47 поподне »
Увјек се властодржац бојао истинске демократије. Тако неко себи даје унапред право да оцјени по својој претпоставци шта је квалитет или не. Па уведите два нивоа оцјењивања. Један од уредништва други од чланства. Или се неко можда боји да се ту не покаже контрадикторност оцјена.
 Можда је и ово неквалитетно   ;)
Пошто је у српском духу аутократија, деспотија и слични облици уређења друштва тако и форум треба средити.Само оштро и главу скидати сваком ко је бар мало промоли...

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #75 послато: Фебруар 19, 2021, 05:55:58 поподне »
Увјек се властодржац бојао истинске демократије. Тако неко себи даје унапред право да оцјени по својој претпоставци шта је квалитет или не. Па уведите два нивоа оцјењивања. Један од уредништва други од чланства. Или се неко можда боји да се ту не покаже контрадикторност оцјена.
 Можда је и ово неквалитетно   ;)

Не знам стварно о чему причаш и какве теорије завере покушаваш да исконструишеш. Појма немам ко смо ти "ми" који треба нешто да "уведемо", иступио сам са предлогом искључиво у своје име. Такође нисам у никаквом Уредништву, нити сам предложио да оцену даје Уредништво. Чак нисам предлагао да то раде чланови Порекла, већ чланови форума. Али наравно, онај ко жели у нечему да види злу намеру, видеће је увек.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #76 послато: Фебруар 19, 2021, 06:05:01 поподне »
Не знам стварно о чему причаш и какве теорије завере покушаваш да исконструишеш. Појма немам ко смо ти "ми" који треба нешто да "уведемо", иступио сам са предлогом искључиво у своје име. Такође нисам у никаквом Уредништву, нити сам предложио да оцену даје Уредништво. Чак нисам предлагао да то раде чланови Порекла, већ чланови форума. Али наравно, онај ко жели у нечему да види злу намеру, видеће је увек.

 Никаква теорија завјере. Нема конструкције, само сам се надовезао на твоје виђење са мојим предлогом и дао могући поглед на тај мој предлог.
 Ојлеру немој да се нервираш буди мало равњак... Шаљем ти добар виц.

 
« Последња измена: Фебруар 19, 2021, 06:14:24 поподне Romanijski »

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #77 послато: Фебруар 19, 2021, 09:24:47 поподне »
На највећем српском форуму тренутно траје дискусија да ли да укинемо систем "лајковања" или не, и изгледа да нећемо. А питање укидања се покренуло јер је дошло до некакве свађе пар корисника, па је дошло до скидања раније датих лајкова.

Тамо не постоји "плус" и "минус", него "обичан лајк", срце, смешно, иронично, запањено, тужно и љуто.

Мислим да је најбоље уопште не уводити тај систем док не будемо сигурни да ће се часно користити - што би захтевало да прво свакодневну и свеприсутну таблоидну културу укинемо... а тренутно нит' имамо средстава нит' смо надлежни.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #78 послато: Фебруар 19, 2021, 09:52:52 поподне »
На највећем српском форуму тренутно траје дискусија да ли да укинемо систем "лајковања" или не, и изгледа да нећемо. А питање укидања се покренуло јер је дошло до некакве свађе пар корисника, па је дошло до скидања раније датих лајкова.

Тамо не постоји "плус" и "минус", него "обичан лајк", срце, смешно, иронично, запањено, тужно и љуто.

Мислим да је најбоље уопште не уводити тај систем док не будемо сигурни да ће се часно користити - што би захтевало да прво свакодневну и свеприсутну таблоидну културу укинемо... а тренутно нит' имамо средстава нит' смо надлежни.
Људи, разумијем ја Ојлера и његову иницијативу али мора и он да разумије остале.ТЈ. доступност резултата,доступност информација, рацио, социолошке и психолошке чиниоце и на крају интелект...И кад се све то и мноштво других фактора узме у обзир како некоме рећи да није достојан расправе...И на крају ево вам предлог, направите форум од "проверених кадрова" па нас само исцимајте кад треба неко да се тестира...Мислим од нас из пука...Платине, није ово одговор теби ово је мој генерални став.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #79 послато: Фебруар 19, 2021, 10:27:33 поподне »
Људи, разумијем ја Ојлера и његову иницијативу али мора и он да разумије остале.ТЈ. доступност резултата,доступност информација, рацио, социолошке и психолошке чиниоце и на крају интелект...И кад се све то и мноштво других фактора узме у обзир како некоме рећи да није достојан расправе...И на крају ево вам предлог, направите форум од "проверених кадрова" па нас само исцимајте кад треба неко да се тестира...Мислим од нас из пука...Платине, није ово одговор теби ово је мој генерални став.

Не видим разлог за заједљивост због неких ствари које са мојим предлогом и уређивањем Форума немају никакве везе, и како то помаже у овом разговору? Ја сам само изнео један легитиман предлог. Администрација Форума може да га размотри па да одлучи да ли ће да га усвоји или не. Форум Порекла ипак није "јавно добро" па да се доносе одлуке гласањем већине посетилаца, већ постоје људи који су изабрани да га уређују. Како год они у овом случају одлуче, мени је у реду. Ако ми некад нешто не буде у реду, има Скупштина Друштва па се тамо може тражити смена уредништва Форума, а тако може да поступи сваки члан Порекла који је незадовољан њиховим радом. А ако те нешто друго тишти, што нема везе са Форумом већ са радом Порекла уопште, онда си промашио тему.   
Kамене рабъ и госодинъ