Аутор Тема: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?  (Прочитано 48503 пута)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #280 послато: Јануар 31, 2023, 12:33:42 пре подне »
Dokaži nesto od ovoga sto insinuiras.
Cak si izneo laz da su Makedoncima menjana prezimena sa ić na ov i ski što nije istina. Opšte je poznato da je Srbija pokušala Srbizaciju u Makedoniji i da su im nametana prezimena na ić. I taj Babunski kog pominješ nigde nije imao zvanično prezime pre 1912 nego mu je u pasošu pisalo Stojko oglu Jovan.

Milsim da si dotakao dno.
Stvarno ne bih trošio reči na tebe.
Sportski pozdrav.

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #281 послато: Јануар 31, 2023, 12:33:49 пре подне »
али ви све време потурате тврдњу да су за убијања Лужничана били криви, замислите, сами Лужничани. Таква релативизација кривице је својствена тешким националистима што ви очито и јесте.
Dokazi ovo sto si rekao, izgleda neinteligentno.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #282 послато: Јануар 31, 2023, 12:37:42 пре подне »
Dokazi ovo sto si rekao, izgleda neinteligentno.
ovde jedino ti treba da odgoviris na svoje sulude tvrdnje.

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #283 послато: Јануар 31, 2023, 12:40:49 пре подне »
ovde jedino ti treba da odgoviris na svoje sulude tvrdnje.
Pa pokazi gde sam ja rekao da su za ubistvo Luznicana krivi Luznicani. Ne mozes jer nisam rekao a ti lazes i mislis da moze da igras ad hominem igru i da me diskreditujes.
Inace evo ti za razonodu, 2. marta 1923. u selu Gavran u Makedoniji, žandarmerija KSHS je ubila 29 civila, medju streljanima je bilo i dece od 13 godina.
Pa jel se tako postupa sa svojim narodom? Posle im kao silom menjali prezimena ov i ski.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #284 послато: Јануар 31, 2023, 12:43:38 пре подне »
Добро људи ајде полако да се смиримо јер скрећемо са теме, и ово не води никуда. Ајде да видимо шта је са ДНК резултатима и да покушамо на тај начин да видимо одакле су и како се људи (Срби, Бугари и остали) ту досељавали. Sopce јел си ти радио неки ДНК тест?

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #285 послато: Јануар 31, 2023, 12:45:46 пре подне »
Добро људи ајде полако да се смиримо јер скрећемо са теме, и ово не води никуда. Ајде да видимо шта је са ДНК резултатима и да покушамо на тај начин да видимо одакле су и како се људи (Срби, Бугари и остали) ту досељавали. Sopce јел си ти радио неки ДНК тест?

Nema potrebe u množini govoriti.
Slažem se da se treba koliko toliko vratit na kuturnu diskusiju, koliko je to moguće, ne hraneći trola.

Ван мреже Gale

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #286 послато: Јануар 31, 2023, 04:44:01 пре подне »
Jel si siguran da su baš iz Šopluka? Vecina onih mesta oznacenih po mapama nrmaju veze sa Šopima, danas se kao Šopi osećaju ljudi jedino u Pirotskom kraju, Dimitrovgrad, Lužnica. U Nišu recimo, gde ja živim niko nikad nije čuo za Šope.
A što se tiče dede iz Kumanova, on je prezime mogao da dobije tek 1912/13. U Osmanskom carstvu ljudi nisu imali prezimena. Vrlo je upitno koliko bi danas nekog takvog smatrali za Srbina, oni su bili Srbomani i mučili su se da progovore srpski.


Kevini su se rodili u Gornjem Brestovcu, a njihovi preci dosli sa vlasine, pisao sam konkretno sta i kako, mislim da si i video post, kontam da taj deo spada u sopluk, mozda i ne, kad budem isao letos ima da vidim da se raspitam o sopima sa lokalcima.
A sto se tice dede, on se tako izjasnjavao, ne bi mu djed uzeo IC da je hteo da bude Bugarin :D, ne vidim poentu da se negira necija nacionalnost i svojata. I ne samo on nego imas poprilicno visok broj cetnicko komitskih pesama gde Srbuju, ja verujem da je MKD mix izmedju Srba i Bugara sto ti dodje na isto u neku ruku kao i sopluk.

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #287 послато: Јануар 31, 2023, 07:30:44 пре подне »

Kevini su se rodili u Gornjem Brestovcu, a njihovi preci dosli sa vlasine, pisao sam konkretno sta i kako, mislim da si i video post, kontam da taj deo spada u sopluk, mozda i ne, kad budem isao letos ima da vidim da se raspitam o sopima sa lokalcima.
A sto se tice dede, on se tako izjasnjavao, ne bi mu djed uzeo IC da je hteo da bude Bugarin :D, ne vidim poentu da se negira necija nacionalnost i svojata. I ne samo on nego imas poprilicno visok broj cetnicko komitskih pesama gde Srbuju, ja verujem da je MKD mix izmedju Srba i Bugara sto ti dodje na isto u neku ruku kao i sopluk.
Znam gde je Gornji Brestovac, mada bio sam samo u onom blizem do Niša. Ja koliko vidim na sajtu poreklo, vecina stanovnika iz tvog Brestovca su poreklom iz sela Klisure na Vlasini gde su vecina stanovnika Bugari, osim Stajica iz Krive Reke i Dimitrijevica iz Crne Trave.

Ima iseljenika iz Klisure i u Bugarskoj, tako da ne sekiraj se, nije tvom dedi prezime bilo problem. Tu se uopšte ne radi da li bi uzeo ili ne bi. Ljudima na jugu, pogotovu po selima ionalo prezime nista ne znaci, u nekim selima komšije uopšte ne znaju kako im se prezivaju prvi susedi i svi se raspoznaju po porodičnim nadimcima i rodovima.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8521
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #288 послато: Јануар 31, 2023, 08:46:28 пре подне »
Prema podacima srpskog vladike 1898 je u tom selu samo 20 od 95 kuća bilo pod patrijaršijom. Ti poklani su bili patrijaršijski pop i njegova porodica. Tako da je tvoja tvrdnja samo poluistinita jer su stanovnici Šopskog Rudara već pre Kokošinjskog masakra u većini bili naklonjeni Bugsarskoj egzarhiji.

Како онда објашњаваш касније насртаје ВМРО на Шопско Рударе и њихово оружано одбијање од стране мештана, ако је већина била наклоњена Егзархији и ако су их 1904. Бугари "решили" масакром само свештеникове породице? То би значило да је војвода Довезенски предавао само свештениковој деци?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8521
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #289 послато: Јануар 31, 2023, 08:57:32 пре подне »
Nema potrebe u množini govoriti.
Slažem se da se treba koliko toliko vratit na kuturnu diskusiju, koliko je to moguće, ne hraneći trola.

Да, покушавао сам да будем непристрасан колико је могуће, али овај човек је само мало интелигентнији трол, што је доказао тиме што су се већ накупиле 3 стране сулуде дискусије. Наоко је наводно "неутралан", али када се пажљивије прочитају његове објаве, види се да готово свуда релативизује бугарске злочине, док нпр. наглашава српске, па оптужује и Србе из тих крајева да су сами криви ако су их Бугари убијали ("пријављивали једни друге, убијали их зато што су комунисти а не зато што су се изјашњавали Србима", итд.). Тек ово са презименима у Македонији, већ смо пре неких годину дана имали сличну дискусију са још једним ВМРО-вцем, не бих да се понављамо. Самим тим, нећу му више дати прилике за "храном", већ ће бити санкционисан.
Чињеницама против самоувереног незнања.