Аутор Тема: Активности портала Порекло на медијима  (Прочитано 92868 пута)

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #320 послато: Децембар 30, 2021, 12:35:33 поподне »
Немају где да виде супротно. Целе генерације су стасале на YouTube-у. Форум није ни близу популаран као коментари испод видеа.

Порекло, на жалост, не може да победи нигде осим на овом форуму. Просто нисте у корак са временом.
Догодине у Холштајну!

На мрежи drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5147
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #321 послато: Децембар 30, 2021, 12:39:12 поподне »
Коментари показују сву слуђеност и необразованост гледатељства.

Ови коментари су увијек корисни, као неко анонимно истраживање које показује менталну слику народа. Колико видим, догма је већ успостављена: није било досељавања Словена, хаплогрупа I је одраз старосједилаштва на Балкану, свако ко тврди супротно је издајник и плаћеник Берлина, Ватикана и проче.

Против погрешних догми се не може борити аргументованом расправом, јер догма сама по себи није заснована на аргументима, већ на вјеровању. Једини начин да се та догма промијени јесте да се "преобрате" они који су је и створили ( а то свакако нису Деретић, Шарић and Co). Зато предлажем да се коначно оствари контакт са службом и да им се предоче користи од наратива да је хаплогрупа I ипак дошла са Словенима. Мислим да још нису свјесни који се потенцијал у том наративу крије.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5294
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #322 послато: Децембар 30, 2021, 01:25:26 поподне »
Ови коментари су увијек корисни, као неко анонимно истраживање које показује менталну слику народа. Колико видим, догма је већ успостављена: није било досељавања Словена, хаплогрупа I је одраз старосједилаштва на Балкану, свако ко тврди супротно је издајник и плаћеник Берлина, Ватикана и проче.

Против погрешних догми се не може борити аргументованом расправом, јер догма сама по себи није заснована на аргументима, већ на вјеровању. Једини начин да се та догма промијени јесте да се "преобрате" они који су је и створили ( а то свакако нису Деретић, Шарић and Co). Зато предлажем да се коначно оствари контакт са службом и да им се предоче користи од наратива да је хаплогрупа I ипак дошла са Словенима. Мислим да још нису свјесни који се потенцијал у том наративу крије.

Није "служба", већ "Служба" ;D
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 881
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #323 послато: Децембар 30, 2021, 02:24:51 поподне »
Порекло ако хоће да се упусти у борбу са шарлатанством и бар мало едукује народ мора да направи Јутјуб канал.  Немам сумњу да ће бити добро посећен.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5294
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #324 послато: Децембар 30, 2021, 05:58:11 поподне »
Порекло ако хоће да се упусти у борбу са шарлатанством и бар мало едукује народ мора да направи Јутјуб канал.  Немам сумњу да ће бити добро посећен.

Али да се изгаси опција коментарисања :)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Мића

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 524
  • R1b-PF7562
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #325 послато: Децембар 30, 2021, 06:13:39 поподне »
Али да се изгаси опција коментарисања :)

Подржавам.
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 881
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #326 послато: Децембар 30, 2021, 07:24:51 поподне »
Коментаре оставити, брисати само оне који су увредљиви. Временом ће се публика сама смирити и едуковати, већи део барем.

На мрежи Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2517
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #327 послато: Децембар 30, 2021, 10:03:25 поподне »
Порекло ако хоће да се упусти у борбу са шарлатанством и бар мало едукује народ мора да направи Јутјуб канал.  Немам сумњу да ће бити добро посећен.

Јутјуб канал који би се бавио промовисањем генетичке генеалогије апсолутно подржавам, али Порекло уопште не треба да се упушта у "борбу" са шарлатанством, пре свега зато што код тзв. аутохтониста у 99% случајева није реч о шарлатанству, већ о нервном обољењу, или боље речено једном коктелу нервних обољења (разних манија, фобија и почетних до узнапредовалих стадијума шизофреније), уз Данинг-Кругера као неизоставан састојак. Као последица тог коктела нервних обољења јавља се апсолутна интелектуална и логичка блокада, па је са таквима већ у старту онемогућена било каква аргументована и цивилизована дискусија. За њих би требале бити надлежне искључиво психијатријске установе, а код преосталог 1% шар(гија)латана и Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са полицијом и тужилаштвом.

Посећујући последњих пар дана разноразне форуме, видех да и код наших јужних и западних комшија није много боља ситуација, с тим што је код доброг дела њих коктел нервних обољења по правилу зачињен и србофобијом и латентним или отвореним усташтвом. О искомплексираним албанским интернет ратницима који на Википедији преправљају чланке о црногорским племенима, Косову и Метохији, српским манастирима и сл. већ је било доста речи, па бих само укратко прокоментарисао појединце са најпосећенијег хрватског форума (forum.hr). Реч је о неколико изразито тешких случајева који се јављају на пар тема повезаних са генетичком генеалогијом, и који негирају апсолутно било какву везу средњовековних Срба са I2-PH908, приморјем (Далмацијом и Дукљом), Босном, и Херцеговином, смештају исте те Србе у неко минијатурно подручје у Подрињу, проглашавају целокупну I2-Y3120/S17250/PH908 некаквим "бјелохрватским маркером", па се иде и до тога да Срби уствари никада нису ни постојали, односно да су мешавина Хрвата свих боја, Албанаца, Бугара и Влаха, да Срби уопште нису етничка већ искључиво верска скупина итд. Оно што је урнебесно је да тај форум посећују и поједини нервно оболели Срби који су одавно бановани са нашег форума, и онда се ти нервно оболели Срби препиру са нервно оболелим Хрватима о генетици и хаплогрупама о којима благе везе немају, што је јасно свакоме упућеном у ту тематику после свега пар прочитаних порука. Колико тешко оболелих случајева оперисаних од реалности, разума и најосновније логике има најбоље показује следећи цитат:

Цитат
Aha, malo morgen Srbi i južna Dalmacija i Hercegovina. Za to nema ama baš nikakvog dokaza osim, naravno, ako ne zloupotrijebiš Einharda i Porfirogeneta.

Профил који сабира сва наведена нервна обољења, комплексе и помућена стања свести најверодостојније је оличен у креатури која на Фејсбуку води хумористичку страницу Rekli su o Crnogorcima:




« Последња измена: Децембар 30, 2021, 10:06:03 поподне Црна Гуја »

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #328 послато: Децембар 31, 2021, 12:58:29 пре подне »
Псеудоисторичари су се у XIX веку трудили да докажу како Срби потичу из Индије или Месопотамије, јер је било битно доказати да су цивилизован народ, а не варвари. Данас је битно доказати да су на Балкану били пре суседа. Једноставно, није реч о науци, већ о политичкој пропаганди заснованој на емоцијама. Тако да борити се за придобијање јавности са њима уз кориштење научних аргумената против јефтиног патриотизма изгубљена битка. То је њихов терен.

Мислим да циљ Порекла не треба да буде препирање са шарлатанима, већ подстицање људи да истражују своје порекло и тестирају се. Повећањем броја тестираних, повећаће се и број оних који ће пронаћи своје рођаке. Биће више и оних који ће урадити дубље тестове, а то ће пружити бољи увид у порекло Срба. Чињенице можда неће убедити све, али хоће оне који су у стању да размишљају.

Важно је да што више људи прочита чланак или погледа видео који буду постављени. Тако да се треба запитати, да ли ће могућност коментарисања привући пажњу.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 881
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #329 послато: Децембар 31, 2021, 01:04:33 пре подне »
Само направити тај фамозни Јутјуб канал и снимити циклус емисија са компетентним људима са Порекла којих срећом не мањка праћено картама, табелама и другим појашњењима.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1367
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #330 послато: Децембар 31, 2021, 01:17:24 пре подне »
Већ сам писао о овоме, од форума вајде нема. Толико сам их анимирао за ове две год за тест на 23 маркера, што Никшића, што осталих, zero је оних који прате форумска писанија данас и поред великог броја подељених линкова ка страницама за које сам веровао да ће их временом заинтересовати.. са друге стране, појединци не престају да ме "бомбардују" линковима о Шарићу, Шаргићу и осталим yt "просветитељима". При том, моји кандидати су у просеку нешто старији од мене (40+) и већином образованији од мене.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 881
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #331 послато: Децембар 31, 2021, 01:38:42 пре подне »
Данашњи човек невезано за Србију пре слуша и гледа видео него што чита.

Ван мреже Панић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 253
  • y: I1-M227, mt: H2a1c
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #332 послато: Децембар 31, 2021, 09:32:38 пре подне »
Немогуће је убедити оне који су већ убеђени, али квалитетан јутјуб канал би могао да усмери оне који тек почињу да се интересују.
Наравно, већ видим да би сваки видео имао хиљаде дислајкова и пријава јутјубу због овог или оног.
Столећима је мој род крш оро
и поповао или кметовао

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #333 послато: Децембар 31, 2021, 09:36:33 пре подне »
Dislike се више не приказује.

О овоме је већ било речи, али колико се сећам, нико није вољан да се упусти у то без опреме која кошта бар 10.000 евра.

Према томе, не вреди се жалити на оне који посао завршавају са пар стотина евра.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #334 послато: Децембар 31, 2021, 07:43:05 поподне »
Оно што је проблем код ових који пљују по нама су што употребљавамо називе неких грана као Германи, Јрлти, Викинзи итд итд, хтели би да се све зове Српско. Баш сам ових дана учествовао на једном форуму који негирају наш рад па сам морао мало да дискутујем са њима и из тог дописивањасам схватио да им то смета и да нас зато сматрају лажним Српским пројетком и да не знамо ништа. Покушао сам смирено, доказима да објасним како то функционише (наравно, колико сам знао 😃) и видео да када им се лепо сервира оно о чему лупају да се смире и соусте лопту. Видим да је велика хајка на Јовицу и на његову изјаву да смо пореклом Викинзи, што је наравно извучено из контеста и што сад имају материјала да пљују и по њему а и по нама. Они што је исто занимљиво је да ми немамо везе са Словенима итд итд.
Можда би требало да се обрати пажња на те називе, без обзира што су они интерни и користимо их ми на форуму али ето употребљавају се за нападе да и ми мало смањимо њихову употребу. Видим да копирају поруке са нашег форума и постављају на њиховим форумима где почиње пљување.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #335 послато: Децембар 31, 2021, 07:47:51 поподне »
Неродимац, можда су на пола у праву. Половина популације заиста није словенског порекла по мушкој линији. :)
Догодине у Холштајну!

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8505
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #336 послато: Децембар 31, 2021, 08:36:44 поподне »
Оно што је проблем код ових који пљују по нама су што употребљавамо називе неких грана као Германи, Јрлти, Викинзи итд итд, хтели би да се све зове Српско. Баш сам ових дана учествовао на једном форуму који негирају наш рад па сам морао мало да дискутујем са њима и из тог дописивањасам схватио да им то смета и да нас зато сматрају лажним Српским пројетком и да не знамо ништа. Покушао сам смирено, доказима да објасним како то функционише (наравно, колико сам знао 😃) и видео да када им се лепо сервира оно о чему лупају да се смире и соусте лопту. Видим да је велика хајка на Јовицу и на његову изјаву да смо пореклом Викинзи, што је наравно извучено из контеста и што сад имају материјала да пљују и по њему а и по нама. Они што је исто занимљиво је да ми немамо везе са Словенима итд итд.
Можда би требало да се обрати пажња на те називе, без обзира што су они интерни и користимо их ми на форуму али ето употребљавају се за нападе да и ми мало смањимо њихову употребу. Видим да копирају поруке са нашег форума и постављају на њиховим форумима где почиње пљување.

Мислим да нема било какве потребе да се ми на било који начин прилагођавамо или да подилазимо таквим дијагнозама. У вези тога се потпуно слажем са Црном Гујом.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 881
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #337 послато: Децембар 31, 2021, 09:12:30 поподне »
Занимљиво то негирање словенства, а само се гусла о русофилији.  Мислим да та екипа замишља да смо ми крем словенства од којег су са Балкана потекли и Руси, Чеси и Пољаци.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #338 послато: Децембар 31, 2021, 09:17:04 поподне »
Мислим да нема било какве потребе да се ми на било који начин прилагођавамо или да подилазимо таквим дијагнозама. У вези тога се потпуно слажем са Црном Гујом.
Није потребно прилагодити се њима, али јесте публици.
Мада то није ваша дужност.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #339 послато: Децембар 31, 2021, 09:20:11 поподне »
Занимљиво то негирање словенства, а само се гусла о русофилији.  Мислим да та екипа замишља да смо ми крем словенства од којег су са Балкана потекли и Руси, Чеси и Пољаци.

И не само то, аутохтонисти се истовремено идентификују и са Старим Грцима, Римљанима, Индусима, Французима, свим оним народима за које верују да су потекли од Срба. То само говори какав је бесмисао у питању.