Аутор Тема: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela  (Прочитано 34878 пута)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #80 послато: Април 21, 2020, 10:51:40 поподне »
Мислим да је ово комплетна подела са којом тренутно раде, абецедно поређана:

Albanian
Algerian
Algerian_Jewish
Apulia
Armenian_East
Armenian_West
Ashkenazi
Austrian
Austroasiatic_Ho
Basilicata
Belorussian
Bosniak
Bosniak_Sandzak
Bosniak_Sarajevo
Bosniak_Tuzla
Bulgarian
Bulgarian_Burgas
Bulgarian_Central
Bulgarian_Dupnitsa
Bulgarian_Eastern-Rhodopes
Bulgarian_Gabrovo
Bulgarian_North-Rhodope
Bulgarian_Northwest
Bulgarian_Pazardzhik
Bulgarian_Pleven
Bulgarian_Plovdiv
Bulgarian_Ruse
Bulgarian_Serres
Bulgarian_Sofia
Bulgarian_Southwest
Bulgarian_Stara-Zagora
Bulgarian_Thrace
Calabria
Campania
Central_Greek
Chamar
Chechen
Chenchu
Chukchi
Chuvash
Cossacks_Kuban
Crimean_Tatar
Croat
Croat_BiH
Croat_Bosnia
Croat_Central_Croatia
Croat_Croatia
Croat_Dalmatia
Croat_Herzegovina
Croat_Lika-Senj
Croat_Tropolje
Croat_Zagorje
Croat_Zagreb
Csango_Gymes
Cyprian
Czech
Dai
Danish
Dharkar
Dolgan
Dusadh
East_Finnish
East_German
East_Greenlander
East_Sicilian
Egyptian
Emilia
English
Erzya
Estonian
Estonian_Polish
Ethiopian_Amhara
Ethiopian_Anuak
Ethiopian_Ari_cultivator
Ethiopian_Gumuz
Ethiopian_Oromo
Ethiopian_Tigray
Ethiopian_Wolayta
Evenki
Evens
Finnish
French
FrenchCorsica
French_Basque
Friuli-VG
GR_Macedonia
GR_Peloponese
Georgian
Georgian_Jewish
Georgian_imereti
German_West
German_east
Greek_Andros_Island
Greek_Cappadocian
Greek_Caucasus
Greek_Central-Macedonia
Greek_Chios
Greek_Cypriot
Greek_Dodecanese
Greek_Eastern-Macedonia
Greek_Eastern-Thrace
Greek_Istanbul
Greek_Macedonia_Thrace
Greek_Northern-Thrace
Greek_Peloponnese
Greek_Symi_Island
Greek_Thessaloniki
Greek_Thessaly
Greek_Trabzon
Greek_Western-Macedonia
Greek_Western-Thrace
Gujarati
Hadza
Hakas
Hazara
Hezhen
Hungarian
Hungarian_East
Hungarian_Transdanubia
Iran_Bandari
Iran_Centraleast
Iranian
Iranian_Jewish
Irish
Italian_Jewish
Japanese
Jordanian
Kabardin
Kalash
Kanjar
Karakalpak
Kargopol_Russian
Karitiana
Kazakh
Ket
Kirgiz
Kol
Koryak
Kosovo_Albanian
Kshatriya
Kumyk
Kurd_Iran
Kurd_Kurmanji_Turkey
Kurd_Sorani
Kurdish
Kurdish_Jewish
Kurumba
Lahu
Latvian
Laz
Lazio
Lebanese_Christian
Lebanese_Druze
Lebanese_Muslim
Lezgin
Libyan_Jewish
Liguria
Lithuanian
Lombardy
Lor_Iran
Luhya
Maasai
Macedonian
Macedonian_Central
Macedonian_East
Macedonian_Greece
Macedonian_North
Macedonian_Northwest
Macedonian_Southeast
Macedonian_Southwest
Makrani
Malay
Malta
Mandenka
Marche
Mari
Mayan
Mbuti_Pygmy
Miaozu
Moldova_Centre
Moldova_North
Moldova_South
Moldova_average
Molise
Mongolian
Montenegrin
Moroccan
Moroccan_Jew
Mozabite_Berber
NAN_Melanesian
Naxi
Nogay
North-Dutch
North-Swedish
North_Amerindian
North_German
North_Kannadi
North_Macedonian
North_Ossetian
Norwegian
Nusayri
Orcadian
Oroqen
Ossetian
Palestinian
Papuan
Parsi_India
Pathan
Piedmont
Pima
Piramalai
Polish
Pomak_Central-Macedonia
Pomak_Drama
Pomak_Kavala
Pomak_Komotini
Pomak_Nevrokopi
Pomak_Plovdiv
Pomak_Xanthi
Portuguese
Punjabi_Jat
RU_Pinega
Romagna
Romani
Romania_Moldavia_North
Romania_Moldavia_South
Romania_Moldavia_average
Romanian_Muntenia
Romanian_Oltenia
Romanian_Transylvania
Romanian_Wallachia_average
Russian_Smolensk
Sakilli
Samaritan
San
Sandawe
Sardinia
Sardinian
Saudi
Scottish
Selkup
Sephardic_Jewish
Serb
Serb_B&H
Serb_Croatia
Serb_Serbia
She
Shors
Sicily
Sindhi
Slovak
Slovenian
Somali
South_Dutch
South_Polish
Southeast_English
Southwest_English
Southwest_Finnish
Southwest_French
Southwest_Russian
Spanish_Andalucia
Spanish_Aragon
Spanish_Cantabria
Spanish_Castilla_La_Mancha
Spanish_Castilla_Y_Leon
Spanish_Cataluna
Spanish_Extremadura
Spanish_Galicia
Spanish_Murcia
Spanish_Valencia
Sudanese
Swedish
Swiss-Italian
Swiss_French
Swiss_German
Swiss_Italian
Syrian
Szekely_Hungarian
Tabassaran
Tadjik
Talysh
Tatar
Tibeto-Burman_Burmese
Torbeshi_North-Macedonia-Central
Torbeshi_North-Macedonia-East
Trentino
Tu
Tujia
Tunisian
Tunisian_Jewish
Turk_Alexandroupoli
Turk_Anatolia
Turk_Burgas
Turk_Central_Black_Sea
Turk_Central_East
Turk_Central_West
Turk_Crete
Turk_Cypriot
Turk_Dobrich
Turk_Dobruja-Tatar
Turk_Drama
Turk_East
Turk_East_Black_Sea
Turk_Edirne
Turk_Kardzhali-Alevi
Turk_Kardzhali-East
Turk_Kardzhali-Mountaineer
Turk_Kardzhali-South-Plain
Turk_Kardzhali-West
Turk_Kavala
Turk_Kazanlik
Turk_Komotini
Turk_Meskhetian
Turk_N-Macedonia
Turk_North_West
Turk_Razgrad
Turk_Sliven-Alevi
Turk_South
Turk_South_East
Turk_Stara-Zagora
Turk_Targovishte
Turk_Thessaloniki
Turk_Xanthi
Turkish_mixed
Turkmen
Turkmen_Iraq
Turkmen_Uzbekistan
Tuscan
Tuscany
Tuvinian
Ukrainian
Ukrainian_Belgorod
Ukrainian_Lviv
Umbria
Uttar_Pradesh
Uygur
Uzbeki
Velamas
Veneto
Vietnamese
Vlach_Central-Macedonia
Vlach_North-Macedonia
Vlach_North-Macedonia-Highlander
Welsh
West_German
West_Greenlander
West_Scottish
West_Sicilian
Xibo
Yagnobi
Yakut
Yemenite_Jewish
Yizu
Yoruban
Zaza

Мало јe ово Хрвата и Бугара. Трeба им скрeнути пажњу. :)

У сваком случају, када нeки просeчни Србин добијe нeку од тих варијанти комшија (кластeр) нe трeба то да прима здраво за готово.

Јeдино што ћe нeко нeупућeн у свe ово да помисли да су Хрвати и Бугари нeки много важни народи за ГГ кад имају толико кластeра.


Ван мреже Никац

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 938
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #81 послато: Април 21, 2020, 11:03:03 поподне »
Pa kad je razlika tako mala onda nam uvažite rezultate ;)

Naravno da je lobi i za mene će biti lobi svako ko osporava istinite i realne rezultate. Ne vidim zašto bi neko morao da dobija Hrvate iz gradova i sela ( besmisao tih klastera) kada ima svoje legitimne klastere koje neće da uvaže? Ako nije lobi zašto ne uvaže ove klastere?! Kome će pasti kruna sa glave.

Ko to ne uvažava? pošalji svoje klastere Lukašu, siguran sam da će ih prihvatiti. on nema ništa protiv Srba.
po meni nema potrebe jer su trenutni srpski prosjeci jako slični tvojima, ali ako se želiš nadmetati sa Hrvatima i Bugarima s rezultatima mikroregija, slobodno, još malo pa će svako selo imati svoj klaster.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #82 послато: Април 21, 2020, 11:16:33 поподне »
Све у свему, ово испаде потпуна бесмислица. У првих десет најближих испаде ми седам Хрватских кластера. Да су издељени на још једно 15 кластера, вероватно би их имао десет од десет. 
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #83 послато: Април 21, 2020, 11:31:40 поподне »
Све у свему, ово испаде потпуна бесмислица. У првих десет најближих испаде ми седам Хрватских кластера. Да су издељени на још једно 15 кластера, вероватно би их имао десет од десет.
Pa dobro, za tu opciju jeste besmislica ali za ANCIENT npr. nije lose, samo treba izabrati opciju Add dis col 0.25x.Onaj Global25 je kazu najbolji, drajver je objavljivao svoj rezultat ali izgleda da je nedostupan sad do jula. 12 dolara kosta.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #84 послато: Април 22, 2020, 12:44:11 пре подне »
У највећем броју случајева аутосомална генетика показује блискости које су повезане са географијом. Срби ће логично имати преклапања са околним народима, укључујући ту не само Хрвате и босанске муслимане већ и Мађаре, Румуне, Бугаре.

Оно на шта треба обратити пажњу јесте кад та географска логика није испоштована. Мени је рецимо интересантна прилична аутосомална удаљеност Срба и Албанаца. Ту се ради о два народа која бар од средњег вијека живе у сусједству. Очекивало би се више аутосомалног преклапања. Ова аутосомална  удаљеност добрим дијелом је подржана и Y-днк резултатима, јер нема неких изразитих српско-албанских Y-днк грана. Албанци имају највеће аутосомално преклапање са Грцима из Македоније. Албанска етногенеза се морала дешавати негдје на подручју Балкана под грчким језичким утицајем.

Срби са друге стране имају значајан проценат старобалканске генетике и то оне са латинског подручја Балкана, јер имају аутосомална преклапања са Румунима и сјевероисточним Италијанима. И ту имамо географску аномалију, Србима су аутосомално ближи сјевероисточни Италијани од Словенаца, или боље речено било би логично да су сјевероисточним Италијанима ближи Словенци од Срба. Удио ове старобалканске генетике међу Србима је свакако виши него код Хрвата, па чак и код штокавских Хрвата, јер су се од средњег вијека штокавски Хрвати аутосомално удаљавали од Срба, а приближавали се аутосомално чакавским и кајкавским Хрватима.

 
« Последња измена: Април 22, 2020, 12:46:51 пре подне drajver »

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #85 послато: Април 22, 2020, 12:59:50 пре подне »
Аутосомално најизолованија популација Европе су Сардињани. У једну руку, логично, острво су, али са друге стране и Корзика и Сицилија и Кипар и Малта су острва али не показују такву врсту изолованости. Осим тога Сардињани су сачували највећи дио генетике неолитских земљорадника Европе од свих савремених народа и популација Европе, тако да ако се питате како су изгледали стари Винчанци можда треба да погледамо у данашње Сардињане.






Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #86 послато: Април 22, 2020, 08:37:32 пре подне »
Дивнe фотографијe, лeпи људи...
 :)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #87 послато: Април 22, 2020, 11:03:28 пре подне »
Оно на шта треба обратити пажњу јесте кад та географска логика није испоштована. Мени је рецимо интересантна прилична аутосомална удаљеност Срба и Албанаца. Ту се ради о два народа која бар од средњег вијека живе у сусједству. Очекивало би се више аутосомалног преклапања. Ова аутосомална  удаљеност добрим дијелом је подржана и Y-днк резултатима, јер нема неких изразитих српско-албанских Y-днк грана. Албанци имају највеће аутосомално преклапање са Грцима из Македоније. Албанска етногенеза се морала дешавати негдје на подручју Балкана под грчким језичким утицајем.

Заправо није, у првим вековима нове ере језички преци Албанаца су боравили на подручју где је латински језички утицај био доминантан, а грчки био незнатан. С обзиром да су се они највероватније бавили полуномадским планинским сточарством (трансхуманца), тај латински језички утицај су понајвише примали у зимском периоду године, када су боравили у нижим пределима. Наравно, треба увек имати на уму и прилично дуг суживот говорника источнороманског и прото- или раноалбанског. Старогрчких позајмљеница у албанском је мало и углавном се односе на појмове који су могли доћи преко путујућих трговаца из старогрчких полиса и колонија на обали Медитерана, који су залазили дубље у унутрашњост Балкана. Овај незнатан утицај старогрчког је и један од аргумената за то да предак албанског није могао настати близу морске обале, нарочито данашње албанске обале где је грчки утицај био прилично јак и много би се више одразио на протоалбански чак и да се он говорио у непосредном планинском залеђу. То аутозомално поклапање Грка и Албанаца вероватно вуче корене из много ранијег периода, енеолита или бронзаног доба, када су далеки језички преци и једних и других живели близу, вероватно негде на подручју централног Балкана. Могуће је да то поклапање одражава и исту или сличну старобалканску неиндоевропску популацију коју су ти њихови далеки преци асимиловали приликом насељавања Балкана.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #88 послато: Април 22, 2020, 12:49:02 поподне »
Заправо није, у првим вековима нове ере језички преци Албанаца су боравили на подручју где је латински језички утицај био доминантан, а грчки био незнатан. С обзиром да су се они највероватније бавили полуномадским планинским сточарством (трансхуманца), тај латински језички утицај су понајвише примали у зимском периоду године, када су боравили у нижим пределима. Наравно, треба увек имати на уму и прилично дуг суживот говорника источнороманског и прото- или раноалбанског. Старогрчких позајмљеница у албанском је мало и углавном се односе на појмове који су могли доћи преко путујућих трговаца из старогрчких полиса и колонија на обали Медитерана, који су залазили дубље у унутрашњост Балкана. Овај незнатан утицај старогрчког је и један од аргумената за то да предак албанског није могао настати близу морске обале, нарочито данашње албанске обале где је грчки утицај био прилично јак и много би се више одразио на протоалбански чак и да се он говорио у непосредном планинском залеђу. То аутозомално поклапање Грка и Албанаца вероватно вуче корене из много ранијег периода, енеолита или бронзаног доба, када су далеки језички преци и једних и других живели близу, вероватно негде на подручју централног Балкана. Могуће је да то поклапање одражава и исту или сличну старобалканску неиндоевропску популацију коју су ти њихови далеки преци асимиловали приликом насељавања Балкана.

Држао сма се оне Јиречекове линије подјеле Балкана, мада она и не мора бити тако стриктна, тј. преци Албанаца су могли живјети негдје у прелазном подручју и бити језички више изложени утицају латинског него грчког у периоду нове ере. Блискост са македонским Грцима је свакако још из ранијег периода. При томе су Грци са острва и Пелопонеза већ даљи аутосомално од Албанаца. Ово би могло да значи да су преци Албанаца вјероватно били најближи становништву Македоније и Тракије из периода још прије доласка Римљана.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #89 послато: Април 22, 2020, 01:14:43 поподне »
Држао сма се оне Јиречекове линије подјеле Балкана, мада она и не мора бити тако стриктна, тј. преци Албанаца су могли живјети негдје у прелазном подручју и бити језички више изложени утицају латинског него грчког у периоду нове ере. Блискост са македонским Грцима је свакако још из ранијег периода. При томе су Грци са острва и Пелопонеза већ даљи аутосомално од Албанаца. Ово би могло да значи да су преци Албанаца вјероватно били најближи становништву Македоније и Тракије из периода још прије доласка Римљана.

Да ли се зна ко су ти македонски Грци који су ушли у прорачун? Да ли су то староседеоци или потомци малоазијских насељеника из прве половине 20. века? Или можда мешавина једних и других?  :) Потомци малоазијских грчких избеглица су врло бројни на подручју Егејске Македоније, мислим да је однос између њих и грчких староседелаца 50:50 или можда и више у корист Анадолаца.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #90 послато: Април 22, 2020, 03:49:19 поподне »
Шта треба да значи ово Срби под наводницима?:) Значи онај ко мисли да Срби имају јужнију аутосомалну и да имају више те струје с југа, аутоматски није Србин. Ево, ја мислим да Бошњаци и Хрвати имају више словенске компонетне у односу Србе у глобалу и шта ћемо сад. Је л ја нисам Србин по твојим критеријумима?

Оваквим наводима доказујеш заправо да је твој мотив за све ово само тај комплекс који су Хрвати успели да набију нашим људима. Да су они тобоже "севернији", мош' мислити.

Ово пишем зато што добро знам твој став по неким питањима и на основу неких ранијих излагања (што овде, што на крстарици) Евидентно је да форсираш само словенску компоненту, негирајући готово староседелачку днк код нас (и када је у питању Y-днк показујеш да имаш проблем).

Уз дужно потовање за овај рад, мислим да ниси права особа за то. Неко на основу чијег рада треба мењати просеке и сл. Треба то да ради неко много објективнији и хладније главе. Неко ко није толико баш оптерећен. Као што код њих има черипикинга, тако и у твом случају сигурно има, па у том смислу не верујем ни једнима ни другима превише.

Када приметим да у твојим ставовима нема тих фрустрација и да је циљ заиста истраживање неке опште слике становништва западног Балкана, свом силом ћу подржати твој рад. :) Мада то не треба да утиче на тебе, наравно. Сам одлучујеш како ћеш да гледаш на ствари. Али, увек ћу реаговати на овакве изјаве ("Срби", замисли..).

Prijatelju ti izgleda imaš nešto lično protiv mene ili ne čitaš šta ja pišem? A, možda namerno želiš da me diskredituješ.

Ovo što radiš je smešno i tuzno i isto vreme, i uvek samo ti se nalaziš da mi soliš pamet. Baš me čudi zašto.

Konstanto izvrćeš moje reči i konstantno me napadaš.
Srbi pod navodnicima su jer ih ne poznajem lično i kada im se čovek obrati na srpskom oni ne odgovaraju, nikad ih nisam video da govore srpski već samo engleski.

Niko, apsolutno niko ne spori da Bošnjaci iz Bosne imaju više ,,slovenske" genetike, ti si promašio temu prijatelju( to bi možda trebalo pod navodnike).

Već je problem da takvi ljudi neće da prihvate proverenog Srbina koji ima nešto severniju genetiku, već i pored dokaza tvrde da je verovatno mešan sa rusinima, bosnjacima itd..
Pa , evo obzirom da konstantno provociraš i omalovažavaš vrlo perfidno, otiđi ti pa to reci lično tom čoveku i ubedi fa kako on eto ne može da bude Srbin, makar ne čist( odvratan termin, ali da bi me razumeo). Objasni ti to i Jovici da ni on nema pojma jer zna Vulićevićevo poreklo, koje na kraju potvrdio meni lično i sam Vulićević. Nek ljudi sami procene ko je ovde kompleksaš.

Ja svo vreme objašnjavam da se za svakog Srbina koji malo odudara od proseka traži maltene bris i urino kultura, što smatram nenormalnim, ali ti si se opet nasao nečim uvređen.
Fascinantno.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #91 послато: Април 22, 2020, 03:54:13 поподне »
Мало јe ово Хрвата и Бугара. Трeба им скрeнути пажњу. :)

У сваком случају, када нeки просeчни Србин добијe нeку од тих варијанти комшија (кластeр) нe трeба то да прима здраво за готово.

Јeдино што ћe нeко нeупућeн у свe ово да помисли да су Хрвати и Бугари нeки много важни народи за ГГ кад имају толико кластeра.

Upravo tako. Da ne govorim o propagandnom uticaju.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #92 послато: Април 22, 2020, 03:55:14 поподне »
Prijatelju ti izgleda imaš nešto lično protiv mene ili ne čitaš šta ja pišem? A, možda namerno želiš da me diskredituješ.

Ovo što radiš je smešno i tuzno i isto vreme, i uvek samo ti se nalaziš da mi soliš pamet. Baš me čudi zašto.

Konstanto izvrćeš moje reči i konstantno me napadaš.
Srbi pod navodnicima su jer ih ne poznajem lično i kada im se čovek obrati na srpskom oni ne odgovaraju, nikad ih nisam video da govore srpski već samo engleski.

Niko, apsolutno niko ne spori da Bošnjaci iz Bosne imaju više ,,slovenske" genetike, ti si promašio temu prijatelju( to bi možda trebalo pod navodnike).

Već je problem da takvi ljudi neće da prihvate proverenog Srbina koji ima nešto severniju genetiku, već i pored dokaza tvrde da je verovatno mešan sa rusinima, bosnjacima itd..
Pa , evo obzirom da konstantno provociraš i omalovažavaš vrlo perfidno, otiđi ti pa to reci lično tom čoveku i ubedi fa kako on eto ne može da bude Srbin, makar ne čist( odvratan termin, ali da bi me razumeo). Objasni ti to i Jovici da ni on nema pojma jer zna Vulićevićevo poreklo, koje na kraju potvrdio meni lično i sam Vulićević. Nek ljudi sami procene ko je ovde kompleksaš.

Ja svo vreme objašnjavam da se za svakog Srbina koji malo odudara od proseka traži maltene bris i urino kultura, što smatram nenormalnim, ali ti si se opet nasao nečim uvređen.
Fascinantno.

Ти си друже сам себе дискредитовао својим писањем на овом и другим форумима. Ја само констатујем које проблеме имаш (и то не мислим само ја из уредништва, али да не увлачимо друге).

То што радиш са просецима је по мени ок, али када наглашаваш да је то једина и ултимативна истина и да то треба уважити, ја само кажем да изражавам сумњу, зато што знам да си превише оптерећен и пристрасан (као и ти Хрвати с других сајтове, које помињеш). Само толико. ;)

Још једном, сматрам да је то корисно и да је то велики посао. Само треба бити доследан приликом "бирања" узорака и сл.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #93 послато: Април 22, 2020, 03:58:48 поподне »
Ako želite mogu postaviti rezultate sa Muslimane iz Raške, kao i za Albance.

Rekao bih da sam iznenađen što Albanci nemaju ni malo keltske ili germanske komponente.

Takođe mišljenja sam da su oni ( ako su) autohtoni na krajnjem jugoistoku balkana.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #94 послато: Април 22, 2020, 04:06:29 поподне »
Ти си друже сам себе дискредитовао својим писањем на овом и другим форумима. Ја само констатујем које проблеме имаш (и то не мислим само ја из уредништва, али да не увлачимо друге).

То што радиш са просецима је по мени ок, али када наглашаваш да је то једина и ултимативна истина и да то треба уважити, ја само кажем да изражавам сумњу, зато што знам да си превише оптерећен и пристрасан (као и ти Хрвати с других сајтове, које помињеш). Само толико. ;)

Још једном, сматрам да је то корисно и да је то велики посао. Само треба бити доследан приликом "бирања" узорака и сл.

Baš nešto nisam primetio da sam pristrasan. Izneo sam očigledan problem, a ti optužbe poprilicno neutemeljene.

Ako već govorimo o drugima, veruj mi da mnogi konstatuju i kod tebe neke stvari, ali da ne uvlačimo druge.

Nema potrebe da ,,ceniš" moj trud niti ima potrebe da biranje uzoraka sarkastično stavljaš pod navodnike.

Ovo što ti radis na ovoj temi je klasična provokacija obzirom da izvrćeš svaku moju reč. Decidno sam naznačio i precizirao da ljudi koji odudaraju od srpskog proseka imaju problem zbog toga, iako su to mikro razlike, a smatram da to ne bi smelo da bude tako. Ti si i tu našao nešto loše, jelte.

Mene neka banuju ti koji misle kao ti ( ta ogromna većina) ako nešto krivo radim.

Najbolje da više ovu diskusiju ne nastavljamo.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
%u041E%u0434%u0433: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #95 послато: Април 22, 2020, 04:09:54 поподне »
Slazem se Ojler.
« Последња измена: Април 22, 2020, 04:12:18 поподне barbarylion »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #96 послато: Април 22, 2020, 04:15:28 поподне »
Ako već govorimo o drugima, veruj mi da mnogi konstatuju i kod tebe neke stvari, ali da ne uvlačimo druge.

Nema potrebe da ,,ceniš" moj trud niti ima potrebe da biranje uzoraka sarkastično stavljaš pod navodnike.

Ovo što ti radis na ovoj temi je klasična provokacija obzirom da izvrćeš svaku moju reč. Decidno sam naznačio i precizirao da ljudi koji odudaraju od srpskog proseka imaju problem zbog toga, iako su to mikro razlike, a smatram da to ne bi smelo da bude tako. Ti si i tu našao nešto loše, jelte.

Mene neka banuju ti koji misle kao ti ( ta ogromna većina) ako nešto krivo radim.

Najbolje da više ovu diskusiju ne nastavljamo.

На сајтовима које посећујеш, сигуран сам да има пуно оних који мисле негативно о људима са овог форума. Важно је да човек генетику прихвата хладне главе, не буде пристрасан, хаплогруписта и све резултате третира на исти начин. Ја, а и већина овде, очекује то од свакога ко иступа јавно са неким просецима/пресецима и сл., као и од некога ко очекује да се његов рад уважи. Зато кажем да мораш да поседујеш одређени кредибилитет.

Нисам имао намеру да провоцирам, напротив, тема ми је јако интересантна, зато ми је и важно да ти резултати буду апсолутно тачни. У том случају сам и ја за промену имена тих кластера. Мада, не треба можда делити на толико микорегија. Довољно би можда било Срби_Херцеговина, Срби_Крајина, Хрвати_Херцеговина, Хрвати_Лика, итд.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #97 послато: Април 22, 2020, 04:27:36 поподне »
На сајтовима које посећујеш, сигуран сам да има пуно оних који мисле негативно о људима са овог форума. Важно је да човек генетику прихвата хладне главе, не буде пристрасан, хаплогруписта и све резултате третира на исти начин. Ја, а и већина овде, очекује то од свакога ко иступа јавно са неким просецима/пресецима и сл., као и од некога ко очекује да се његов рад уважи. Зато кажем да мораш да поседујеш одређени кредибилитет.

Нисам имао намеру да провоцирам, напротив, тема ми је јако интересантна, зато ми је и важно да ти резултати буду апсолутно тачни. У том случају сам и ја за промену имена тих кластера. Мада, не треба можда делити на толико микорегија. Довољно би можда било Срби_Херцеговина, Срби_Крајина, Хрвати_Херцеговина, Хрвати_Лика, итд.

Vrlo lako se može proveriti šta ja pišem o poreklu, i veruj mi da većina Srba koji makar malo znaju genetiku ne pišu ništa ružno o poreklu. Ja nisam član tog sajta na kojem je taj Poljak da bih mogao da njemu lično predočim problem. Zbog toga sam to javno izneo, i većina ljudi je skapirala besmislenost tih svih klastera i videla u tome propagandu.
Upravo ljudi koji osporavaju većinu srpskih otkrića, ovaj forum, kao i to što sam naveo da prisvajaju svakog Srbina koji im po rezultatima zaliči na nešto drugo je problem koji iznosim. Desilo se više puta da ti hrvatski nazovi genetičari( koji prave te klastere) uračunaju Srbe iz Krajine u ,,svoje".
Onda ja moram da proverim sve do sitnih detalja, kontaktiram ljude pa mi oni potvrde da su Srbi, pa onda preko treće osobe urgiram da se to ispravi :) naporan posao, složićeš se. To što ima ljudi bez srama i blama, navikli smo  uvedu ljude pod Hrvate, a maltene ih zatrli u jasenovcu( konkretno slučaj o kome govorim) . A sve to zato što za mikro nijansu odudaraju od srpskog proseka, ja to pokusavam da ispravim ili ukažem na to, bilo da se radi o Srbinu južnjaku, severnjaku ma kakvom god, svi bi trebali da imaju isti tretman. Zato mi je neverovtno kada mi napišeš neku primedbu.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #98 послато: Април 22, 2020, 04:45:10 поподне »
Još bih dodao da je jedini razlog mog pomena tih ljudi samo i isključivo to što srpske rezultate predstavljaju kao Hrvate, miniraju naše klastere uz pomoć nekih ljudi koji se pretstavljaji kao Srbi ( na tom forumu). Čovek koji ubacuje klastere je na žalost na tom istom mestu, stoga ja lično ne mogu njemu to predočiti.

Za narativ, da i to kažem, nisam govorio o situaciji ovde, već tamo, dakle da nam ne bi Vulićević iz Mačve/starog Vlaha,Srećković iz Krajine,Milković iz Krajine, i Sretenović iz Valjeva opet završili među Hrvatima zato što imaju minimalno veći Baltik ili neku drugu komponentu na mikro nivou. Mislim da je ono što govorim poprilično logično.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #99 послато: Април 22, 2020, 04:47:57 поподне »
Albanski prosek..Celto-germanska komponenta se ne pojavljuje uopšte.