Аутор Тема: Едукативни филмови  (Прочитано 5574 пута)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Едукативни филмови
« послато: Април 09, 2018, 05:42:04 поподне »
Раст људске популације је вртоглав последњих година
 сјајно одрађен филм - симулација <a href="https://www.youtube.com/v/PUwmA3Q0_OE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/PUwmA3Q0_OE</a>


  Замолила бих уреднике ако сам омашила где треба да поставим да преместе
« Последња измена: Април 09, 2018, 09:56:15 поподне НиколаВук »

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #1 послато: Април 09, 2018, 06:24:58 поподне »
Нађох још један интересантан, мада са резервом узимајте те правце кретања
<a href="https://www.youtube.com/v/CJdT6QcSbQ0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/CJdT6QcSbQ0</a>
 Мени је било баш занимљив чланак о људима у југозападном делу Јужне Америке који су били налик Абориџинима. Чланак сам читала пре неких двадесетак година у неком прастаром издању Националне географије, тако да колико ме сећање служи...
 :) ( можда из тридесетих година прошлог века) Углавном разликовали су се итекако од Индијанаца, популација је била мала и ралативно брзо по отривању су и нестали. Предпостављсло се да су дошли преко Тихог океана
« Последња измена: Април 09, 2018, 10:25:47 поподне НиколаВук »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #2 послато: Јул 24, 2020, 01:56:36 поподне »
YouTube канал "Geography Now!" о Србији:

<a href="https://www.youtube.com/v/1pxrIj9Xyps" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/1pxrIj9Xyps</a>

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #3 послато: Јануар 02, 2021, 10:11:11 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto</a>

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #4 послато: Јануар 02, 2021, 11:32:02 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto</a>

Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?
« Последња измена: Јануар 02, 2021, 11:38:05 поподне wiola »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #5 послато: Јануар 03, 2021, 09:15:06 пре подне »
Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.

На мрежи Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #6 послато: Јануар 03, 2021, 10:33:02 пре подне »
Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?

Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #7 послато: Јануар 03, 2021, 11:00:52 пре подне »
Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

На мрежи Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #8 послато: Јануар 03, 2021, 11:21:08 пре подне »
Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Први човек са плавим очима је могао бити жена.

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #9 послато: Јануар 03, 2021, 11:30:46 пре подне »
Први човек са плавим очима је могао бити жена.
То јест, али и она је имала оца, а можда и сина. Ал свакако би ми занимљиво, у праву сте, да је сувише уско посматрати генетику са аспекта  хаплогрупа, али чини ми се да је ширење људи највише анализирано управо кроз хаплогрупе, у сваком случају нисам довољно у материји, па је почетно питање било чисто аматерско, те се повлачим из логичке дискусије :-).
« Последња измена: Јануар 03, 2021, 11:33:07 пре подне wiola »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #10 послато: Јануар 03, 2021, 11:35:59 пре подне »
Први човек са плавим очима је могао бити жена.
Čovečica  kako je nazva Adam  :)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #11 послато: Јануар 03, 2021, 03:56:01 поподне »
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.
Извор???

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #12 послато: Јануар 03, 2021, 04:05:34 поподне »
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.

Ја сам убеђен да је имао јарко љубичасте очи. Разуверите ме!  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #13 послато: Јануар 03, 2021, 08:10:41 поподне »
Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Па свакако да имају заједничког претка са плавим очима само то може бити пре неких 80000 година или више. Као на пример Денисован пра-човек или пра-жена.

Denisovan DNA still appears in people in east Asia, such as the (occasionally blonde-hair, blue-eyed) Melanesians of Papua New Guinea and the Solomon Islands in the Pacific.
https://qz.com/1367826/our-prehistoric-ancestors-all-mated-with-one-another/
« Последња измена: Јануар 03, 2021, 08:25:14 поподне НиколаВук »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #14 послато: Јануар 03, 2021, 08:11:50 поподне »
Ја сам убеђен да је имао јарко љубичасте очи. Разуверите ме!  ;)
Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију  :) :)
а и недостајете ....лепше је да се дружимо  ;)
Е сад озбиљно...... У време  римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......

 

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #15 послато: Јануар 03, 2021, 08:17:56 поподне »
Извор???
Ђорђо, извор је:  Исус Христос Јеванђелски животопис 2002г.
Не знам, шта значе 3 знака питања?
Да ја пожурим са одговором или се Вама жури?
Свакако бих одговорила и да је један знак питања  и без знака питања... :)

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #16 послато: Јануар 03, 2021, 08:22:04 поподне »
У сваком случају требала сам прво да пожелим срећну Нову Годину...
Срећно и да  свима буде боља година  од претходне,па и нама на Форуму  ;)

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #17 послато: Јануар 03, 2021, 08:22:21 поподне »
Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију  :) :)
а и недостајете ....лепше је да се дружимо  ;)
Е сад озбиљно...... У време  римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......

Драго ми је што сам вас насмејао, а имам и једно питање за вас - да ли ви мислите да је овако нешто заиста записано од стране јудејског проконзула и затим послато римском Сенату?  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #18 послато: Јануар 03, 2021, 08:31:01 поподне »
Е да, умало да заборавим, крвна група нашег Спаситеља је АБ. Не знам да ли је + или -.
За извор знам да сам гледала неки филм који су Руси снимили, а крвна група је откривена на основу платна у које је био Исус умотан после скидања са крста и које је сачувано у неким деловима.....Торински покров..

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #19 послато: Јануар 03, 2021, 08:40:15 поподне »
Драго ми је што сам вас насмејао, а имам и једно питање за вас - да ли ви мислите да је овако нешто заиста записано од стране јудејског проконзула и затим послато римском Сенату?  :)
Драги Никола, питате ме нешто.. а сад ћу Вам казати.
Ни до дана данашњег ја не могу да схватим ону руљу која је тако лако  ослободила разбојника а осудила Христа. Ја верујем да је било тако....и верујем за писмо.  :)