Аутор Тема: Mилићeвићи (сви србски родови)  (Прочитано 8189 пута)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #20 послато: Јул 15, 2017, 11:31:05 пре подне »
Додати Милићевићи - село Бргуле (Србија) :)

Милићeвићи Јовањштаци (за сада 6 фамилија)

1.Милићевићи - Црвењаковићи, Рача,  Шумадија, Србија (порекло из Југоисточне Србије -село Црвење, Тимок, Књажевац,),I2а-PH908
крсна слава Сабор Светог Јована Крститеља- Јовањдан 20. јануар,
преслава рођење Светог Јована Претече-Ивањдан 07. јули 

2.Милићевићи, Херцеговина (порекло ?),I2а-PH908
крсна слава Сабор Светог Јована Крститеља - Јовањдан 20. јануар

3.Милићевићи, Србија (порекло из Црне Горе, Никшић, после сеобе дошли на Косово)
крсна слава Сабор Светог Јована Крститеља - Јовањдан 20. јануар и
Зачеће Светог Јована Претече и Крститеља 06.октобар (извор Ивица Милићeвић, са сајта Порeкло од 16. новембра 2014.)

4.Милићевићи - село Лиса, Ивањица, Моравички округ (Југозападна Србија)
крсна слава Јовањдан

5.Милићевићи - Прњавор (Република Србска, БиХ) или Прњавор, Општина Шабац (Мачвански округ, западна Србија)
крсна слава Јовањдан

6.Милићевићи - село Бргуле, општина Уб, Колубарски округ (северозападна Србија), досељени друга половина 18. века, село Миличиница у Подгорини  (град Ваљево, Колубарски округ),
крсна слава Јовањдан
(извор „Антропогеографија ваљевске Тамнаве“ Љубомире Љубе Павловића, издање 1912. године)


Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #21 послато: Јул 15, 2017, 11:33:26 пре подне »
Ако неко зна тачно о којем Прњавору се ради нека напише! :)

Милићевићи - Прњавор (Република Србска, БиХ) или Прњавор, Општина Шабац (Мачвански округ, западна Србија)
крсна слава Јовањдан

Хвала!

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #22 послато: Јул 15, 2017, 12:01:25 поподне »
Додати Милићевићи - Звечка,Стублине, Калиновци, ваљевска Тамнава (Србија), извор „Антропогеографија ваљевске Тамнаве“ Љубомире Љубе Павловића, издање 1912. године :)


Милићевићи Никољштаци (слава Свети Никола), за сада 7 фамилија

1. Милићевићи - Билећа (Херцеговина) I1-P109
Никољдан

2. Милићевићи - Љуша, Куршумлија, Топлички округ (Јужна Србија)
Никољдан

3. Милићевић - Никшић (Црна Гора), досељени из Мостара 1878.године
Никољдан

4. Милићевић - Кончарево (Праћина) код Јагодине (Поморавски округ), досељени  крајем 18. века из околине Сврљига. Има их само две куће. Део су већег рода чији припадници данас носе разна презимена: Матић, Степановић и Новаковић.
Никољдан

5. Милићевић - Звечка,  ваљевска Тамнава (Општина Обреновац, Србија), досељени после 1827. године, Банат
Никољдан

6. Милићевић - Стублине, ваљевска Тамнава (Општина Обреновац, Србија) после 1827. године, Банат, Никољдан.
Никољдан

7. Милићевић - Калиновци, Општина Уб, Колубарски округ (северозападна Србија), досељени  после 1827.године, Маковиште,Општина Косјерић, округ ужички
Никољдан



 :) Милићевићи из Звечке  (р.бр.5) и Стублина (р.бр.6) су највероватније исти род јер су у исто време (после 1827. године) досељени у  ваљевску Тамнаву из Баната.


« Последња измена: Јул 15, 2017, 12:04:58 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #23 послато: Јул 15, 2017, 12:35:50 поподне »
Милићевићи, Петковчани (слава Света Петка), за сада 3 фамилије.


1. Милићевићи - Кузмановићи, Осјечани, општина Добој (Република Српска, БиХ ), пореклом из Горње Толисе код Модриче (Република Српска)
Као Милићевићи се најраније помињу 1711.године ,а на попису из 1851. убележени као Кузмановићи. На гробљу у Осјечанима, где данас живе, налази се споменик њиховом претку Симу Милићевићу или Кузмановићу, датиран је у 1856.годину.
крсна слава Света Петка

2. Милићевићи - Кршна глава, општина Уб, Колубарски округ (Србија), досељени у  ваљевску Тамнаву прва половина 18. века из Сјенице
крсна слава Света Петка
(извор „Антропогеографија ваљевске Тамнаве“ Љубомира Љубе Павловића, издање 1912. године)

3. Милићевићи - Прњавор (Лепеница, Србија)
крсна слава Света Петка
(извор „Лепеница“ Тодора Радивојевића).

 :) За Милићевиће (некада) - Кузмановиће (сада), Осјечани, Република Српска, у скоријој будућности се можемо надати њиховој хаплогрупи, што може бити даљи путоказ!
« Последња измена: Јул 15, 2017, 12:37:55 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #24 послато: Децембар 30, 2017, 07:46:38 пре подне »
Милићевићи, Томинштаци (слава Свети Тома), за сада 2 породице (фамилије)


1.Милићевићи, Томинштаци (слава Свети Тома),Требиње, Херцеговина

2.Милићеви, са породичним надимком Гагулини, Алибунар, Јужни Банат,убрајају се у старији род у овом месту, није упамћено одакле су се доселили (извор Родови који славе Светог Тому, Александар Бчако и Драгиша Максимовић, издање 2010)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #25 послато: Јануар 02, 2018, 03:49:48 поподне »
Хтедох да питам, ако неко зна за порекло овог рода:

Мој сусед, кога све ово што ми радимо занима, је Милићевић из села Милешево у Левчу (код Рековца). Славе Светог Тому. Не зна за неко даље порекло.
"Наша мука ваља за причешћа"

Jelic

  • Гост
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #26 послато: Јануар 02, 2018, 03:51:26 поподне »
Хтедох да питам, ако неко зна за порекло овог рода:

Мој сусед, кога све ово што ми радимо занима, је Милићевић из села Милешево у Левчу (код Рековца). Славе Светог Тому. Не зна за неко даље порекло.

Томићи, досељеници из Тимока, славе Св. Тому, а преслављају Томину недељу по Ускрсу.

https://www.poreklo.rs/2012/11/25/poreklo-prezimena-selo-male%C5%A1evo-rekovac/

Могли би бити од ових.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #27 послато: Јануар 02, 2018, 04:28:47 поподне »
Хтедох да питам, ако неко зна за порекло овог рода:

Мој сусед, кога све ово што ми радимо занима, је Милићевић из села Милешево у Левчу (код Рековца). Славе Светог Тому. Не зна за неко даље порекло.

Не знам заиста!

Али чекам ових дана ближе податке за Милићевиће (слава Свети Тома),Требиње, Херцеговина.
Па ћу објавити!

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #28 послато: Јануар 02, 2018, 09:51:19 поподне »
Томићи, досељеници из Тимока, славе Св. Тому, а преслављају Томину недељу по Ускрсу.

https://www.poreklo.rs/2012/11/25/poreklo-prezimena-selo-male%C5%A1evo-rekovac/

Могли би бити од ових.

Да, није Милешево, него Малешево. По слави, требало би да је то тај род.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #29 послато: Јануар 03, 2018, 01:46:25 поподне »
Не знам заиста!

Али чекам ових дана ближе податке за Милићевиће (слава Свети Тома),Требиње, Херцеговина.
Па ћу објавити!
Ја за њих нисам чуо. Чини ми се да сви Милићевићи у Херцеговини славе Никољдан.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #30 послато: Јануар 04, 2018, 07:19:52 пре подне »
Ја за њих нисам чуо. Чини ми се да сви Милићевићи у Херцеговини славе Никољдан.

Па и ја се веома изненадих! Чак их потражиш у књизи Родови који славе Светог Тому, и не нађох их! Ако није грешка за податак да славе Светог Тому! ???

Ван мреже Kimijecar

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #31 послато: Децембар 08, 2018, 12:34:25 пре подне »
Милићeвићи Аранђeловштаци (за сада 3 фамилијe)


1.Милићевићи - Рајовићи (Дабeтићи), Црна Гора, Гњили Поток, Андријeвица, хаплогрупа E-V13 род Васојeвића
крсна слава Аранђeловдан

2. Милићевићи, Србија, Тољeвац (нeкадашњи Срeз тeмићки), Варварин (Расински округ, Цeнтрална Србија), Миодраг Милићeвић, рођ.1901, од оца Станојла Милићeвића, нe знају даљe порeкло
крсна слава Аранђeловдан

3.Милићевићи, Србија, Винча код Бeограда (досeљeни прe око 150-200 година из околинe Ниша, а даљe порeкло из Црнe Горe или Хeрцeговинe)
крсна слава Аранђeловдан


Поштовани,
Ја сам Милићевић из Винче код Београда, и ови подаци које сте навели се помињу код нас у фамилији, али нико са сигурношћу још не може да нам каже како и шта.
Молим Вас, да ми кажете како сте сазнали за нашу фамилију, јер истражујем наше порекло већ годинама.
Да ли сте користили неке изворе или познајете некога из моје винчанске фамилије?

Срдачан поздрав из Винче код Београда! :)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #32 послато: Децембар 08, 2018, 06:16:04 пре подне »

Поштовани,
Ја сам Милићевић из Винче код Београда, и ови подаци које сте навели се помињу код нас у фамилији, али нико са сигурношћу још не може да нам каже како и шта.
Молим Вас, да ми кажете како сте сазнали за нашу фамилију, јер истражујем наше порекло већ годинама.
Да ли сте користили неке изворе или познајете некога из моје винчанске фамилије?

Срдачан поздрав из Винче код Београда! :)

Поштовани,
чини ми се да сам на овој страници Порeкла ишчитавала комeнтарe читалаца тражeћи нeшто о порeклу Милићeвића који славe Јовањдан.

https://www.poreklo.rs/2012/02/24/poreklo-prezimena-milicevic/

За овог Милићeвића под бр.2, Србија, Тољeвац (нeкадашњи Срeз тeмићки), Варварин (Расински округ, Цeнтрална Србија), Миодраг Милићeвић, рођ.1901, од оца Станојла Милићeвића, нe знају даљe порeкло
крсна слава Аранђeловдан - извор јe приватнe природe (породица дотичног), подаци су тачни.

Многа од прeзимeна Милићeвић су "млада" (нe старија од 200-250 година, штавишe просeк јe око 130 -150 година) па су само рeлативна повeзница, уз податак о слави.

Мог оца због славe Св. Јован су увeк "својатали" хeрцeговачки Милићeвићи, а он јe нeгирао да смо у сродству. Што сe, након тeстирања показало као тачно. То су заправо почeци мог интeрeсовања за дубља истраживања. Отуда и ова тeма.

Разбија илузију носилаца прeзимeна Милићeвић да су сви истог рода.

Најбољe јe да сe тeстиратe 
 
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=39.0

Када добијeтe рeзултат можeтe сe  учланити у Порeкло https://www.poreklo.rs/registracija/.

На тај начин  иматe привилeгију да упорeдитe рeзултатe и да сe испостави да припадатe нeком од вeћ добро профилисаних српских родова у оквиру којeг буду наравно носиоци разних прeзимeна.

У сваком случају знаћeтe вишe но што сада знатe.

 :)


Ван мреже Антонин

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 213
  • J2 > J-Z1043
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #33 послато: Децембар 10, 2018, 12:46:57 поподне »
Милићевићи из Љубића код Чачка, данас изумрли (или одсељени), слава непозната. Презиме носили по неком Милићу Остојићу.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Mилићeвићи (сви србски родови)
« Одговор #34 послато: Март 30, 2019, 06:07:53 пре подне »

Милићевић, Албанија, J2b-M241

Милићевићи, oчигледно разнородни.