Аутор Тема: Порекло породице Кецман  (Прочитано 7137 пута)

Ван мреже Milan Kecman

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Порекло породице Кецман
« послато: Април 26, 2015, 07:54:42 поподне »
 Interesuju me zapisi i pomeni Kecmana kroz istoriju, konkretno elektronske baze crkvenih knjiga, austrijskih i mletackih popisa, katastara i sl. Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло породице Кецман
« Одговор #1 послато: Април 26, 2015, 10:25:30 поподне »
Interesuju me zapisi i pomeni Kecmana kroz istoriju, konkretno elektronske baze crkvenih knjiga, austrijskih i mletackih popisa, katastara i sl. Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred.

Широкодоступне електронске базе црквених књига за подручје БиХ још увек не постоје. Сазнао сам недавно да је Епархија зворничко-тузланска тек почела да сређује своју архивску грађу и врши попис постојећих црквених књига. Вероватно није много другачије ни за друге епархије.

Оно што је за сада једино могуће, јесте теренско истраживање црквених матица, што подразумева посету локалним парохијама. Могућност да не затекнете те књиге може бити узрокована једино трајним уништењем грађе или тренутним изузећем исте од стране епархијских или општинских власти.



Ван мреже Milan Kecman

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Одг: Порекло породице Кецман
« Одговор #2 послато: Април 28, 2015, 08:46:00 поподне »
Jel mozes da mi posaljes, naravno ako znas, linkove gde se mogu pretrazivati stari mletacki i austrijski popisi/katastri?

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Порекло породице Кецман
« Одговор #3 послато: Април 28, 2015, 11:00:58 поподне »
Gosp. Kecman, mnogo literature možete naći na sajtu poreklo.rs. Potrebno je samo da ne downloadujetr. Evo brzinski sam pogledao i vidim da se u popisu Like i Krbave 1712 pominje izvjessni Paual Ketmanouicz (pod brojem 109). Moguće je da je u putanju isto prezime.
Možete li nam reći odakle ste, i koja vam je porodična slava?

Ван мреже Milan Kecman

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Одг: Порекло породице Кецман
« Одговор #4 послато: Април 29, 2015, 02:46:43 поподне »
Moji su iz Bosanskog Petrovca, slava sv. Vartolomej. Znam za knjige sa poreklo.rs, kao i za Pavla Kecmanovica iz Popisa Like i Krbave. Hteo bih da pretrazim neke nove izvore, kao sto su mletacki i austrijski izvori. Hocu da pronadjem neki pomen Kecmana iz 17. Ili 16. veka ako je ikako mogucno, odnosno ako on i postoji. Hvala Vam unapred.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло породице Кецман
« Одговор #5 послато: Април 29, 2015, 04:56:43 поподне »
Jel mozes da mi posaljes, naravno ako znas, linkove gde se mogu pretrazivati stari mletacki i austrijski popisi/katastri?

Млетачки катастри, колико ми је познато, не постоје у онлајн форми. Мислим да их има неко од чланова Друштва. Што се тиче аустријских, постоје пописи за подручја некадашње Аустро-Угарске, али за Босну колико знам не.