Хут, Стевањдан, Плетерница/Славонска Пожега, R1b-L51 (вероватно R1b-P312)
Тестирани наводи да су његови преци дошли на простор Балкана из Холандије, током Наполеонових освајања и да су се првобитно населили у Истри. Вековима су били ковачи, а то је био и прадеда тестираног.
Хаплотип указује без икакве сумње на припадност хаплогрупи R1b-L51, али предвиђач Невген није у могућности да поуздано предвиди млађу подграну на овом броју маркера. Уз малу резерву, рекло би се да се ради о некој подграни хаплогрупе R1b-P312, која је данас процентуално најзаступљенија управо у најзападнијем делу Европе, односно појасу око Атлантика.
У табели српског ДНК пројекта, Хут нема ближих поклапања. Заправо, постоји делимично поклапање на 21 од 23 упоредивих маркера са једним нејавним резултатом из околине Мостара (разлике су на STR маркерима DYS481 и DYS549). Међутим, обзиром на велику географску удаљеност, а и чињеницу да друга особа припада стариначком роду за који се поуздано зна да је присутан у Херцеговни више векова, ово поклапање нема филогенетски значај. Сличних, па и потпуних поклапања на нивоу 23 маркера, Хут има са десетинама хаплотипова из различитих крајева Европе који су у бази Невген (захваљујем Невском на помоћи), што само потврђује већ познату чињеницу да је хаплогрупа R1b изузетно тешка за разлучивање на малом броју STR маркера.
Да би прецизно сазнао најмлађу познату подграну мушке лозе којој припада, али и потврдио предање о старијем пореклу и везе са другим родовима, препорука Хуту је да уради тзв. "дубински", односно велики тест: Big Y-700 или WGS (Dante Labs, Nebula Genomics и сл.).