ДНК порекло > Савети за тестирање

Цена теста Y-хромозома на 23 маркера

<< < (2/17) > >>

Platin:

--- Цитат: HandsomestOfThemAll  Април 24, 2021, 02:08:16 поподне ---Aferim!

I za ponudu donacije i za zahteve za drugačiji pristup organizaciji dostupnosti podataka.

--- Крај цитата ---

Табела резултата тестова (најчешће 23 маркера), односно табела са маркерима, мора да садржи маркере. Без тога не постоји.
Ако неко каже да је "E-V13" ми не знамо на основу чега то тврди.

Тестирани, који попуне Пореклов упитник дају сагласност коришћења резултата у научен сврхе само Пореклу, не целом свету. Могуће је да постоји место на коме се могу дати своји подаци сасвим јавно, али приватност неких података се строго третира, па би се учинио прекршај даљим дељењем о којем потписници наведене сагласности не знају ништа.

Свако је слободан да да донацију за тест (и пројекат) по сопственој вољи. Већ до сада имамо више случајева неких чланова Порекла који су платили неку врсту тестирања другим људима. Друштво им је због тога захвално.

Platin:

--- Цитат: Romanijski  Април 24, 2021, 10:57:55 пре подне --- Боде у очи популарисанје најскупљег теста а то је 23 маркера.

 Прво цијена нагурана на 13000 па као попуст на 6500
--- Крај цитата ---

Комерцијална цена је таква каква је, резултат цене коштања и нашег (малог) тржишта. Можда бисмо имали нешто мању цену ако бисмо имали 10 000 тестираних годишње, али то није случај. За сада нисмо ни упоредиви са тим бројем.

Ми не можемо да управљамо ценовном политиком комерцијалних лабораторија.
Успех је и то што је цена преполовљена.

нцп:

--- Цитат: Romanijski  Април 24, 2021, 10:57:55 пре подне --- Боде у очи популарисанје најскупљег теста а то је 23 маркера.

 Прво цијена нагурана на 13000 па као попуст на 6500

 Ево за поређење
 YSEQ-Delta  50 маркера  9500
 FTDNA 37 маркера и још могућност надоградње на BigY700. Са 23 маркера бачено 50 еура.
За цијене није друштво одговорно јер их не формира.
Али јесте криво што недовољно објашнјавају почетницима шта ће да добију са коим тестом. Тако ко год од потенцијалних ово прочита нек рачуна да је у дебелој заблуди са 23 маркера.

 Ево да небуде да ја рушим акцију, за следећу акцију донираћувам, 35 комплета прибора YSEQ  али под условом да се у акцији неради 23 маркера и да се табела отвори за јавност и да могу да се унесу и без маркер тестирани.

YSEQ-Alpha-Beta   30 маркера  8500 дин
YSEQ-Delta                50 маркера  9500 дин
YSEQ-Gamma            36 маркера  9500 дин

 Ето толико....

--- Крај цитата ---

Баш ме занима како ћете да убедите неког да шаље своју пљувачку (свој ДНК материјал или узорак) у Немачку у неку тамо приватну компанију? Није наш свет тако препун поверења према тим страним компанијама.

Идите у неко село и понудите то људима!
Да видимо шта ће да вам кажу. У најмању руку би им били сумњиви са таквом акцијом.

Не знам како људи овде не схватају (и да ли заиста не схватају) да је свако продубљивање хаплотипа или теста на више маркера преко страних компанија само за мањи број људи који се " заинтересује " мало више за генетичку генеалогију  и који хоће и могу (финансијски) да поднесу такав издатак.

Romanijski:
Dacu sebi za slobodu da prevedem vaš tekst. To bi značilo da nije bilo Fića da se pravi u Zastavi mi bi i sada išli piješke..... 
Biću kratak ovo je jedini način da se izvrši pritisak da se i domaće laboratorije oprwme za više STR.
Ili da idu napred ili nek se ugase.

Platin:

--- Цитат: Romanijski  Април 27, 2021, 01:33:06 пре подне ---Dacu sebi za slobodu da prevedem vaš tekst. To bi značilo da nije bilo Fića da se pravi u Zastavi mi bi i sada išli piješke..... 
Biću kratak ovo je jedini način da se izvrši pritisak da se i domaće laboratorije oprwme za više STR.
Ili da idu napred ili nek se ugase.

--- Крај цитата ---
Друштво Порекло је већ разговарало са приватном лабораторијом чије услуге користимо... и глатко смо одбијени. Није прихваћено даље спуштање цене ни за 500 динара.

Ми смо мало тржиште и ту је тешко учинити било шта. Са великим трудом смо тек достигли 1000 тестираних за годину дана.

Ако неко други мисли да ће учинити више, нека слободно проба па нека нас овде обавести о резултатима труда.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију