ДНК порекло > Савети за тестирање

Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон

<< < (2/41) > >>

Синиша Јерковић:

--- Цитат: stevanovicd  Април 16, 2014, 08:08:57 поподне ---Мислим да ћемо се и даље довијати на овај или онај начин. Добро је што смо поделили наша искуства :D
Синиша имам лепу вест за вас, једног од ваших ``рођака`` Шаренца сам тестирао и очекујем резултате средином маја.

Позз
Драган

--- Крај цитата ---

Драгане, да, лијепа вијест. Коначно ће се и видјети да ли смо заиста "рођаци". Резултат Шаренаца биће интересантан и због везе са великим бројем херцеговачких породица које славе Лазареву суботу: Бабићи, Зимоњићи, Давидовићи, Жерајићи и др.

rajo:

--- Цитат: Александар Невски  Април 16, 2014, 09:07:37 поподне ---Я нѣсам имао невоља са слањем узорака. Найбоље йе одабрати мању пошту, они обично не питайу шта йе. Ако досађуйу са причом како се то не може слати, найбоље йе онда отићи до друге мање поште.

--- Крај цитата ---

Најсвежије искуство из мање поште у Београду.
- Шта је ово?
- Брис грла
- То мора преко царине
- >:(

И онда девојка вади из ормара формулар царинске декларације, на шта ми се лице развукло у осмех. Наиме, на лицу места се попуњава царинска декларација, опис "Брис уста за потребе утврђивања хаплогрупе (родослов)", комада 2. Поштарина око 270 динара, и крај.
Да ли су то променили процедуре не знам, за мене најбитније је да нема, изгледа, више замлаћивања у царинској пошти. ;D
И да, праћење пошиљке каже да је у року од два дана пошиљка прошла царину и на путу је за Хјустон

Amicus:
Ја сам данас послао прибор за узимање букалног бриса из једне веће београдске поште без икаквих проблема. Бочице су биле у прозирној фолији, како се по прописаним правилима, требају вратити у Хјустон. Нисам морао да попуњавам ни царинску декларацију.

Небојша:

--- Цитат: Amicus  Октобар 16, 2014, 08:12:57 поподне ---Ја сам данас послао прибор за узимање букалног бриса из једне веће београдске поште без икаквих проблема. Бочице су биле у прозирној фолији, како се по прописаним правилима, требају вратити у Хјустон. Нисам морао да попуњавам ни царинску декларацију.

--- Крај цитата ---

Одлично Amicus. Чекамо резултате сад. Колико се сећам, Дугиће смо повезали са Дробњацима, или евентуално Малешевцима. Слава је Ђурђевдан.

У сваком случају типујем на I2a, или I1. Не би било лоше да организујемо кладионицу Порекло.рс, када су рез. генетског тестирања у питању. :)

Amicus:

--- Цитат: Небојша  Октобар 16, 2014, 11:12:36 поподне ---Одлично Amicus. Чекамо резултате сад. Колико се сећам, Дугиће смо повезали са Дробњацима, или евентуално Малешевцима. Слава је Ђурђевдан.

У сваком случају типујем на I2a, или I1. Не би било лоше да организујемо кладионицу Порекло.рс, када су рез. генетског тестирања у питању. :)
--- Крај цитата ---

Моји Дугићи су Ђурђевштаци, али бивши Игњатијевштаци. Конкретних доказа да су Малешевци нема, али доста посредних указује да јесу, па због тога дајем благу предност Малешевцима. Ако би се то потврдило, имали бисмо већ неколико људи са теоријом о Малешевцима, а чији се резултати подударају.

Да, не би било лоше организовати неко предвиђалиште, где би се могле изнети претпоставке о чекајућим резултатима, засноване на претходном истраживању у оквиру класичне генеалогије. То да нам убије време док чекамо. ;)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију