Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Савет - шта тражити у Архиву Србије?

<< < (7/7)

Đorđo:
Скрећем пажњу свима који се баве родословима да преписи тефтера који могу да се нађу на интернету и по књигама нису 100% поуздани и препоручујем свима да лично оду у архив и погледају тефтере који су им важни. Био сам једног дана докон и гледао сам у архиву неки тефтер арачки за који сам већ имао препис у једној књизи. Када сам дошао кући и упоредио зачудио сам се колико је било грешака у том препису којег сам користио годинама. Тако да скрећем пажњу свима ако су се користили преписима тефтера да их за сваки случај провере лично у архиву

отацИванДелић:
Помаже Бог. Већ пар година проучавам порекло своје и суседних породица села око Чачка, Ивањице, Ужица... Могу да помогнем ако коме треба. Иначе кад се на сајту неке установе каже да "истраживачки час кошта 2.600 динара" то вам једноставно значи да неко од особља може за вас да прегледа оно што вас занима али ће вас то коштати толико. Зато је боље да замолите овде на форуму или одете лично. Могу слободно од све душе да кажем да су у Читаоници Архива Србије изузетно услужни, пажљиви и предусретљиви.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију