Науке и научне дисциплине > Историја

Новац кроз историју

<< < (2/3) > >>

ДушанВучко:
Средњовековни мађарски ковани новац:
1041-1044. Denár Ag "Aba Sámuel"

1063-1074. Denár Ag "Salamon"

1095-1116. Denár Ag "Kálmán"

1290-1301. Denár Ag "III. András"

https://www.darabanth.com/en/major-auction/25/categories~Numismatics/Hungarian-coins-and-coins-with-Hungarian-mint-marks~9746/?page=1

Делија:
Ако се неко некад питао како је изгледао аустријски новац крајем 18.века(1796.година-чини ми се да је 6 последњи број).У птиању је 1 крајцера  :)





Поставићу и слику неидентификованог новчића(неки кажу чак жетона -за коју употребу немам појма)




Има ли неко идеју шта то може бити на последње две слике?

Amicus:

--- Цитат: Делија  Април 19, 2018, 01:00:27 пре подне ---Има ли неко идеју шта то може бити на последње две слике?
--- Крај цитата ---

Требао би бити жетон, Из ког периода, и чему је служио, не знам. Можда ће неко од колекционара знати.

Не види се уживо нешто боље на првој слици, шта је у правоугаонику?

Делија:

--- Цитат: Amicus  Април 19, 2018, 01:06:21 пре подне ---Требао би бити жетон, Из ког периода, и чему је служио, не знам. Можда ће неко од колекционара знати.

Не види се уживо нешто боље на првој слици, шта је у правоугаонику?

--- Крај цитата ---

Нажалост овако се види и уживо..превише је правилног облика за новац,поготово неке веће старости.. уз тај карактеристичан а опет нејасан детаљ са прве слике и на другој се види као К 5 да пише унутар полукруга.

Amicus:

--- Цитат: Делија  Април 19, 2018, 01:08:05 пре подне ---Нажалост овако се види и уживо..превише је правилног облика за новац,поготово неке веће старости.. уз тај карактеристичан а опет нејасан детаљ са прве слике и на другој се види као К 5 да пише унутар полукруга.
--- Крај цитата ---

Неко боље упознат би сигурно могао одредити о каквом се жетону ради. Претпостављам да није старији од 19. века. Можда је чак и нешто с почетка 20. века.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију