Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Занимљивости из архивске грађе

<< < (18/20) > >>

Vlax:
На Купинду наиђох на оглас за продају документа, тј. својеврсне потврде о пријему у католичку вјеру, издате породици Столе Тодоровића стране од Усташког стана Сански Мост августа 1941.

https://www.kupindo.com/Istorijski-dokumenti/47269737_PREKRSTAVANJE-SRBA-U-KATOLICKU-VERU-ORIGINAL-krvav-WWII

Malesevic:
Неко ко се бави овом темом, требао би ово одмах да откупи и поклони нпр. Епархији Славонској или Музеју жртава. Цена је багателна.

НиколаВук:

--- Цитат: Malesevic  Јануар 25, 2022, 11:59:11 пре подне ---Неко ко се бави овом темом, требао би ово одмах да откупи и поклони нпр. Епархији Славонској или Музеју жртава. Цена је багателна.

--- Крај цитата ---

Само да назначим да цена није 231 динар, већ 231 000 динара, што баш и није багателна цена.  :)

Ojler:

--- Цитат: НиколаВук  Јануар 25, 2022, 02:54:24 поподне ---Само да назначим да цена није 231 динар, већ 231 000 динара, што баш и није багателна цена.  :)

--- Крај цитата ---

Otkud znaš, možda za Maleševca jeste :)

Malesevic:

--- Цитат: НиколаВук  Јануар 25, 2022, 02:54:24 поподне ---Само да назначим да цена није 231 динар, већ 231 000 динара, што баш и није багателна цена.  :)

--- Крај цитата ---

Сад ми је јасније, јер ми она цена од 231 дин. није била баш јасна, па сам зато написао багетална :) Додуше, за овакав "комад" историје српског мучеништва, цена од нешто мање од 2.000€ није ни велика за неку од институција.

Проследићу информацију даље у сваком случају :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију