Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

АРХИВЕ У СРБИЈИ - корисни линкови и подаци, обавештења, новински чланци итд.

<< < (2/3) > >>

Malesevic:
Пронашао све. Хвала :)

Malesevic:
https://www.academia.edu/38241441/Евиденције_о_архивској_грађи_у_архиву_проблематика_вођења_и_ажурирања_стр_54_63_Записи_бр_7_2018?email_work_card=title

Евиденције о архивској грађи у архиву - проблематика вођења и ажурирања, стр. 54-63, Записи бр 7, 2018.

Аутор: Слободанка Цветковић

Brankovic1:
Poštovani,
da li neko zna gde može da se nađje popis stanovništva za kolubarski okrug, grad Valjevo, obzirom da sam danas saznao da ga u Arhivu Srbije nema, odnosno da nije sačuvan, kao i ostali popisi pre 1863 godine.
Ako neko zna nešto, bio buh mu zahvalan.

Brankovic1:
Konkretno me zanima popis stanovništva iz 1863 godine...

Селаковић:

--- Цитат: Brankovic1  Мај 22, 2023, 08:30:07 поподне ---Poštovani,
da li neko zna gde može da se nađje popis stanovništva za kolubarski okrug, grad Valjevo, obzirom da sam danas saznao da ga u Arhivu Srbije nema, odnosno da nije sačuvan, kao i ostali popisi pre 1863 godine.
Ako neko zna nešto, bio buh mu zahvalan.

--- Крај цитата ---


--- Цитат: Brankovic1  Мај 22, 2023, 08:33:27 поподне ---Konkretno me zanima popis stanovništva iz 1863 godine...

--- Крај цитата ---

Да, попис Колубарског среза из 1863. је изгледа изгубљен, што је штета јер је сачуван за највећи део ондашње Србије.

Нема сачуваних ни ранијих пописа. Има арачких тефтера и сличних докумената из 1820их и 1830их, ако вам то нешто значи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију