Порекло становништва > Порекло познатих

Порекло Стјепана Џимија Станића

<< < (2/3) > >>

Јовица Кртинић:
У књизи "Дробњак - породице у Дробњаку и њихово поријекло" (аутори Стојан Караџић, Вук Шибалић) наводи се да је Војо Станић из братства Станића из Сировца и Бара.

Грк:
Да, прочитао сам интервју.

Зато сам на његову констатацију "...Kak su se oni našli to mi ni jasno...", рекао: "У залеђу Дубровника има Станића, па није немогуће да је од њих". А на његову контатацију "...To je misterij.", сам питао: "Можда крије поријекло?".

На изјаву "...a slikar Stanić mi je daljnji rođak.", сам поставио питање: "Да ли је Стјепан повезао своје поријекло на основу истог презимена Станић?".

НиколаВук:

--- Цитат: Грк  Децембар 12, 2021, 06:42:12 поподне ---Да, прочитао сам интервју.

Зато сам на његову констатацију "...Kak su se oni našli to mi ni jasno...", рекао: "У залеђу Дубровника има Станића, па није немогуће да је од њих". А на његову контатацију "...To je misterij.", сам питао: "Можда крије поријекло?".

На изјаву "...a slikar Stanić mi je daljnji rođak.", сам поставио питање: "Да ли је Стјепан повезао своје поријекло на основу истог презимена Станић?".

--- Крај цитата ---

Па онда би ваљда то урадио и са Мариом Станићем кога је новинар поменуо пре Воје. По томе се види да није у питању само повезивање на основу истог презимена.

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Грк  Децембар 12, 2021, 06:42:12 поподне ---Да, прочитао сам интервју.

Зато сам на његову констатацију "...Kak su se oni našli to mi ni jasno...", рекао: "У залеђу Дубровника има Станића, па није немогуће да је од њих". А на његову контатацију "...To je misterij.", сам питао: "Можда крије поријекло?".

На изјаву "...a slikar Stanić mi je daljnji rođak.", сам поставио питање: "Да ли је Стјепан повезао своје поријекло на основу истог презимена Станић?".

--- Крај цитата ---
Џими је рекао је да је мистериј како су се његови родитељи срели, а не у вези порекла.
Свакако је све могуће, па и то да је он рекао само онако да је даљи рођак са Војом Станићем. И даље није баш најсигурније да је Војо Станић из Сировца (иако то Караџић и Шибалић тврде) јер у раније поменутој књизи о Сировцу и Барама нигде нема помена Воје Станића, а дати су прилично разгранати родослови тамошњих Станића. Просто би било невероватно да аутору промакне да помене тако важног братственика.

Јовица Кртинић:
Док чекамо да искрсне неки чвршћи податак о вези Воје и Џимија, ево један весели хит старог загребачког шмекера:

https://www.youtube.com/v/CESLlkH65cg

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију