ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Црногорско Приморје - Y ДНК резултати

(1/18) > >>

Nebo:
Мало сам истраживао базе података тестираних, па сам повадио резултате из Црногорског Приморја – од Превлаке до Улциња. Урачунати су сви тестирани, без обзира на народност и вероисповест.

Не могу наводити презимена, јер један део резултата спада у још увек нејавну категорију (Херцеговачки подухват, САНУ истраживање из 2015) или из база других ДНК пројеката. Па ћу, с тога, навести само бројке.


Хаплогрупа I2a: 21

I2a PH 908: 18

(већином су у северозападном делу Боке – херцегновски крај, ту досељени од краја 17. века из Херцеговине, али има их и на Луштици и другде, појединачно, - то је стариначко становништво Приморја или досељеници из Старе Црне Горе)

I2a СТЅ 10228: 2

I2a M 223: 1

Осталих нема много:

I1 Z 63: 1

R1a Z 280: 1

R1b U 152: 1

G2a: 2

L2 L 595: 1

L1b M 317: 2

Ј2а М 92: 5 (Радулови Орловићи)

J2b M 241: 1

Небојша:
Придодајем овде и презиме Шкобаљ из околине Херцег Новог, такође I2a. Нашао сам их у аутосомалним поклапањима, па нек остану за сада у рубрици "без маркера" (надам се да ће их послати).

Према Накићеновићу, Шкобаљи из Боке су староседеоци. Славе Ђурђевдан.

Nebo:

--- Цитат: Небојша  Мај 10, 2018, 10:52:16 пре подне ---из околине Херцег Новог

--- Крај цитата ---

Да додам да се највероватније ради о Шкобаљима из села Поди изнад Херцег-Новог.

Небојша:

--- Цитат: Nebo  Мај 10, 2018, 12:14:55 поподне ---Да додам да се највероватније ради о Шкобаљима из села Поди изнад Херцег-Новог.

--- Крај цитата ---

Кажу да су из Пријевора (Херцег Нови). Можда је нека скорија сеоба.

Што се тиче резултата без маркера, а из ЦГ Приморја, можда треба поменути и Медовића I2-M223. То је доста специфично презиме, а јавља се у Паштровићима. И по хаплогрупи би се ту могао уклопити.

Небојша:

--- Цитат: Небојша  Мај 10, 2018, 12:29:59 поподне ---Кажу да су из Пријевора (Херцег Нови). Можда је нека скорија сеоба.

Што се тиче резултата без маркера, а из ЦГ Приморја, можда треба поменути и Медовића I2-M223. То је доста специфично презиме, а јавља се у Паштровићима. И по хаплогрупи би се ту могао уклопити.

--- Крај цитата ---

Пардон, Медиговића. :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију