ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

[Мапа] Распоред хаплогрупа за целу Србију

(1/3) > >>

Гмитар:
Поздрав свима.  :)

Обрадио сам целокупну Србију на основу наше базе и других јавних података. Сматрам да је прегледније имати изо-линије (линије једнаких процентуалних заступљености у овом случају). Еквидистанца је 5%, мада је јасно и са слике.

Овде је обрађено целокупно становништво Србије. Један члан форума ми је предложио да не би било лоше да се одради и мапа само српско-православног становништва, одрадио сам и то па ако сте заинтересовано могу да окачим, можда је интерестантно упоређивати резултате.

Ако неко жели појединачне слике или слику у већој резолуцији може да ми се јави у поруци.

МАПА УКУПНОГ СТАНОВНИШТВА:



Бакс:

--- Цитат: Гмитар  Април 27, 2017, 01:13:18 пре подне ---Поздрав свима.  :)

Обрадио сам целокупну Србију на основу наше базе и других јавних података. Сматрам да је прегледније имати изо-линије (линије једнаких процентуалних заступљености у овом случају). Еквидистанца је 5%, мада је јасно и са слике.

Овде је обрађено целокупно становништво Србије. Један члан форума ми је предложио да не би било лоше да се одради и мапа само српско-православног становништва, одрадио сам и то па ако сте заинтересовано могу да окачим, можда је интерестантно упоређивати резултате.

Ако неко жели појединачне слике или слику у већој резолуцији може да ми се јави у поруци.

МАПА УКУПНОГ СТАНОВНИШТВА:


--- Крај цитата ---

Свака ти част, брате мили.
Што се тиче мапа читавог српског говорног подручја, качи ако имаш!  ;)
Било би занимљиво видети распоред хаплогрупа Е и И у Црној Гори (наравно, у мапи која је део мапе целокупног српског становништва).  :)

nikolic:
Све похвале! Ако није проблем, качи све што имаш.

Претпостављам да је западни део покривен несразмерно већим узорком у односу на остатак Србије.

Оно што је мени највише привукло пажњу јесте нереалан скок Р1а према Семберији, нема већег пада И2а према југоистоку, већ напротив према северозападу и очекивано КиМ. Такође, јако присуство Ј на Фрушкој Гори и Г у Пиротском крају.

У сваком случају, одличан рад!

Небојша:
Графички изгледа одлично, али мислим да је у оваквим ситуацијама неопходно ставити извор и евентуално направити поделу по народима/подгранама. Изгледало би још прецизније.

nikolic:

--- Цитат: Небојша  Април 27, 2017, 09:43:18 пре подне ---Графички изгледа одлично, али мислим да је у оваквим ситуацијама неопходно ставити извор и евентуално направити поделу по народима/подгранама. Изгледало би још прецизније.

--- Крај цитата ---

Подела по народима, тј. приказ само за Србе би био пожељан, а подела по подгранама би се могла извести вероватно само за оне заступљеније хаплогрупе И2а, Р1а и Е. За остале сам сигуран да је узорак недовољан.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију