Аутор Тема: Јефто Дедијер – Херцеговина – допуна  (Прочитано 556 пута)

Ван мреже VladaP

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 7
Јефто Дедијер – Херцеговина – допуна
« послато: Мај 31, 2023, 09:43:36 поподне »
Желео бих овом приликом да покренем иницијативу за допуну овог дела које је настало почетком прошлог века. Мени делује да је још увак могуће „повезати“ конце и направити свеобухватни приказ хереговачких села прошлог и овог века. За то ми је потребна помоћ сарадника, оних који могу посведочити о породицама које су живеле и још увак живе на овом простору. Замолио бих вас за ваше мишљење о томе. Наиме, радим на прикупљању информација о једном колонистичком селу и свим његовим становницима и њиховим потомцима. Такође, дигитализовао сам и списак жртава Другог светског рата. Мене лично воде некомерцијални мотиви, па ако има још сличних могу да ми се јаве на мејл [email protected]. Имам још неких идеја, али тек након повратних информација планирам да их изложим. Јавите се.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Јефто Дедијер – Херцеговина – допуна
« Одговор #1 послато: Мај 31, 2023, 10:45:49 поподне »
Желео бих овом приликом да покренем иницијативу за допуну овог дела које је настало почетком прошлог века. Мени делује да је још увак могуће „повезати“ конце и направити свеобухватни приказ хереговачких села прошлог и овог века. За то ми је потребна помоћ сарадника, оних који могу посведочити о породицама које су живеле и још увак живе на овом простору. Замолио бих вас за ваше мишљење о томе. Наиме, радим на прикупљању информација о једном колонистичком селу и свим његовим становницима и њиховим потомцима. Такође, дигитализовао сам и списак жртава Другог светског рата. Мене лично воде некомерцијални мотиви, па ако има још сличних могу да ми се јаве на мејл [email protected]. Имам још неких идеја, али тек након повратних информација планирам да их изложим. Јавите се.

Не знам да ли сте упознати са књигом "Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине" коју је објавило Порекло? У тој књизи је сабрано много података прикупљених из историјских извора и предања о пореклу херцеговачких породица.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Јефто Дедијер – Херцеговина – допуна
« Одговор #2 послато: Јун 01, 2023, 07:16:51 пре подне »
Књига се може поручити и онлајн, преко сајта Друштва срспких родословаца "Порекло":

https://www.poreklo.rs/2022/04/18/objavljena-knjiga-geneticko-poreklo-srba-stare-hercegovine/