Аутор Тема: Ристићи  (Прочитано 46973 пута)

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #60 послато: Јул 03, 2017, 10:29:23 поподне »
393. Ристићи,   с. Мртвица   Брчко      
394. Ристићи,   с. Кремиће   Рашка   Св. Андреј Првозвани
...   

455. Ристићи,   с. Месарци   Владимировци   Св. Стефан   
456. Ристићи,      Краљево околина   Св. Јован
Податке за Ристиће од 393. до 456. можете пронаћи на сајту Порекла: http://www.poreklo.rs/2012/04/10/poreklo-prezimena-ristic/
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #61 послато: Јул 04, 2017, 09:13:40 поподне »
САОПШТЕЊЕ ЗА ФОРУМСКУ ЈАВНОСТ И ЧИТАОЦЕ ТЕМЕ О РИСТИЋИМА

Ја, Sharelock, кренуо сам на посао … дана 04.07.2017. године тачно у 06.59 сати сопственим моторциклом (из досадашњег возачког искуства знам да ми је до посла потребно само 18 минута, крећући се дозвољеним брзинама), који је у технички исправном стању, са важећом регистрацијом, за који имам важећу возачку дозволу (А категорија) и при томе, као и увек, користећи заштитну опрему (кацига, појас за стомак, штитници за лактове, штитници за колена, рукавице, кожна јакна и флуоресцентни прслук). Крећући се низ стрму улицу  …, установио сам да се улицом непрекидно слива велика количина воде из неке пукле водоводне цеви. Прилагодио сам брзину условима пута, ишао сам испод 30 км/х и у подножју улице, где је кривина удесно, прописно започео скретање. На моју жалост, у самој кривини вода је нанела шљунак и у тренутку скретања, проклизнуо ми је предњи точак моторцикла на каменчиће изнад којих је текла вода. Пошто сам ишао споро, покушао сам да удржим моторцикл, али нисам успео тако да сам завршио на асфалту. То се десило у првом минуту после 7.00 сати. Одмах сам устао, подигао моторцикл и, пошто сам био мокар од воде која се сливала улицом, моторциклом сам се вратио кући у намери да се пресвучем. Када сам скинуо опрему и рукавице, установио сам да сам задобио повреде два прста десне шаке од стране рукохвата предње десне кочнице. Повреда је била таква да сам проценио да је најбоље отићи у Ургентни центар, што сам и учинио. Из Ургентног центра сам се телефоном јавио секретарицама... Медицински третман који сам добио у Ургентном центру је следећи: први прелиминарни преглед, два рентген-снимка десне шаке (нема прелома прстију), болно чишћење ране због песка и прљаве воде, мање болно ушивање ткива на средњем и домалом прсту и стављање гипсане имобилизације. Упућен сам свом лекару у Дом здравља где сам добио преписе лекова и примио прву од 4 заштитних вакцина и једну инјекцију. На превијање треба да идем сваког другог дана, а контролни преглед у понедељак 10. јула.
   Овим се саопштењем Sharelock привремено одјављује са Форума, јер му је замарање да поруке куца левом руком, а иначе му је одређено мировање!

Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13156
Одг: Ристићи
« Одговор #62 послато: Јул 04, 2017, 09:28:37 поподне »
Брз опоравак! За некога ко је Псеудо-Озринић са очеве и потенцијални Крич са мајчине стране, та повреда неће представљати неки већи проблем. ;)

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #63 послато: Јул 04, 2017, 09:34:13 поподне »
Брз опоравак! За некога ко је Псеудо-Озринић са очеве и потенцијални Крич са мајчине стране, та повреда неће представљати неки већи проблем. ;)
Хвала! Ако се не оправим или ме још горе другом приликом нагрде, остадох Псеудо! :'(
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Ристићи
« Одговор #64 послато: Јул 04, 2017, 09:47:26 поподне »
Хвала! Ако се не оправим или ме још горе другом приликом нагрде, остадох Псеудо! :'(
Избриши то "псеудо", брже ће да прође 😀...брз опоравак!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #65 послато: Јул 04, 2017, 09:50:53 поподне »
Избриши то "псеудо", брже ће да прође 😀...брз опоравак!
:) ;)
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Ристићи
« Одговор #66 послато: Јул 05, 2017, 03:45:46 поподне »
САОПШТЕЊЕ ЗА ФОРУМСКУ ЈАВНОСТ И ЧИТАОЦЕ ТЕМЕ О РИСТИЋИМА

Ја, Sharelock, кренуо сам на посао … дана 04.07.2017. године тачно у 06.59 сати сопственим моторциклом (из досадашњег возачког искуства знам да ми је до посла потребно само 18 минута, крећући се дозвољеним брзинама), који је у технички исправном стању, са важећом регистрацијом, за који имам важећу возачку дозволу (А категорија) и при томе, као и увек, користећи заштитну опрему (кацига, појас за стомак, штитници за лактове, штитници за колена, рукавице, кожна јакна и флуоресцентни прслук). Крећући се низ стрму улицу  …, установио сам да се улицом непрекидно слива велика количина воде из неке пукле водоводне цеви. Прилагодио сам брзину условима пута, ишао сам испод 30 км/х и у подножју улице, где је кривина удесно, прописно започео скретање. На моју жалост, у самој кривини вода је нанела шљунак и у тренутку скретања, проклизнуо ми је предњи точак моторцикла на каменчиће изнад којих је текла вода. Пошто сам ишао споро, покушао сам да удржим моторцикл, али нисам успео тако да сам завршио на асфалту. То се десило у првом минуту после 7.00 сати. Одмах сам устао, подигао моторцикл и, пошто сам био мокар од воде која се сливала улицом, моторциклом сам се вратио кући у намери да се пресвучем. Када сам скинуо опрему и рукавице, установио сам да сам задобио повреде два прста десне шаке од стране рукохвата предње десне кочнице. Повреда је била таква да сам проценио да је најбоље отићи у Ургентни центар, што сам и учинио. Из Ургентног центра сам се телефоном јавио секретарицама... Медицински третман који сам добио у Ургентном центру је следећи: први прелиминарни преглед, два рентген-снимка десне шаке (нема прелома прстију), болно чишћење ране због песка и прљаве воде, мање болно ушивање ткива на средњем и домалом прсту и стављање гипсане имобилизације. Упућен сам свом лекару у Дом здравља где сам добио преписе лекова и примио прву од 4 заштитних вакцина и једну инјекцију. На превијање треба да идем сваког другог дана, а контролни преглед у понедељак 10. јула.
   Овим се саопштењем Sharelock привремено одјављује са Форума, јер му је замарање да поруке куца левом руком, а иначе му је одређено мировање!

Ау, Шeрлочe!
Озбиљна ситуација! :o

Брз опоравак Шерлоку!

Цела југоисточна Србија, а и шире, ишчекује  наставак саге о свим србским Ристићима (велики подухват), а посебно о шерлочким (твојим) Ристићима - псеудо Озринићима (баш ти је то симпатично)! :)
 
« Последња измена: Јул 05, 2017, 03:51:01 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #67 послато: Јул 05, 2017, 06:00:37 поподне »

Брз опоравак Шерлоку!
...
Хвала :)! Sharelock је бивши падобранац, ратни ветеран са Кошара из јединице која је прва одликована орденом Народног хероја. Ово сада је само мало окрвављено подсећање да си мушко...
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Ристићи
« Одговор #68 послато: Јул 05, 2017, 06:12:58 поподне »
Хвала :)! Sharelock је бивши падобранац, ратни ветеран са Кошара из јединице која је прва одликована орденом Народног хероја. Ово сада је само мало окрвављено подсећање да си мушко...
Јел си упознао тамо мог школског из музичке,Томислава Рачића из Крагујевца?

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Ристићи
« Одговор #69 послато: Јул 05, 2017, 06:42:40 поподне »
Хвала :)! Sharelock је бивши падобранац, ратни ветеран са Кошара из јединице која је прва одликована орденом Народног хероја. Ово сада је само мало окрвављено подсећање да си мушко...

Свака част!
Кад је тако Шерлоче,
сад још више ишчекујемо твој скори повратак!

<a href="https://www.youtube.com/v/r7M2QZoUrGk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/r7M2QZoUrGk</a>

А до повратка уживај мало у цртаћима о свом имењаку!

Поздрав велики за Шерлока! :)

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #70 послато: Јул 05, 2017, 07:13:20 поподне »
Јел си упознао тамо мог школског из музичке,Томислава Рачића из Крагујевца?
Прва војна јединица која је одликована орденом Народног хероја је 125. моторизована бригада у којој је Sharelock био са резервистима из јужних крајева. На жалост, Томислава не познајем.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #71 послато: Јул 05, 2017, 07:33:20 поподне »

А до повратка уживај мало у цртаћима о свом имењаку!
Хвала, али ово је цртаћ о Sherlock-u, а ја сам Sharelock. Први Шерлок истражује ???, други Шерлок дели закључано 8). И аватар ми није Sherlock,већ Bob Rock, a propos нашем Броју 1.  :D
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Ристићи
« Одговор #72 послато: Јул 05, 2017, 07:59:19 поподне »
Хвала, али ово је цртаћ о Sherlock-u, а ја сам Sharelock. Први Шерлок истражује ???, други Шерлок дели закључано 8). И аватар ми није Sherlock,већ Bob Rock, a propos нашем Броју 1.  :D

Леле!

Морам да си узмем наочаре! Види стварно!  :o

Мени се свидело Шерлок (Sherlock)!  Значи то имe јe слободно!

А од којих је тај Bob Rock??? ::)

« Последња измена: Јул 05, 2017, 08:01:07 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #73 послато: Јул 05, 2017, 08:14:50 поподне »
Мени се свидело Шерлок (Sherlock)!  Значи то имe јe слободно!
А од којих је тај Bob Rock??? ::)
;D ;D ;D Као што је теби промакло, како ли ће тек промаћи неким буздованима освете ако узмеш то име! Лако би се могло десити да понесеш мој крст!
Bob Rock је први официр Броја 1 у тајној групи ТНТ, стари и нови стрип.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Ристићи
« Одговор #74 послато: Јул 05, 2017, 09:13:45 поподне »
;D ;D ;D Као што је теби промакло, како ли ће тек промаћи неким буздованима освете ако узмеш то име! Лако би се могло десити да понесеш мој крст!
Bob Rock је први официр Броја 1 у тајној групи ТНТ, стари и нови стрип.

Нађох га! То јe из Алана Форда! Тај лик ми јe скроз наскроз промакао!
Добар ти јe, добар! :)

Мада, мeни јe јачи лик Шeрлок Холмс! >:(

<a href="https://www.youtube.com/v/EeY7tMMhrZI" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/EeY7tMMhrZI</a>

У овом цртаћу ти се Боб Рок баш истакао!

Ја можда узмем Шерлока!  Баш ме брига кога брига!

Одмарај!

 :)
« Последња измена: Јул 05, 2017, 09:17:02 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #75 послато: Септембар 01, 2017, 09:15:13 поподне »
458. Ристићи, с. Доње Коњувце, о Бојник,
Рубрика: О знаменитим Ристићима кроз деценије и векове

Благоје Ристић „Раде Металац“
 
Рођен је 21. марта 1921. у Прилепу, од оца Србина и мајке Македонке, похађао гимназију и изучио браварски занат. Био активан у културно-уметничком друштву, постао члан СКОЈ-а и КПЈ 1939. По окупацији земље, са породицом протеран из Македоније и јуна 1941. населили се у очево родно село Доње Коњувце, општина Бојник. Активирао се у покрету отпора, августа 1941. Постао припадник Кукавичког партизанског одреда. Септембра 1941. враћен у Лесковац, у илегалу, постаје члан Окружног комитета КПЈ у Лесковцу. Преузимао извештаје из Јабланичког и Кукавичког партизанског одреда и прослеђивао директиве из Покрајинског комитета КПЈ за Србију. Убрзо је постао секретар ОК КПЈ у Лесковцу. „Крајем јануара и почетком фебруара 1942. у Лесковцу су спроведена масовна хапшења припадника народноослободилачке борбе... Окупаторско-квислиншка полицијска служба провалила је организацију НОП-а у Лесковцу и Врању... 9. фебруара ухапшени су чланови месног комитета СКОЈ-а у Лесковцу, који је Благоје Ристић формирао два дана пре тога. Међу ухапшенима био је (један) који се кукавички држао и полицији открио мрежу СКОЈ-а. ... (Тај) је водио агенте полиције у станове могао бити Ристић. На улици, близу цркве, агенти су срели Ристића, (онај) му није знао име, пружио је руку и казао: „То је тај!“. Благоје Ристић звани Раде Металац убијен је у Лесковцу 11. фебруара 1942. године.
Цитати и информације преузети из књиге Николе П. Илића „Јабланички НОП одред“, Лесковац, 1986., Библиотека народног музеја у Лесковцу, књига 36.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #76 послато: Септембар 01, 2017, 09:29:38 поподне »

457. Ристићи, с. Брлог, о. Пирот,

Стратимир Ристић из села Брлог на Старој Планини, последњи велики мајстор плетења корпи од лесковог прућа. У спецификацији географски заштићеног производа „Пиротски качкаваљ“, у фази прераде користе се „корпе од лесковог прућа јер нема размене материјала између воде и леске“, што доприноси квалитету наведеног производа.

Из емисије „Ово је Србија“ РТС1, 24. августа 2017., 15.25
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #77 послато: Септембар 01, 2017, 10:21:04 поподне »
459. Ристићи, с. Оране, општина Бојник,

Милован Ристић и Милан Ристић, браћа из села Орана, партизани...

„Четници, недићевци, љотићевци, Бугари и Немци су стално трагали за браћом Ристић. Код њихових кућа и њихових рођака у Орану и Мајковцу постављали су заседе готово читавог лета 1942.“ (стр. 497) „Четник Михајло Николић из Дабишевца, рођени ујак Ристића (говорио је) `Ја ако ухватим Милана и Милована, има зубима да их закољем!“ (стр. 498) „Љотићевац Бадњар Душан из Слишана страховито је тукао и мучио старицу Саветку Ристић из Орана, мајку двају партизана. Убрзо је од туче умрла...“ (стр. 498) „До краја године (1942) оба Ристића су погинула у Јабланичко-пасјачком НОП одреду“. (стр. 499).

Цитати преузети из књиге Николе П. Илића „Јабланички НОП одред“, Лесковац, 1986., Библиотека народног музеја у Лесковцу, књига 36.

Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #78 послато: Септембар 01, 2017, 10:40:09 поподне »

461. Ристићи, с. Бувце, општина Лебане, слава Свети Јован,
462. Ристићи, с. Дубока Долина (Голи Рид), Лебане, слава Свети Јован,

У књизи о јабланичким партизанима помиње се Велимир Веља Ристић, предратни комуниста, општински писар из Бувца, касније пензионер СУП-а, који је Николи П. Илићу, аутору књиге „Јабланички НОП одред“, проследио доста информација.
 
Из села Бувца има две гране Ристића које су у блиском сродству. Најпре се из Бувца преселио Ранђел Ристић у засеок Дубока Долина (на међи Голог Рида и Коњина) и то као "призетко", а убијен је од Бугара у II св. рату. Потомци Ранђелови живе у Лебану и Нишу. Међу њима има припадника МУП-а.

Други огранак Ристића из Бувца, потомци брата Ранђела Ристића, живе у Лебану и Лесковцу. Од њих је покојни Аца Ристић, некадашњи секретар СУП-а у Лесковцу.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #79 послато: Септембар 01, 2017, 10:54:07 поподне »
Надам се да сам неким информацијама подстакао друге да пишу о Ристићима.
Не очекујем да тема "Ристићи" представља Blog of Sharelock.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!