Аутор Тема: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета  (Прочитано 18251 пута)

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #20 послато: Април 01, 2017, 08:44:47 поподне »
Волио бих да сам Р1б, али келтски тип, не ове источне гране. Волим оне старе Келте, поготово планинске Шкоте, а и као дјечак сам имао црвену косу и блиједу розикасту кожу. :)

Иначе, генетски тестови показују да је Црна Гора јако хетерогена по мушким лозама, углавном, као и Србија, Војна Крајина и РС. То само показује колико је она теорија из 19. вијека о генетској хомогености и расној супериорности Црногораца унутар српског националног корпуса била не само опасна и погубна за Србе (јер је управо тај унутарсрпски црногорски супремацизам из доба Петровића и изродио дукљанску србофобију, а не Титова власт), него и научно неутемељена, што показују и ови генетски тестови. Црна Гора је генеалошки дивергентна скоро као и Србија, ВК и РС.
На простору на којем се говори штокавским дијалектом, муслимани и католици свугдје показују апсолутну доминацију словенских хаплогрупа (осим Санџаклија, који су генеалошки доминантно Албанци), док код православаца свугдје релативно доминира И2 хаплогрупа, која је заједно са Р1а међу мушкарцима заступљена од 50-60%. Код православних Срба постоји знатно већи старобалкански уплив него код Бошњака и Хрвата.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #21 послато: Април 01, 2017, 09:23:41 поподне »
Такође мислим  да је E-V13 најнепожељнија, због високог процента међу Албанцима.

Нѣйе тачно. Убѣдљиво найнепожељния йе Х1а М82.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #22 послато: Април 01, 2017, 09:58:04 поподне »
Волио бих да сам Р1б, али келтски тип, не ове источне гране. Волим оне старе Келте, поготово планинске Шкоте, а и као дјечак сам имао црвену косу и блиједу розикасту кожу. :)

Иначе, генетски тестови показују да је Црна Гора јако хетерогена по мушким лозама, углавном, као и Србија, Војна Крајина и РС. То само показује колико је она теорија из 19. вијека о генетској хомогености и расној супериорности Црногораца унутар српског националног корпуса била не само опасна и погубна за Србе (јер је управо тај унутарсрпски црногорски супремацизам из доба Петровића и изродио дукљанску србофобију, а не Титова власт), него и научно неутемељена, што показују и ови генетски тестови. Црна Гора је генеалошки дивергентна скоро као и Србија, ВК и РС.
На простору на којем се говори штокавским дијалектом, муслимани и католици свугдје показују апсолутну доминацију словенских хаплогрупа (осим Санџаклија, који су генеалошки доминантно Албанци), док код православаца свугдје релативно доминира И2 хаплогрупа, која је заједно са Р1а међу мушкарцима заступљена од 50-60%. Код православних Срба постоји знатно већи старобалкански уплив него код Бошњака и Хрвата.
Код Срба постоји јачи палео-балкански уплив него код Бошњака и Хрвата, али мислим да код Бошњака постоји јачи анадолски уплив (Ј2a, G2a, G1, источна R1b). Само је проблем са Бошњацима што они форсирају хаплогрупу I2a и надувавају њен проценат, а смањују проценте "непожељних" хаплогрупа или не објављују резултате оних који испадну R1a или који испадну нека хаплогрупа која је пореклом из Анадолији или са Блиског истока.  Они и даље веују да је I2a на Балкану преживела ледено доба и да њени носиоци направили пирамиду код Високог.  Надувавајући проценат I2a Бошњаци на тај начин мисле да доказују своју "аутохтоност" у Босни и на Балкану.  Они мисле да је само R1a словенска хаплогрупа.
Анадолци који су  долазили као фунционери османске власти или као трговци у босанске градове и касабе су морали оставити неког генетског трага, али Бошњаци вешто крију тј. смањују проценат анадолских маркера као што су и проценат R1a смањили скоро за дупло.
Интересантно би било да се тестира бар пар стотина Муслимана из Цазинске Крајине, зато што многи Муслимани из тог дела Босне говоре да су турског (анадолског) порекла, а где има дима има и ватре.  Колико ја знам засад има тестирараних Муслимана (или бар што је објављено) из Цазинске Крајине тек толико да се могу набројати на прсте једне руке.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #23 послато: Април 01, 2017, 10:19:40 поподне »
Анадолци који су  долазили као фунционери османске власти или као трговци у босанске градове и касабе су морали оставити неког генетског трага, али Бошњаци вешто крију тј. смањују проценат анадолских маркера као што су и проценат R1a смањили скоро за дупло.

Можеш ли објаснити како ово раде? Пошто сва истраживања која су спроведена код њих показују висок уплив словенске генетике, а ни у јавним базама нема мало оних са словенском хг.

Интересантно би било да се тестира бар пар стотина Муслимана из Цазинске Крајине, зато што многи Муслимани из тог дела Босне говоре да су турског (анадолског) порекла, а где има дима има и ватре.
Колико ја знам засад има тестирараних Муслимана (или бар што је објављено) из Цазинске Крајине тек толико да се могу набројати на прсте једне руке.


А и ово мало што их има, сви су I2a/R1a.

Искрено, мислим да би они баш прижељкивали неку блискоисточну хг (због вере и сличних мотива), односно да им је то, поред "староседелачке" I2a, највећа жеља. Што је сасвим логично, као штo је и Србима жеља углавном нека словенска хг (коме је то битно, наравно).

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #24 послато: Април 01, 2017, 10:57:11 поподне »
Можеш ли објаснити како ово раде? Пошто сва истраживања која су спроведена код њих показују висок уплив словенске генетике, а ни у јавним базама нема мало оних са словенском хг.


А и ово мало што их има, сви су I2a/R1a.

Искрено, мислим да би они баш прижељкивали неку блискоисточну хг (због вере и сличних мотива), односно да им је то, поред "староседелачке" I2a, највећа жеља. Што је сасвим логично, као штo је и Србима жеља углавном нека словенска хг (коме је то битно, наравно).
Санџаклије су пуно већи туркофили од босанских Муслимана.  Код ових других сам приметио да их има и који не воле Турке, а неки их чак и мрзе, мада већина има неки неутралан или позитиван став о Турцима (али не таква заљубљеност и туркофилство као код Санџаклија).  Санџаклије више воле Турке и Турску од Албаније и од Босне, без обзира што се декларишу као Бошњаци.  Сигуран сам да сваки Санџаклија који се тестира прижељкује неку арапску, или турску (анадолску) хаплогрупу типа Ј1 и Ј2а.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #25 послато: Април 01, 2017, 11:15:56 поподне »
Ова тема ће на крају изазвати вербални сукоб међу форумашима. Ја мислим да је чак и дискриминишућа. Ко ће људима који се осјећају Србима и чији претци вијековима живе на овим просторима и крв пролијевају за Српство, рећи да им је хаплогрупа Турска,Арапска, Албанска,Шкотска... Сви знамо да хаплогупе не припадају нацијама. Оно смо што смо. Србин сам и поносим се тиме
Тему треба укинути! Ја не планирам учествовати у анкети!

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #26 послато: Април 01, 2017, 11:35:25 поподне »
Хаплогрупе и етничке групе нису подударне категорије, то смо већ хиљаду пута разјаснили. Овдје се ради само о генетичкој генеалогији. Нпр. ја сам скоро сигуран да припадам Е хаплогрупи, а она је старосједилачка на Балкану. Знам имена свих својих предака 4-5 генерација уназад, све типична српска православна имена и презимена (све црногорске, брдске и херцеговачке породице), знам одакле је свака од тих породица и коју крсну славу слави. Понављам, још се нисам тестирао, али на основу предања, вјероватно носим Е хаплогрупу.
И замисли, сад се тестирамо ја и Џеј Рамадановски и испадне да је он Р1а или И2а, а да сам ја Е1б. Би ли то значило да сам ја Грк/Албанац/Влах, а да је он Србин? Наравно да не би. Он је Индијац и Ром, највјероватније је носилац Х хаплогрупе, а и да није, опет је аутосомално гледано Индијац и Ром.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #27 послато: Април 01, 2017, 11:47:46 поподне »
Оно што ја говорим ти је Свевлад написао у посљедњој реченици.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #28 послато: Април 01, 2017, 11:55:28 поподне »
Хаплогрупе и етничке групе нису подударне категорије, то смо већ хиљаду пута разјаснили. Овдје се ради само о генетичкој генеалогији. Нпр. ја сам скоро сигуран да припадам Е хаплогрупи, а она је старосједилачка на Балкану. Знам имена свих својих предака 4-5 генерација уназад, све типична српска православна имена и презимена (све црногорске, брдске и херцеговачке породице), знам одакле је свака од тих породица и коју крсну славу слави. Понављам, још се нисам тестирао, али на основу предања, вјероватно носим Е хаплогрупу.
И замисли, сад се тестирамо ја и Џеј Рамадановски и испадне да је он Р1а или И2а, а да сам ја Е1б. Би ли то значило да сам ја Грк/Албанац/Влах, а да је он Србин? Наравно да не би. Он је Индијац и Ром, највјероватније је носилац Х хаплогрупе, а и да није, опет је аутосомално гледано Индијац и Ром.
Хаплогрупе и генетика нису за свакога.  Неки то превише озбиљно схватају и кад открију да припадају "непожељној" хаплогрупи, онда добију кризу идентитета.  Ја појма немам која сам хаплогрупа нити наслућујем.  Једино што знам је да мушки рођаци моје мајке највероватније припадају хаплогрупи I2-PH908.  Они који генетику и хаплогрупе схватају превише озбиљно боље да се не тестирају и боље да не прате овај форум, јер овде могу да виде да им се неки презимењак или рођак тестирао и да је испало да има "непожељну" хаплогруоу и због тога могу да се разочарају и да добију кризу идентитета.
Кад би испало да имам најегзотичнију могућу хаплогрупу за ове просторе, то не би умањило мој патриотизам и осећај припадности српском народу.  Није хаплогрупа једина ствар у генетици, постоји и аутосомална ДНК, а према њој сви Срби имају прилично сличну аутосомалну генетику, без обзира коју хаплогрупу носе. 

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #29 послато: Април 02, 2017, 12:01:42 пре подне »
Хаплогрупе и генетика нису за свакога.  Неки то превише озбиљно схватају и кад открију да припадају "непожељној" хаплогрупи, онда добију кризу идентитета.  Ја појма немам која сам хаплогрупа нити наслућујем.  Једино што знам је да мушки рођаци моје мајке највероватније припадају хаплогрупи I2-PH908.  Они који генетику и хаплогрупе схватају превише озбиљно боље да се не тестирају и боље да не прате овај форум, јер овде могу да виде да им се неки презимењак или рођак тестирао и да је испало да има "непожељну" хаплогруоу и због тога могу да се разочарају и да добију кризу идентитета.
Кад би испало да имам најегзотичнију могућу хаплогрупу за ове просторе, то не би умањило мој патриотизам и осећај припадности српском народу.  Није хаплогрупа једина ствар у генетици, постоји и аутосомална ДНК, а према њој сви Срби имају прилично сличну аутосомалну генетику, без обзира коју хаплогрупу носе.
Припадност нацији не сме да доведе у питање било какав резултат, а нигде до сада нисам видео да је иједан тестирани био етикетиран на основу резултата са неком другом "непожељном" нацијом...Нити у једном образложењу било чијег резултата нисам видео да се он повезује са било којом другом нацијом, јер и да испадне нека ређа група, сама присутност свих група је старија од данас познатих нација, тако да било какав страх у смислу "шта ако се утврди да нисам Србин", је ирационалан

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #30 послато: Април 02, 2017, 12:16:59 пре подне »
Припадност нацији не сме да доведе у питање било какав резултат, а нигде до сада нисам видео да је иједан тестирани био етикетиран на основу резултата са неком другом "непожељном" нацијом...Нити у једном образложењу било чијег резултата нисам видео да се он повезује са било којом другом нацијом, јер и да испадне нека ређа група, сама присутност свих група је старија од данас познатих нација, тако да било какав страх у смислу "шта ако се утврди да нисам Србин", је ирационалан
Припадници прве руске династије Рјуриковића су група N, а могуће и Путин...Али су Руси...Ми незнамо групу Немањића напр. али шта год да је, то је наша највећа династија...

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #31 послато: Април 02, 2017, 12:21:16 пре подне »
Припадност нацији не сме да доведе у питање било какав резултат, а нигде до сада нисам видео да је иједан тестирани био етикетиран на основу резултата са неком другом "непожељном" нацијом...Нити у једном образложењу било чијег резултата нисам видео да се он повезује са било којом другом нацијом, јер и да испадне нека ређа група, сама присутност свих група је старија од данас познатих нација, тако да било какав страх у смислу "шта ако се утврди да нисам Србин", је ирационалан
Ниси видео да ико повезује свој резултат са нацијом или да говори да има "пожељну" или "непожељну" хаплогрупу зато што су они који јавно објављују своје резултате не пате од таквих комплекса.  Они које то мучи се повлаче у себе и не објављују јавно своје резултате.
Проблем је што неки мисле да је мерило српства I2a или евентуално R1a, донекле могу проћи и I1 и западна R1b, пошто сматрају да није срамота бити потомак Викинга и Келта.  Али код таквих који се превише идентификују са хаплогрупом су проблем E-V13, J2b, J2a, N1a, J1, источна R1b итд.  E-V13 није пожељна због Албанаца али и због наводног афричког порекла.  J1 се сматра левантским односно арапско-семитским маркером.  J2a се повезује са Турцима (Анадолцима). 
Пошто се открило да Власи имају доста J2b, источне R1b и E-V13, у задње време се ове хаплогрупе се мање повезују са Албанцима и Турцима, међутим и даље би скоро свако волео више да је "изворног" српског (словенског) него влашког порекла.  Могуће да томе доприноси то што се овде користе изрази "словенска", "не-словенска" и "староседелачка" хаплогрупа или генетика.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #32 послато: Април 02, 2017, 12:33:18 пре подне »
Ниси видео да ико повезује свој резултат са нацијом или да говори да има "пожељну" или "непожељну" хаплогрупу зато што су они који јавно објављују своје резултате не пате од таквих комплекса.  Они које то мучи се повлаче у себе и не објављују јавно своје резултате.
Проблем је што неки мисле да је мерило српства I2a или евентуално R1a, донекле могу проћи и I1 и западна R1b, пошто сматрају да није срамота бити потомак Викинга и Келта.  Али код таквих који се превише идентификују са хаплогрупом су проблем E-V13, J2b, J2a, N1a, J1, источна R1b итд.  E-V13 није пожељна због Албанаца али и због наводног афричког порекла.  J1 се сматра левантским односно арапско-семитским маркером.  J2a се повезује са Турцима (Анадолцима). 
Пошто се открило да Власи имају доста J2b, источне R1b и E-V13, у задње време се ове хаплогрупе се мање повезују са Албанцима и Турцима, међутим и даље би скоро свако волео више да је "изворног" српског (словенског) него влашког порекла.  Могуће да томе доприноси то што се овде користе изрази "словенска", "не-словенска" и "староседелачка" хаплогрупа или генетика.
Нико ко се тестирао не објављује свој резултат, неко администратори, сваки нов резултат се објави уз анализу и повезивање са сличним резултатима...А повезивати Е-V13 по "дифолту" са Албанцима је као кад би рекли да су сви И2а Срби...И они у Украјини, и Румунији, Бугарској, Пољској итд...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #33 послато: Април 02, 2017, 12:38:19 пре подне »
Нико ко се тестирао не објављује свој резултат, неко администратори, сваки нов резултат се објави уз анализу и повезивање са сличним резултатима...А повезивати Е-V13 по "дифолту" са Албанцима је као кад би рекли да су сви И2а Срби...И они у Украјини, и Румунији, Бугарској, Пољској итд...
Сигуран сам , да су и пре 800 година, код Срба биле присутне групе које су и данас

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #34 послато: Април 02, 2017, 12:43:13 пре подне »
Нико ко се тестирао не објављује свој резултат, неко администратори, сваки нов резултат се објави уз анализу и повезивање са сличним резултатима...А повезивати Е-V13 по "дифолту" са Албанцима је као кад би рекли да су сви И2а Срби...И они у Украјини, и Румунији, Бугарској, Пољској итд...
Нисам мислио на оне који су се групно тестирали преко Порекла, као оних 300 и кусур Херцеговаца.  Ја например узмем 100 евра и тастирам се.  Да ли порекло по аутоматизму има увид у мој резултат кад стигну резултати или ја претходно морам да се сагласим са тим?  Мислим да је то приватна ствар сваког појединца и логично би ми било да се објављују резултати само оних који то желе, осим наравно оних који су се тестирали преко Порекла.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #35 послато: Април 02, 2017, 12:44:23 пре подне »
Сигуран сам , да су и пре 800 година, код Срба биле присутне групе које су и данас
Управо зато имамо и проценте хаплогрупа код одређених нација...Значи , хаплогрупа је прапорекло, које се не везује за нацију...

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #36 послато: Април 02, 2017, 12:45:17 пре подне »
Сигуран сам , да су и пре 800 година, код Срба биле присутне групе које су и данас
Највероватније да јесу, само су се вероватно проценти разликовали.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #37 послато: Април 02, 2017, 12:56:39 пре подне »
Нисам мислио на оне који су се групно тестирали преко Порекла, као оних 300 и кусур Херцеговаца.  Ја например узмем 100 евра и тастирам се.  Да ли порекло по аутоматизму има увид у мој резултат кад стигну резултати или ја претходно морам да се сагласим са тим?  Мислим да је то приватна ствар сваког појединца и логично би ми било да се објављују резултати само оних који то желе, осим наравно оних који су се тестирали преко Порекла.
Мислим да улазе подаци, али за могућност анонимности, сигурно постоји...Ради се о томе да управо , јавно објављивње, пружа могућност да неко види са ким је сродан или близак...Не верујем да има неког ко је тражио да му се резултат не објави, јер је и сврха тестирања да се нађе група са којом си близак, а ако би неко тражио анонимност, добио би само пројеве и хаплогрупу за себе, која му не би ништа говорила...Није циљ да добијеш само просто хаплогрупу, него и родове које су ти потенцијално блиски...Ако то не би хтео, онда би себе ускратио за много

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #38 послато: Април 02, 2017, 01:29:14 пре подне »
Нисам мислио на оне који су се групно тестирали преко Порекла, као оних 300 и кусур Херцеговаца.  Ја например узмем 100 евра и тастирам се.  Да ли порекло по аутоматизму има увид у мој резултат кад стигну резултати или ја претходно морам да се сагласим са тим?  Мислим да је то приватна ствар сваког појединца и логично би ми било да се објављују резултати само оних који то желе, осим наравно оних који су се тестирали преко Порекла.
Него скупи храброст и тестирај се, кад тад ћеш то морати да урадиш :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #39 послато: Април 02, 2017, 01:31:25 пре подне »
Приметио сам како се генетика врло политизиовала у региону и постала нека врста оружја у мирнодобском "рату" који никад није престао између неколико завађених и закрвљених балканских народа.
-Код Албанаца је обрнуто него код нас. Код њих је најнепожељнија хаплогрупа I2a па R1a, а најпожељнија E-V13 па J2b2.  Јасно је да желе да се разликују од Срба и да имају више "староседелачке" генетике, што је по мени релативан појам пошто може да се каже да се I2a са Словенима само вратила на подручје свог прапорекла.
-Бошњаци надувају проценат I2а и говоре (боље рећи хистеришу) на сва звона како је И2а илирска, староседелачка, да је преживела ледено доба у Босни и да су њени носиоци направили пирамиду код Високог.  Притом мисле да је само Р1а словенска тј. дошљачка и смањују проценар R1а.
-Хрвати су раније говорили исто што и Бошњаци, а данас преовладава сулуда усташка теорија да су I2-PH908 на Балкан донели Хрвати из данашње јужне Пољске тј. "Бијеле Хрварске" (усташко-хрватска митоманија).  Хрвати према R1а имају неутрално мишљење, а E-V13 им није по вољи и погрдно јед називају влашком хаплогрупом.
-Црногорци (Милогорци) говоре да су и I2а и Е-V13 илирски, староседелачки и влашки маркери.  Посебно се у томе истиче милогорски квази академик и велики србомрзац "Влахбанац" Мирослав Ћосовић.  Та сподоба говори да су Црногорци и други јужни Словени мешавина Влаха и Албанаца (Влахбанци). 
Обавештајне службе србомрзачких народа уз региону су уплеле прсте у све ово и користе то у свом анти-српском деловању и желе да унесу поделу међу Србе.  Делимо се на Делије и Гробаре, на Четнике и Партизане, на про-западно и про-руски орјентисане, на оне који слушају ову или ону музику, на Србе источно и Србе западно од Дрине односно на екавце и ијекавце, да не спомињем политичке тј. дневно политичке поделе.  Само нам још фали да се делимо по хаплогрупама, надам се да нећемо насести на провокације и смицалице које нам подмећу једнојезична западна бивша "браћа."