ДНК порекло > ГГ Разно

Најбоља комерцијална гг компанија?

(1/6) > >>

drajver:
Отварам анкету са питањем: Која је по вама најбоља комерцијална гг компанија?

У анкети су набројане компаније са којима су тестирани са наших простора имали посла, тако да искуства не недостаје. Ставио сам и Full Gemomes Corp, иако не знам да ли је неко од наших код њих радио тестирање. Такође, можда сам и неку од компанија пропустио.

Набројане компаније нису истог профила и не баве се идентичном врстом дјелатности ( неке и нису лабораторије), али им се у бар једном сегменту дјелатности преклапају. Ова анкета дакле није везана за оцјену величине компаније и свеобухватности услуга већ колико су професионални у услугама које пружају. Имали смо прилике више пута чути примједбе на рад практично сваке од њих.

Предлажем неколико критеријума, по којима би се могли равнати:

1. Однос цијена- пружена услуга
2. Рокови- објављени и стварни
3. Комуникација са купцима
4. Употребљивост достављених резултата

Ако се сјетите још нечега додајте.

drajver:
Чини ми се да је Dante labs на неки начин удахнуо други живот YFullu. У вријеме кад је YFull почињао, FTDNA је недостајало све оно што је YFull нудио: Y-SNP стабло и већи број маркера. FTDNA је убрзо усавршио те сегменте и чинило се да ће YFull изгубити сврху. Међутим са појавом Dante Labsa, који је , чини ми се једини успио да одузме један дио NGS тржишта FTDNA и YFull је добио нови смисао ( као некад YSearch за STR резултате).

Додуше, и FTDNA је узвратио ударац са посебном цијеном за сирове резултате. Мислим да је та одлука била повезана са тежњом FTDNA да у оквиру своје платфроме сачува своје купце, јер они не би ни имали потребу да извозе BAM фајл на друго мјесто. Чини ми се да је ова одлука FTDNA  највише нашкодила YFullu, али је ту штету ипак компензовао Dante Labs.

YSeq по мени има најзахвалнију позицију. Мало зависи од других лабораторија и има осигурано тржиште за своје производе, које засад не угрожава нико. Мало се јесу размазили са роковима, али су прилично флексибилни што се тиче комуникације и понуде.

Ojler:

--- Цитат: drajver  Јануар 14, 2020, 10:26:43 поподне ---...
Ова анкета дакле није везана за оцјену величине компаније и свеобухватности услуга већ колико су професионални у услугама које пружају.
...

--- Крај цитата ---

Ако оцењујемо само професионалност ових компанија, стварно ми је тешко да поверујем да неко гласа за Данте Лабс  :o
Али добро, није мени јасно како то људи на овим просторима гласају и о много важнијим темама  ::)

drajver:

--- Цитат: Ojler  Јануар 14, 2020, 11:31:54 поподне ---Ако оцењујемо само професионалност ових компанија, стварно ми је тешко да поверујем да неко гласа за Данте Лабс  :o
Али добро, није мени јасно како то људи на овим просторима гласају и о много важнијим темама  ::)

--- Крај цитата ---

Ипак, мораш признати да је професионално с њихове стране што су за исти производ дали дупло ( ако не и више) мању цијену од FTDNA.  ;)

Некоме не смета да мало дуже чека, ако ће мање да плати.

Осим тога, имамо овдје на форуму читаву "секту" поштовалаца Dante labsa.  :)

Ojler:

--- Цитат: drajver  Јануар 14, 2020, 11:37:11 поподне ---Ипак, мораш признати да је професионално с њихове стране што су за исти производ дали дупло ( ако не и више) мању цијену од FTDNA.  ;)

Некоме не смета да мало дуже чека, ако ће мање да плати.

Осим тога, имамо овдје на форуму читаву "секту" поштовалаца Dante labsa.  :)

--- Крај цитата ---

Ту онда не причамо о професионалности, већ о односу цена/добитак, а то уопште није исто. Да те неко лаже годину дана за нешто, и то не једном, већ барем пет пута, то никако не може бити професионално. Наравно, искуства су различита а нисам ни ја на крају свега незадовољан оним што сам добио. Али кад размислим колико ме је живаца коштало, заиста нисам сигуран да бих то са њима поновио.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију