Аутор Тема: Tasic Vranje Petrovic Makedonija Rajkovic Pirot  (Прочитано 1811 пута)

Ван мреже AleksandarR

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Tasic Vranje Petrovic Makedonija Rajkovic Pirot
« послато: Октобар 28, 2019, 08:59:09 пре подне »
Pozdrav moj preci po ocu živeli su u Nišu pradeda Dragoljub i prababa Zorka Tasić iz Vranja krsna slava sv.Petka. Preci po majci živeli su u Pirotu pradeda Blagoje prababa Katarina Petrović iz Skoplja krsna slava sv.arhangel Mihailo.Moj deda Sreten Rajković iz Pirota.Ima li srodnika na forumu?

Ван мреже Александра

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 37
Одг: Tasic Vranje Petrovic Makedonija Rajkovic Pirot
« Одговор #1 послато: Мај 30, 2021, 09:07:10 поподне »
Pozdrav,

Moji su Tasici iz Vranja ali moja prababa je bila Zagorka Tasic od oca Trajka Tasica i majke Doste. Pozdrav

Ван мреже Morski

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 51
Одг: Tasic Vranje Petrovic Makedonija Rajkovic Pirot
« Одговор #2 послато: Август 22, 2021, 07:36:09 поподне »
Zdravo Tasići,
ja sam iz Crne Gore ( Tivat ). Imam komšiju Tasića koji je mislim iz Južne Srbije. Provjeriću sa njim pa se javljam.
Interesantno je da sam nakon testiranja prije 3 godine dobio rezultat veoma sličan Tasiću iz Lesnice/Trgovišta koji ukazuje na eventualnu rođačku vezu. Inače, sveta Petka je i moja seoska crkva kojoj je prilikom posvećenja 1849.godine moje bratstvo dalo ime jer je u bilo najbrojnije a sa tim su imenom očuvali konekciju sa postojbinom, Katunskom nahijom.
Javite se privatnom porukom.

Pozdrav
Što u drugome vidiš, to u sebi nosiš ...

Ван мреже Александра

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 37
Одг: Tasic Vranje Petrovic Makedonija Rajkovic Pirot
« Одговор #3 послато: Август 22, 2021, 08:11:12 поподне »
Poštovani,

to je moja direktna ženska linija, pa nisam nosilac prezimena, ali hvala za pozdrav! Sve sto znam o toj grani Tasića u teoriji, mogu podeliti sa Vama, nije nikakav problem. Što se DNK tiče tu ne mogu puno pomoći, pošto kao sto rekoh to mi je čista zenska strana i nemam testiranih iz nje, na zalost.  Možete me privatno kontaktirati u koliko smatrate da vam moje informacije bez DNK mogu biti od koristi. 

Pozdrav za Tivat!