Аутор Тема: Стара Србија-Срби и Албанци  (Прочитано 82981 пута)

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Стара Србија-Срби и Албанци
« Одговор #340 послато: Јул 13, 2021, 10:37:27 поподне »
Одлучили (мислим супруга одлучила) на брзину и од данас летујемо у Албанији. То није битно али је битно следеће. Пролазећи кроз Албанију кроз северни и централни део нисам запазио али у јужном јесам много топонима са српском значењем. Покушаћу да наведем све оне које сам видео: село ГОРИЦЕ, ЊИВИЦЕ, река БИСТРИЦА, село СЕЛИШТЕ. Има их још неколико али не могу да их се сетим. Оно што је мени упало у очи је то да уопште речи нису измењене у смислу да су додавана нека слова буквално пише као што сам вам написао. Да напоменем још да су то топоними само уз магистрални пут а колико их има у унутрашњости питање је али им има доста сигурно. Иначе сам у Ксамилу на самом југу Албаније где живе претежно православци где имају јако пуно цркава.
« Последња измена: Јул 13, 2021, 10:42:50 поподне Неродимац »

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Стара Србија-Срби и Албанци
« Одговор #341 послато: Јануар 24, 2022, 01:46:05 пре подне »
Однос нас и Албанаца је такав-какав је,  они не желе да живе у саставу Србије почевши од 1912 и ту се не може ништа осим силе. Да ли то има користи питање је, такође тешко да просечан Србин жели 20-30 албанских посланика у скупштини, издвајање за плате, пензије, дечје додатке и остале привилегије.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Стара Србија-Срби и Албанци
« Одговор #342 послато: Јануар 24, 2022, 07:42:51 пре подне »
Реинтеграција ће бити мирна и добровољна, када до тога дође. А до тада, предлажем да поштујемо устав своје државе.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Стара Србија-Срби и Албанци
« Одговор #343 послато: Јануар 24, 2022, 11:27:15 пре подне »
Не знам на основу чега. Сумњам да ће се једно јутро пробудити и рећи да желе да опет буду део Србије.