ДНК порекло > Основе генетичке генеалогије

Kako otkriti svoje poreklo BEZ TESTIRANJA?

(1/4) > >>

Srkaaa:
Pozdrav! Zbog vrlo mešovotih haplogrupa i verzija porodičnog predanja u vezi porekla zapitao sam se "postoji li način da ja sam otkrijem svoje genetsko poreklo".

Budući da nemam novaca za testiranje haplogrupe, da li postoji neki način i neki parametri fizočkog izgleda ili kako god kojima bih ja mogao otkriti svoje poreklo (starosedelačko/slovensko...) ili još bolje svoju haplogrupu.

Pišite

Ojler:

--- Цитат: Srkaaa  Мај 09, 2019, 07:17:15 поподне ---Pozdrav! Zbog vrlo mešovotih haplogrupa i verzija porodičnog predanja u vezi porekla zapitao sam se "postoji li način da ja sam otkrijem svoje genetsko poreklo".

Budući da nemam novaca za testiranje haplogrupe, da li postoji neki način i neki parametri fizočkog izgleda ili kako god kojima bih ja mogao otkriti svoje poreklo (starosedelačko/slovensko...) ili još bolje svoju haplogrupu.

Pišite

--- Крај цитата ---

Ne postoji.

Милан Петровић:
Једино ако се неки од мушких сродника већ тестирао.

Андрић:
Da to sam htio isto reći, jedino ako se neko od tvoji muških rođaka nije testiro.
Fizički izgleda nema veze sa haplogrupom. Pogotovo se to kod Srba nemože reći, pošto smo genetski gledano dosta izmješani.
Samo da kažem da i tema isto ne bi trebala da bude u ovom podforumu, već drugom.

Ojler:

--- Цитат: Милан Петровић  Мај 09, 2019, 07:21:10 поподне ---Једино ако се неки од мушких сродника већ тестирао.

--- Крај цитата ---

Питање је било да ли се хаплогрупа може установити без тестирања. Без тестирања не може. Неко се тестирати мора.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију