Порекло становништва > Србија

Село Дучина - Пантелићи-Ђокићи

<< < (2/2)

Amicus:

--- Цитат: NatalijaDjokic  Април 05, 2021, 10:45:29 поподне ---Покушаћу да пронађем књигу, до сада смо пронашли нешто само у књизи Б.Дробњаковића Космај, али опет без неких већих сазнања.

--- Крај цитата ---

Како се помињу Пантелићи-Ђокићи у књизи о Космају? Управо гледам, али не могу да их нађем поменуте у Дучини.

NatalijaDjokic:
Моја грешка, мора да је нека друга литература била у питању. Имам само исечак па сам прегледала. Свакако ништа више од овога није било могуће пронаћи.

Amicus:

--- Цитат: NatalijaDjokic  Април 05, 2021, 10:58:46 поподне ---Моја грешка, мора да је нека друга литература била у питању. Имам само исечак па сам прегледала. Свакако ништа више од овога није било могуће пронаћи.

--- Крај цитата ---

Ту су вероватно исцрпљене све могућности истраживања порекла класичним путем. Наравно, увек остаје могућност да се нешто о пореклу може сазнати из објављене или необјављене грађе о том крају, али то не знамо и за такво истраживање требало би уложити много труда. У овом случају, заиста је можда најбољи први следећи корак да тестирате неког мушког припадника рода Пантелића-Ђокића, и на основу тога утврдите правац њиховог досељавања у Дучину. Вероватно би се на основу резултата могло сазнати и с којим сте још родовима из вашег краја повезани по мушкој линији.

NatalijaDjokic:
Поменута је Херцеговина пре наводног боравка у Тулежима, али то је само нешто усмено. Тата свакако има у плану ово тестирање, можда сада мало убрзамо. Још једном пуно хвала.

Amicus:

--- Цитат: NatalijaDjokic  Април 05, 2021, 11:13:53 поподне ---Поменута је Херцеговина пре наводног боравка у Тулежима, али то је само нешто усмено. Тата свакако има у плану ово тестирање, можда сада мало убрзамо. Још једном пуно хвала.

--- Крај цитата ---

Тим интересантније, јер је за очекивати да ћете имати поклапање.

Нема на чему. 👍

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију