Порекло становништва > Македонија

Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци

<< < (2/21) > >>

Делија:
Зато бих овде волео да се продискутује о томе.шта бе истина,и да се то поткрепи доказима.

Кад смо већ код доказа ево га још један.

НиколаВук:
О овоме је било већ речи на посебној теми, названој "Македонско питање".  :) Међутим, та тема је до даљњег закључана:

https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1412.0

Делија:

--- Цитат: НиколаВук  Мај 28, 2018, 03:26:19 поподне ---О овоме је било већ речи на посебној теми, названој "Македонско питање".  :) Међутим, та тема је до даљњег закључана:

https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1412.0

--- Крај цитата ---
Ишчитао сам свих 14 страна и има доста до брох ствари..од Лужичких Срба,Набских Срба па до Куча :D  Свакако.ми.је циљ са овом темом.био да без препуцавања ко је паметан и објективан а ко не уз доказе и здраву расправу мало.обрадимо.ово питање. :)

НиколаВук:
Репортажа о Поречу, некадашњој "Малој Шумадији"...

Делија:

--- Цитат: НиколаВук  Јул 05, 2018, 03:10:04 поподне ---Репортажа о Поречу, некадашњој "Малој Шумадији"...

--- Крај цитата ---

Нешто ме интересује.Читао сам записе од Јована Цвијића о менталитетима на Балкану-углавном међу српским живљем ,са разликама од краја до краја.Читајући чини ми се да је наш етнограф најниже котирао управо становништво некадашње Старе Србије,Косова и Метохије и југоистока тзв.Шопова.
Сматрао је да је турска владавина овде оставила видљивог трага на психу људи који су генерацијски живели у страху и научили да буду сналажљиви-у неким ситуацијама и превртљиви и покорни како би преживели.
Да ли постоје какви записи о томе какви су били односи у Краљевини Србији ,касније СХС и Југославији између Срба и Македонаца?Да ли је са наше стране било било каквог потцењивања или провокација како су лошији Срби,како нису чисти Срби или нешто тог типа (нешто слично што се јавља између Срба у ЦГ и Срба у осталим крајевима што је и довело до стварања фракције Дукљана или Монтенегрина)-просто да ли су се осећали непожељно и одбачено од нашег народа?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију