ДНК порекло > Историја и генетика

Први људи Европе

<< < (2/7) > >>

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Brđanin  Октобар 16, 2016, 04:30:41 поподне ---Никад нисам укапирао како то да модерни Европљани имају око 3 % неандерталске крви у просјеку, али не постоје у-dnk и mt-dnk   хаплогрупе које се вежу за неандерталце.

--- Крај цитата ---

Мени није јасно како су људи и неадренталци произвели потпомство које се могло даље размножавати, кад чак и оквиру људских популација постоје неке које то не могу (Европљани и Абориџини-уколико је тачно, негдје чух, нисам провјеравао)

...:

--- Цитат: Brđanin  Октобар 16, 2016, 04:30:41 поподне ---Никад нисам укапирао како то да модерни Европљани имају око 3 % неандерталске крви у просјеку, али не постоје у-dnk и mt-dnk   хаплогрупе које се вежу за неандерталце.

--- Крај цитата ---

Нисам скоро ништа прочитао на ту тему, а нешто и сам сумљичав око тих истраживања. Мало ми је вероватно да се неке људске врсте мешале, можда само те заједничке гене вучемо од далеких заједничких предака. Научници су упорни у таквим тврдњама, можда су у праву, не тврдим ништа.
Једно објашњење које сам читао на неком порталу:
Кромањолац (мушкарац) има однос са Неандерталком, добију мушку децу, затим се њихова деца мешају са Кромањолцима и због тога ми не видимо то кроз у-dnk и mt-dnk.
 

Brđanin:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Октобар 16, 2016, 04:32:39 поподне ---Мени није јасно како су људи и неадренталци произвели потпомство које се могло даље размножавати, кад чак и оквиру људских популација постоје неке које то не могу (Европљани и Абориџини-уколико је тачно, негдје чух, нисам провјеравао)

--- Крај цитата ---
знам сигурно да Европљани (тј бијелци) и Абориџини могу имати потомке.Давно сам негдје читао да је једна позната аустралијска  списатељица била српско-абориџинског поријекла, мислим да њени потомци и данас носе српско презиме.

Brđanin:

--- Цитат: Владица Цонић  Октобар 16, 2016, 04:41:11 поподне ---Нисам скоро ништа прочитао на ту тему, а нешто и сам сумљичав око тих истраживања. Мало ми је вероватно да се неке људске врсте мешале, можда само те заједничке гене вучемо од далеких заједничких предака. Научници су упорни у таквим тврдњама, можда су у праву, не тврдим ништа.
Једно објашњење које сам читао на неком порталу:
Кромањолац (мушкарац) има однос са Неандерталком, добију мушку децу, затим се њихова деца мешају са Кромањолцима и због тога ми не видимо то кроз у-dnk и mt-dnk.

--- Крај цитата ---
ово задње дјелује доста могуће, али 3% је доста висок проценат да би потицао од неколико синова из тог микса

Петровић Мађер:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Октобар 16, 2016, 04:32:39 поподне ---Мени није јасно како су људи и неадренталци произвели потпомство које се могло даље размножавати, кад чак и оквиру људских популација постоје неке које то не могу (Европљани и Абориџини-уколико је тачно, негдје чух, нисам провјеравао)

--- Крај цитата ---

Могућег укрштања је било чешће, током дужег раздобља, не само једном. То је сада представа коју имају. Сложенија слика но што се мислило раније.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију