Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 140984 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #200 послато: Април 04, 2017, 03:03:28 поподне »
Далко било да се упоређујем са мукама Исусовим (то би могао чинити само неко које сиао са ума. Само ми је скочио притисак тога дана (иако је то некоме  можда смешно). Није то ништа. Идемо даље. Иначе у црквени  календар гледам сваки дан. А због тог наглог скока  притиска још сам  посебно обратио пажњу. Уосталом сад смо рашчистили шта је био проблем. С х в а т и о  сам. Има вас млађих, на којима свет остаје,  који знате праву меру ствари. И који сте, и до сада, врло лепо водили овај пројекат и сналазили се у њему, а надам се и убудуће.

Предраже,

надам се да вам је јасно да овдје нема никакве лоше намјере према вама лично. И раније сам опомињао друге чланове форума због истих ствари, неко се љутио, неко прихватао без љутње, али надам се да никоме због тога није "скакао притисак" или не дај Боже било нарушено здравље.

Такође што се химне тиче, ваљда вам је јасно да је то била шала, која је била проузрокована вашом темељном обрадом термина "крич" широм васељене.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #201 послато: Април 04, 2017, 03:06:38 поподне »
Отварам ову тему на којој можете поставити питања или дати примједбе у вези уређивања на Српском ДНК Пројекту.

Имам једну малу примедбу.Није то чак ни примедба у правом смислу речи.  Ради се  о ствари више техничке  природе (програм који се користи).

Било би лепо да постоји техничка  могућност да гост или члан (дакле онај које поставио некакав прилог у виду коментара или фотографије, па евентуално накнадно уочи правосписну грешку или неку другу грешку  или се предомисли) може сам да изврши корекцију свог прилога, укључујући и брисање прилога. Таква могућност постоји на googlе plus  и  na facеbook-u.

Поздрав

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #202 послато: Април 04, 2017, 03:15:50 поподне »
Предраже,

надам се да вам је јасно да овдје нема никакве лоше намјере према вама лично. И раније сам опомињао друге чланове форума због истих ствари, неко се љутио, неко прихватао без љутње, али надам се да никоме због тога није "скакао притисак" или не дај Боже било нарушено здравље.

Такође што се химне тиче, ваљда вам је јасно да је то била шала, која је била проузрокована вашом темељном обрадом термина "крич" широм васељене.

Схватио сма Синиша наравно. Све је заиста у реду. Шта да радимо. Ви сте очигледно сви овде млађи свет. Код мене је у питању година производње. Нисте Ви криви што ја реагујем како реагујем. А као што видимо и те како волим шалу. И треба да се нашалимо. Само ви децо наставите да радите овај користан посао за наш народ.

Само што има много започетих тема, а многе су корисне и уклапају се у неку општију тему. Из искуства знам да многе мрзи да отварају линкове и читају (врло често буду избрисани или се уопште не могу отворити). Зато када им пренесеш део текста онда читају.

Пуно поздрав и свако добро.
Предраг

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #203 послато: Април 04, 2017, 03:25:49 поподне »
Имам једну малу примедбу.Није то чак ни примедба у правом смислу речи.  Ради се  о ствари више техничке  природе (програм који се користи).

Било би лепо да постоји техничка  могућност да гост или члан (дакле онај које поставио некакав прилог у виду коментара или фотографије, па евентуално накнадно уочи правосписну грешку или неку другу грешку  или се предомисли) може сам да изврши корекцију свог прилога, укључујући и брисање прилога. Таква могућност постоји на googlе plus  и  na facеbook-u.

Поздрав

Више чланова се обраћало са истом молбом и ја се слажем да би требало омогућити у једном временском року, отприлике сат времена члановима да могу да мијењају или поправљају своје поруке. Не знам да ли подешавање те опције могу урадити са својим администраторским овлашћењима или ће то морати урадити Број 1.

Али свакако то треба измијенити.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #204 послато: Април 04, 2017, 03:43:44 поподне »
Више чланова се обраћало са истом молбом и ја се слажем да би требало омогућити у једном временском року, отприлике сат времена члановима да могу да мијењају или поправљају своје поруке. Не знам да ли подешавање те опције могу урадити са својим администраторским овлашћењима или ће то морати урадити Број 1.

Али свакако то треба измијенити.

Ризична је то опција, колико корисна толико и опасна. Направи некад човек граматичку грешку или остане нека глупост услед накнадних измена у тексту коју би желео да обрише и за такве ситуације би било одлично да постоји оваква могућност. Али нашао сам се једном приликом у ситуацији да сам на Редиту одговорио на веома увредљиву и будаласту провокацију, након чега је човек своју поруку у потпуности изменио тако да је након тога из преписке произилазило сам ја главни негативац па остали учесници у разговору на мене осуше дрвље и камење.

Ако се и уводи оваква могућност можда би требала да се додељује селективно, људима који су већ стекли извесно поверење уредништва.
Kамене рабъ и госодинъ

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #205 послато: Април 04, 2017, 03:48:33 поподне »
Ризична је то опција, колико корисна толико и опасна. Направи некад човек граматичку грешку или остане нека глупост услед накнадних измена у тексту коју би желео да обрише и за такве ситуације би било одлично да постоји оваква могућност. Али нашао сам се једном приликом у ситуацији да сам на Редиту одговорио на веома увредљиву и будаласту провокацију, након чега је човек своју поруку у потпуности изменио тако да је након тога из преписке произилазило сам ја главни негативац па остали учесници у разговору на мене осуше дрвље и камење.

Ако се и уводи оваква могућност можда би требала да се додељује селективно, људима који су већ стекли извесно поверење уредништва.

Мислим да је опција забране измјена порука и уведена након што је било чланова који су масовно брисали своје старе поруке. Ипак оставио бих неки период, чисто због граматичких грешака, унутар којег може да се измијени порука. Питање је који би то период био ( можда је и сат времена много, граматичке грешке се уоче одмах, па би можда било довољно и пет, десет минута) и да ли то уопште може на тај начин да се подеси.

На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #206 послато: Април 04, 2017, 05:35:49 поподне »
Мислим да је опција забране измјена порука и уведена након што је било чланова који су масовно брисали своје старе поруке. Ипак оставио бих неки период, чисто због граматичких грешака, унутар којег може да се измијени порука. Питање је који би то период био ( можда је и сат времена много, граматичке грешке се уоче одмах, па би можда било довољно и пет, десет минута) и да ли то уопште може на тај начин да се подеси.
Десет минута је сасвим довољно. Мени се пар пута десило да сам случајно послао поруку раније него што сам хтео, и то преко тастатуре, а не кликом на дугме Пошаљи. За такве ситуације би заиста било корисно да постоји могућност измене поруке.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #207 послато: Април 04, 2017, 06:07:28 поподне »
Десет минута је сасвим довољно. Мени се пар пута десило да сам случајно послао поруку раније него што сам хтео, и то преко тастатуре, а не кликом на дугме Пошаљи. За такве ситуације би заиста било корисно да постоји могућност измене поруке.
Нашли смо се на 7 минута.
Ево, управо сам урадио одређена подешавања па молим неког да испроба да ли је сад могуће изменити постављену поруку.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #208 послато: Април 04, 2017, 06:15:05 поподне »
Нашли смо се на 7 минута.
Ево, управо сам урадио одређена подешавања па молим неког да испроба да ли је сад могуће изменити постављену поруку.

Поштено.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #209 послато: Април 04, 2017, 06:15:29 поподне »



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #210 послато: Април 04, 2017, 06:56:10 поподне »
Нашли смо се на 7 минута.
Ево, управо сам урадио одређена подешавања па молим неког да испроба да ли је сад могуће изменити постављену поруку.

Их, матори, седам минута!? Па, нама људима зашлим у године треба барем по уре да скапирамо шта смо погрешили!  :D
Шалим се, мислим да не треба остављати ову могућност уопште, баш због разлога које је навео Велибор, а опет стоји и ово што је написао Иван, да ти се некад омакне рука, па пошаљеш полунаписан пост (дешавало ми се).
Нека буде седам минута, леп је број.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #211 послато: Април 04, 2017, 08:07:26 поподне »
Десет минута је сасвим довољно. Мени се пар пута десило да сам случајно послао поруку раније него што сам хтео, и то преко тастатуре, а не кликом на дугме Пошаљи. За такве ситуације би заиста било корисно да постоји могућност измене поруке.

Да, због таквих ствари би требала постојати та опција.

Нашли смо се на 7 минута.

Сасвим довољно.  :)




Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #212 послато: Април 04, 2017, 08:40:41 поподне »
Седам минута је сасвим довољно. Уједно, ево па пробам ради ли.

РАДИ!!!
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #213 послато: Април 05, 2017, 12:51:46 поподне »
Нашли смо се на 7 минута.
Ево, управо сам урадио одређена подешавања па молим неког да испроба да ли је сад могуће изменити постављену поруку.

Хвала на овој опцији.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #214 послато: Април 05, 2017, 04:54:17 поподне »
Нашли смо се на 7 минута.
Ево, управо сам урадио одређена подешавања па молим неког да испроба да ли је сад могуће изменити постављену поруку.

Не знам да ли само ја имам проблем али не видим опцију којом могу изменити поруку након слања.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #215 послато: Април 05, 2017, 05:08:20 поподне »
Не знам да ли само ја имам проблем али не видим опцију којом могу изменити поруку након слања.

Та опција се налази у ћошку, али је краткотрајна.  ;)
Слика:

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #216 послато: Април 05, 2017, 05:15:57 поподне »
Та опција се налази у ћошку, али је краткотрајна.  ;)

Управо сам послао једну поруку и код мене те опције нема:

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #217 послато: Април 05, 2017, 09:25:21 поподне »
Да видим ради ли?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #218 послато: Април 05, 2017, 09:27:09 поподне »
Не ради.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1645
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #219 послато: Април 05, 2017, 09:28:27 поподне »
Не ради.

Не ради ни код мене.