Анкета

Која сте крвна група?

0+
25 (31.6%)
0-
6 (7.6%)
A+
21 (26.6%)
A-
6 (7.6%)
B+
10 (12.7%)
B-
2 (2.5%)
AB+
6 (7.6%)
AB-
3 (3.8%)

Укупно гласова: 78

Аутор Тема: Крвне групе и Rh фактор  (Прочитано 56464 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #80 послато: Децембар 28, 2016, 07:10:32 поподне »
Да, читао сам будалаштине типа Rh негативни су ванземаљци и штатијазнам какве глупости... Не свиђа ми се идеја да сам потомак ванземаљаца  :o
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #81 послато: Децембар 28, 2016, 07:11:31 поподне »
Видим да моја крвна група стоји на двојици, па се питам ко је онај други!!!? Не одазива се.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #82 послато: Децембар 28, 2016, 07:21:40 поподне »
Да, читао сам будалаштине типа Rh негативни су ванземаљци и штатијазнам какве глупости... Не свиђа ми се идеја да сам потомак ванземаљаца  :o

Потомак Анунакија. ;D



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #83 послато: Децембар 28, 2016, 07:47:32 поподне »
Помало ме чуди да је тек 4/32 Rh негативно. Зар нас је тако мало (нас анунакија 8) )?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #84 послато: Децембар 28, 2016, 08:25:58 поподне »
Да, читао сам будалаштине типа Rh негативни су ванземаљци и штатијазнам какве глупости... Не свиђа ми се идеја да сам потомак ванземаљаца  :o

Постоји и она теорија да Rh- подиче од неандерталаца.  ::)

Видим да моја крвна група стоји на двојици, па се питам ко је онај други!!!? Не одазива се.

Можда неко погрешно кликн'о.  :P

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #85 послато: Децембар 28, 2016, 08:29:20 поподне »
Постоји и она теорија да Rh- подиче од неандерталаца.  ::)

Право да ти речем, радије бих био неандерталац него ванземаљац  :)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #86 послато: Децембар 28, 2016, 08:34:13 поподне »
Постоји и она теорија да Rh- подиче од неандерталаца.  ::)

Потражих неко валидније мишљење, али не нађох нешто посебно, колико сам успео да видим своди се на причу да то ради ДНК, и да ту нема ништа необично. Ако је тако, претпостављам да је онда и повезивање Rh+ са мајмунима, једнако несувислно као и повезивање Rh- са неким ванземаљским бићима?




Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #87 послато: Децембар 29, 2016, 09:32:05 пре подне »
Заврзлама око уношења крвних група у личне карте у БиХ (прилог из 2013. год.):

<a href="https://www.youtube.com/v/ipG2hxin1OU" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/ipG2hxin1OU</a>

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #88 послато: Децембар 30, 2016, 12:24:17 пре подне »
Охохохо... још један 0-. ;D

Него, кад смо код крвних група, на Б92 има занимљив чланак из 2013. године, додуше мало бомбастичног назива, али свакако занимљив. ;)

Цитат
Крвна група открива вашу будућност

Уместо питања "Који сте хороскопски знак?", у Јапану је, током пријава за посао или упознавање партнера, чак и приликом наручивања хране у ресторану, уобичајено чути "Која сте крвна група?".

Готово 95 одсто Јапанаца зна одговор на ово питање. Науче то још као деца. Понегде се ученици распоређују у одељења по крвним групама, а и неке компаније организују радне тимове по том принципу, да би у канцеларијама владали хармонични односи. Многе новине, магазини и ТВ емисије објављују дневне "крвне хороскопе".

Изгледа да каријера, здравље, брак, судбина и срећа теку нашим венама. Све је записано у крви. На томе профитира и део индустрије. Праве се производи прилагођени крвним групама. Постоје соли за купање, пића, жваке, чак и кондоми за носиоце крвних група А, Б, АБ и О. Ипак, ова озбиљна забава највише се заснива на теорији да крвне групе утичу на то како испољавамо емоције и како се слажемо са околином, што је значајно приликом избора пријатеља, љубавника и брачних партнера.

Више на сајту који нема ћириличну верзију. ::)



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #89 послато: Децембар 30, 2016, 09:11:59 пре подне »
Охохохо... још један 0-. ;D

Него, кад смо код крвних група, на Б92 има занимљив чланак из 2013. године, додуше мало бомбастичног назива, али свакако занимљив. ;)

Што је залуђеним Србима хороскоп, то је Јапанцима крвна група.  ;D
Youtube link:
<a href="https://www.youtube.com/v/nKnp0IKSSjE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/nKnp0IKSSjE</a>

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #90 послато: Децембар 30, 2016, 08:44:12 поподне »
Неки тврде да исхрану треба уобличити на основу крвне групе. Нпр. људима који имају 0 групу препоручују да једу више меса, а онима са А групом препоручују вегетеријанску исхрану. Лично сам скептичан што се овога тиче.
Потпуна бесмислица, псеудо-наука. Исхрану (ако она уопште треба бити прилагођена појединцу) би онда прије требало уобличити према морфологији тјелесних одлика, а свакако не према крвним групама.
Прочитао сам негде, а и овде на теми се провлачи слична ствар, да се нулта група на неки начин може везати за Кромањонце, тј. старо становништво Европе. Не знам како уопште фунционише принцип наслеђивања код крвних група.
Не постоји никаква повезаност између антрополошких типова и крвних група. Такве теорије су заступљене само код Лундмана (коме су нпр. сликовни примјери типова које је давао оштро одударали од његових описа).

Што се моје крвне групе тиче, нисам скроз сигуран, али сам 99% А, с обзиром на то да су ми по обије линије сви редом А.

Ван мреже Барышников

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #91 послато: Децембар 31, 2016, 08:16:48 пре подне »
Потпуна бесмислица, псеудо-наука. Исхрану (ако она уопште треба бити прилагођена појединцу) би онда прије требало уобличити према морфологији тјелесних одлика, а свакако не према крвним групама.Не постоји никаква повезаност између антрополошких типова и крвних група. Такве теорије су заступљене само код Лундмана (коме су нпр. сликовни примјери типова које је давао оштро одударали од његових описа).

Што се моје крвне групе тиче, нисам скроз сигуран, али сам 99% А, с обзиром на то да су ми по обије линије сви редом А.

Слажем се, нпр. ескими су углавном Б кр.група, а само месо једу цео живот.
Добро сад у 21 веку, једу и корнфлекс, али су покољењима уназад, цепали само месо.
Иначе то месо које су они јели, је због тога што је било живо, имало поприличну количину и угљених хидрата
и витамина, да су га пекли, не би имали ништа од тога.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #92 послато: Децембар 31, 2016, 09:59:41 пре подне »
Што се моје крвне групе тиче, нисам скроз сигуран, али сам 99% А, с обзиром на то да су ми по обије линије сви редом А.

Нпр. у Америци постоји могућност да поручите прибор за одређивање крвне групе.
- Наручите поштом и дође вам на кућну адресу.
- Убодете себе у прст и самостално дођете до жељене информације.

Слике:










Видео:


<a href="https://www.youtube.com/v/YbJn8e0BuKk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/YbJn8e0BuKk</a>

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #93 послато: Јануар 02, 2017, 12:44:14 поподне »
Извор: Б92

Цитат
Otkrivene dve nove krvne grupe

Većina ljudi zna da postoje A, B, AB ili O krvna grupa, koja može biti Rh pozitivna ili negativna, ali novo američko istraživanje otkrilo je dve potpuno nove kategorije.

Langeres i Junior su dva izuzetno retka, ali ipak postojeća tipa krvi. Oni postoje samo u određenim etničkim grupama.

„Više od 50.000 Japanaca ima Junior negativni tip krvi i može se susresti s problemima kada je reč o transfuziji“, objašnjava Brajan Balif, biolog na Univerzitetu u Vermontu koji je sproveo ovu studiju.

Balif i njegove kolege otkrili su dva proteina u crvenim krvnim zrncima koji određuju ove dve malo poznate grupe.

Reč je o posebnim molekulima nazvanim ABCB6 i ABCG2.

„Kako postajemo sve bolji u transplantaciji, moramo učiniti sve da telo prihvati organe. Nekada se desi da ga telo odbaci iz nepoznatog razloga, a uzrok su možda upravo ovi proteini“, smatra Balif.




Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #94 послато: Јануар 09, 2017, 04:25:23 поподне »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #95 послато: Јануар 14, 2017, 08:32:14 поподне »
7/39 "негативаца" = 18%
Није лоше.
Европски просек је око 15%, а светски још и мање.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #96 послато: Јануар 14, 2017, 09:53:05 поподне »
0+ мало изнад српског просека.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #97 послато: Јануар 14, 2017, 10:28:40 поподне »
Моја лична колекција.  :)

Ево, управо израчунах. До сада сам укупно дао 10,7 литара крви (24 давања).  8)







Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1645
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #98 послато: Јануар 15, 2017, 12:44:46 поподне »
Моја лична колекција.  :)

Ево, управо израчунах. До сада сам укупно дао 10,7 литара крви (24 давања)8)


Свака част Sergio. Давање крви спашава животе.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Крвне групе и Rh фактор
« Одговор #99 послато: Јануар 15, 2017, 01:20:54 поподне »
Свака част Sergio. Давање крви спашава животе.

Хвала. Позвао бих све људе са овог форума да добровољно дају крв кад год су у могућноси. Мушкарци могу давати на свака 3 месеца, а жене на свака 4. Немојте веровати у оне урбане легенде да често давање крви изазива зависност. То су глупости.

Процедуре је оваква (говорим из личног искуства):
Крв може дати свака пунолетна особа између 18 и 65 година. Дођете на одељење трансфузиологије у болницу у вашем граду и попуните формулар са питањима. Наравно, морате бити искрени приликом попуњавања. Има пар чудних, непријатних питања типа "да ли сте имали аналне хомосексуалне односе" и томе слично.  ;D
После тога вам пробуше прст и узму једну капљицу крви. На тај начин утврђују да ли имате довољно гвожђа. Ако прођете ту "препреку" идете код доктора на брзи преглед. Он вас пита о општем здрављу, измери вам притисак и послуша срце. Ако вам горњи притисак буде низак (вредност испод 110) углавном вас одбију, али вам препоруче да опет дођете за пар дана када се притисак стабилизује. Крв не могу дати људи са малом телесном тежином (углавном испод 55 килограма).
После прегледа идете у просторију за давање крви. Тамо има неколико специјализованих кревета који више личе на столице / фотеље. Медицински техничар вам убаци иглу у вену, а ваше је једино да мирујете. По некад вам дају лоптицу да је стискате шаком ради боље циркулације. Цео процес траје мање од 10 минута. После тога добијете сендвич(е) и сок.  ;D