Аутор Тема: Попусти на тестирање  (Прочитано 25803 пута)

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #100 послато: Јануар 31, 2022, 09:28:02 пре подне »
Да ли можда има још неко осим мене да му још увек није стигао поручени Nebula Genomics прибор?

Заправо, поручио сам три прибора, од чега је први стигао баш одавно, други пре две недеље а трећи је изгледа нестао у беспућима поштанског саобраћаја.

Ван мреже Grbić

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
  • R1A>BY149000>FTA3227
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #101 послато: Јануар 31, 2022, 09:48:07 пре подне »
Meni  jedan stigao 15.01(poslat 06.12)
Drugi koji je poslat 02 .12 mi nije još stigao.Kontaktirao sam ove iz Nebule pre par nedelja kažu da sačekamo još malo.Na praćenju mi stoji da je još 29.12 stigao u Beograd ,ali ni traga ni glasa.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #102 послато: Јануар 31, 2022, 09:59:33 пре подне »
Meni  jedan stigao 15.01(poslat 06.12)
Drugi koji je poslat 02 .12 mi nije još stigao.Kontaktirao sam ove iz Nebule pre par nedelja kažu da sačekamo još malo.Na praćenju mi stoji da je još 29.12 stigao u Beograd ,ali ni traga ni glasa.

Да, застој је у нашој пошти, али да ли се загубило или је негде "уско грло" - видећемо. ОК, хајде да будемо још мало стрпљиви :)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #103 послато: Јануар 31, 2022, 10:40:55 пре подне »
Да ли можда има још неко осим мене да му још увек није стигао поручени Nebula Genomics прибор?

Заправо, поручио сам три прибора, од чега је први стигао баш одавно, други пре две недеље а трећи је изгледа нестао у беспућима поштанског саобраћаја.

Сви Небулини прибори који су поручени преко "Порекла" су напокон стигли прошле недеље. Иначе је први прибор стигао у првој недељи јануара, пред Божић, и то у обичној поштанској кеси, док су остали стигли у два наврата (прво три прибора, а након 2-3 дана још један) запаковани у засебне, нешто веће картонске кутије (у које су прибори стављени приликом паковања у САД), током протекле недеље. За први прибор је на сајту за праћење писало да је "изашао" са београдског аеродрома 29. децембра прошле године, док су остали исто тако "изашли" са аеродрома 8, 9. и 15. јануара. Од наше поште сам добио обавештење да они задржавају све те пакете у неком њиховом "сабирном центру" при аеродрому, да их тамо ваљда проверавају или шта већ, па тек када их пусте из тог центра они бивају послати на адресу која је назначена приликом куповине.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #104 послато: Фебруар 03, 2022, 11:05:51 пре подне »
Ево да потврдим да ми је поштар управо донео последњи Nebula Genomics прибор, поручен на "црни петак" прошле године, за који сам већ изгубио наду да ће уопште стићи.

Међутим, и даље имам проблем са испоруком два FTDNA прибора. Први покушај уручења на адресу у Београду није успео - пошиљка се вратила у Хјустон.

Онда сам пробао на адресу пријатеља у Босни и Херцеговини, у Брчко. Пакет нити је уручен нити се вратио.

Писао сам онда FTDNA и замолио да покушају и трећи пут да ми пошаљу, овај пут на адресу родитеља, у Чачак. Пратио сам све време пошиљку, видео да је пре 4 дана стигла у Београд и рачунао "то је то". Међутим данас видим да је локација поново Њујорк - вратила се и трећи пут назад.

Најлуђе од свега је што сам у року од 3-4 дана поручио укупно пет FTDNA прибора, при чему су испоручени нормално прибори хронолошки поручени пре ова два, и један прибор који је поручен након ова два. Само из неког разлога ова два праве проблем, као да су уклети >:(

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #105 послато: Март 04, 2022, 07:32:04 поподне »
Нови тестови и надградње код фирме FamilyTreeDNA биће доступни по промотивним ценама у периоду од 3. до 7. марта 2022. године, поводом конференције RootsTech 2022:


Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #106 послато: Март 11, 2022, 10:31:20 пре подне »
Попусти на тестирање код FTDNA, поводом конференције "Roots Tech", продужени су до 31. марта 2022. године:





Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #107 послато: Април 15, 2022, 11:34:26 пре подне »
Сад видех да је Nebula Genomics дала попуст на свој тест целог генома (WGS 30x, вероватно због католичког Ускрса), па се он може пазарити по цени од 199 долара у односу на стандардну цену од 299 долара. Не знам колико ће овај попуст трајати, на сајту нисам приметио да су написали а јуче кад сам проверавао овај попуст није био присутан. Моја претпоставка је да важи од данас, тј. од петка, 15. априла до недеље, 17. априла, односно до католичког Ускрса. Мењали су и опције за претплату, тако да више не може да се одабере месечна (monthly subscription) већ "квартална" (quarterly subscription), која диже цену коначну цену теста за 25 долара, што је и даље прилично добра цена, ако се наравно занемари очајна корисничка подршка која карактерише Небулу.

https://nebula.org/whole-genome-sequencing-dna-test/

Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #108 послато: Април 15, 2022, 12:25:43 поподне »
Попуст је одличан, али ону претплату на здравствене извештаје треба пажљиво растумачити, јер у "балончићу" пише:

$24.99/mo, billed quarterly, charged when sequencing is completed, cancel anytime thereafter.

Моје разумевање је да коначна цена изађе на:  $199 + (3 x $24.99) = $273.97

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #109 послато: Април 15, 2022, 12:39:49 поподне »
Попуст је одличан, али ону претплату на здравствене извештаје треба пажљиво растумачити, јер у "балончићу" пише:

$24.99/mo, billed quarterly, charged when sequencing is completed, cancel anytime thereafter.

Моје разумевање је да коначна цена изађе на:  $199 + (3 x $24.99) = $273.97

Да, мислим да си у праву, пропустио сам ово mo (monthly) иза косе црте. Ако је тако, онда то и није неки попуст, јер се уз коришћење купон кодова ван сезоне попуста цена може смањити са 299 на 269 долара, што изађе неколико долара јефтиније од овог "попуста".  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #110 послато: Април 15, 2022, 09:13:30 поподне »
Да, мислим да си у праву, пропустио сам ово mo (monthly) иза косе црте. Ако је тако, онда то и није неки попуст, јер се уз коришћење купон кодова ван сезоне попуста цена може смањити са 299 на 269 долара, што изађе неколико долара јефтиније од овог "попуста".  :)

Чини ми се да је ово сада ипак маргинално јефтиније, јер и код оне цене са купоном, од 269 USD, треба по завршетку секвенцирања уплатити барем један месец претплате на здравствене извештаје, што додаје још $25 на цену.

Може ли неко ко је поручивао Nebula Genomics тест да потврди да тако функцинише њихов пословни модел?

Да ли је укупна цена = иницијална цена теста + претплата на здравствене извештаје (минимално један месец, па се одмах откаже)?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #111 послато: Април 18, 2022, 10:40:11 пре подне »
Небула је послала следећи промотивни мејл у вези помињаног попуста:

Hey Explorer,

Have you heard about DNA Day? It is a unique day when students, teachers, and the public can learn more about genetics and genomics. The day commemorates the completion of the Human Genome Project in 2003 and the discovery of DNA's double helix in 1953.

In advance of DNA Day, we offering a Deep (30x) Whole Genome Sequencing for just $199. This is our lowest price ever!


То би значило да ће вероватно попуст трајати барем до понедељка, 25. априла, ако не и до краја априла.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #112 послато: Април 18, 2022, 10:56:06 пре подне »
 Прво направите план ко да однесе преко границе и да пошаље... :(

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #113 послато: Април 18, 2022, 11:04:22 пре подне »
Прво направите план ко да однесе преко границе и да пошаље... :(

Да, у последње време су знатно пооштрили политику прихватања ДНК материјала за слање у иностранство. Међутим, и даље је могуће послати пакете за иностранство, али изгледа да то зависи од расположења цариника који прегледа дату пошиљку као и, по свему судећи, од тога да ваше име и презиме и адресу нису ставили на претпостављену "црну листу", што се изгледа дешава ако примете да сте у протеклом периоду (нпр. уназад годину дана) више пута преко поште слали ДНК материјал за иностранство. Зато је моја препорука да се стави име и презиме и адреса од неког пријатеља или рођака који је ретко или никад није тако нешто слао за иностранство, такви пакети се углавном пропуштају.  :) Иначе ћемо у наредном периоду проверити да ли можемо некако да предочимо царини да у тим пакетима нису никакве опасне материје и да се око тога мало опусте.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #114 послато: Април 18, 2022, 12:43:39 поподне »
Да, у последње време су знатно пооштрили политику прихватања ДНК материјала за слање у иностранство. Међутим, и даље је могуће послати пакете за иностранство, али изгледа да то зависи од расположења цариника који прегледа дату пошиљку као и, по свему судећи, од тога да ваше име и презиме и адресу нису ставили на претпостављену "црну листу", што се изгледа дешава ако примете да сте у протеклом периоду (нпр. уназад годину дана) више пута преко поште слали ДНК материјал за иностранство. Зато је моја препорука да се стави име и презиме и адреса од неког пријатеља или рођака који је ретко или никад није тако нешто слао за иностранство, такви пакети се углавном пропуштају.  :) Иначе ћемо у наредном периоду проверити да ли можемо некако да предочимо царини да у тим пакетима нису никакве опасне материје и да се око тога мало опусте.

 Није царина проблем , чак је шеф царине самном отишао и рекао радници поште да што се њих тиче није проблем. Али пошта инсистира на неком свом правилнику кои је руку на срце крајње уопштен. Ово све личи на нечији хир да се не шаљу узорци.
Замољавам Амицуса да уз овај пост прикачи поштин правиник кои су ми дали на вишедневно инсистирање.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #115 послато: Април 18, 2022, 12:51:39 поподне »
Није царина проблем , чак је шеф царине самном отишао и рекао радници поште да што се њих тиче није проблем. Али пошта инсистира на неком свом правилнику кои је руку на срце крајње уопштен. Ово све личи на нечији хир да се не шаљу узорци.
Замољавам Амицуса да уз овај пост прикачи поштин правиник кои су ми дали на вишедневно инсистирање.

Ми смо у последње време имали проблема искључиво са царином, одакле су нам неколико пута вратили пакете, док су у пошти прошли без проблема. Вероватно је другачије од случаја до случаја, али некакав већи степен опструкције у односу на ранији период дефинитивно постоји.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #116 послато: Април 18, 2022, 04:01:53 поподне »
Данас је почео попуст код FTDNA поводом "Дана ДНК":


Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #117 послато: Април 18, 2022, 09:02:51 поподне »
Ми смо у последње време имали проблема искључиво са царином, одакле су нам неколико пута вратили пакете, док су у пошти прошли без проблема. Вероватно је другачије од случаја до случаја, али некакав већи степен опструкције у односу на ранији период дефинитивно постоји.
Нема пошта право да она одређује и класификује пошиљку.
1. Оно што није утврђено да је опасна материја (запаљива, отровна, радиоактивна или биохазард) не може да се одређује њиховим интерним актом по претпоставци да је то.
2. АДР прописи постоје за цијели свијет и одређују шта су и које категорије пошиљке и у којим количинама (паковањима) по тим прописима се и обавља манипулација и транспорт.

Постоји стручно лице које компетентно може на ово да да писмени одговор са потписом и печатом.

 Да је овдје ријеч о личном хиру и не компетентности је евидентно.

Ћераћемо се још...

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #118 послато: Јун 08, 2022, 06:13:25 поподне »
У току је попуст нa FTDNA: https://www.familytreedna.com/#productCards

Између осталог, BigY700 je 399 долара.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Попусти на тестирање
« Одговор #119 послато: Јун 08, 2022, 07:02:35 поподне »
У току је попуст нa FTDNA: https://www.familytreedna.com/#productCards

Између осталог, BigY700 je 399 долара.

Да обавестим и овде - имам један FTDNA кит са уплаћеним FamilyFinder + Big Y-700 тестовима који ми тренутно не треба, јер нисам нашао одговарајуће кандидате за тест, па ако неко планира да се дубински тестира код FTDNA, радо ћу му уступити кит по овој цени која је сада на попусту.