Аутор Тема: Историјске књиге  (Прочитано 24987 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Историјске књиге
« Одговор #60 послато: Фебруар 13, 2020, 07:40:05 поподне »
Nebo, šta da kažem ....samo pohvale za trud .. :)

Заиста је одлична књига. Не могу рећи да сам је прочитао, већ сам је излистао. Врхунски је урађена.

Коњовића сам поставио као узорак каквих све занимљивих података се ту може наћи.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Историјске књиге
« Одговор #61 послато: Фебруар 13, 2020, 07:51:40 поподне »
Od istog autora (Babac) imam knjigu Tajne kraljevskog blaga...zato mislim da je i ova fantastična, a pogotovo ako govori i opisuje takve gromade od ljudi kao što je Konjović
Još jednom bravo za izbor Nebo  :)

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Историјске књиге
« Одговор #62 послато: Март 20, 2020, 10:53:09 поподне »
Na sajtu archive.org moguće je pronaći velik broj zanimljivih knjiga, između ostalog i neke vrlo vredne komplete enciklopedije kao i zbirke monografija koje se bave istorijom

Jedan komplet encikopedijskih izdanje je Islamska enciklopedija izdavača Brill na engleskom jeziku u 13 svezaka. Kod nas, zbog istorijskih okolnosti, postoji otpor prema islamskoj kulturi i krajevima i stanovništvu gde ona prevladava ali ako se izađe van toga ulazi se u jednu kulturu sastavljenu od mnoštva kultura sa često predislamskim korenima, zajedničke ne samo današnjim islamskim narodima već širem prostoru Sredozemlja uključujući i srpske zemlje. Neke enciklopedijske odrednice imaju određenu pristrasnost ali ništa što već nismo videli na nekim drugim mestima. U svakom slučaju, mislim da može biti zanimljivo za ljude koji dolaze na Poreklo.

https://archive.org/details/EncyclopaediaDictionaryIslamMuslimWorldEtcGibbKramerScholars.13/mode/2up

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Историјске књиге
« Одговор #63 послато: Март 20, 2020, 11:56:36 поподне »
Da dodam još i Kembridževu ediciju posvećenu drevnoj istoriji. Delove posvećene kamenom dobu, eneolitu, brončanom i gvozdenom dobu na prostoru Centralnog Balkana pisao je prof Milutin Garašanin (ti delovi su u knjizi pod rednim brojem 10 gde se nažalost našla treća knjiga iz kompleta)

https://archive.org/details/iB_Ca/mode/2up

A kad je već pri ruci, i modernu istoriju istog izdavača

https://archive.org/details/iB_CMH/mode/2up

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 519
Одг: Историјске књиге
« Одговор #64 послато: Март 05, 2021, 01:03:40 поподне »
Питање:

Да ли неко зна да ли постоје дигитализована издања Вјесника краљевског хрватско-славонско-далматинског земаљског аркива?

Гугл ми нажалост није помогао у овом случају али рекох можда неко има неко сазнање.

Хвала.

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 519
Одг: Историјске књиге
« Одговор #65 послато: Март 25, 2021, 06:52:01 поподне »
Да ли негде у ПДФ-у може да се нађе књига Јеремије Павловића - Малешево и Малешевци, етнолошка истраживања.

Ван мреже Братоножић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
Одг: Историјске књиге
« Одговор #66 послато: Март 27, 2021, 07:27:56 поподне »
Може ли се доћи до књига од Илије Браковића ? И генерално о Братоножићима, хвала.

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Историјске књиге
« Одговор #67 послато: Март 27, 2021, 08:38:53 поподне »
Може ли се доћи до књига од Илије Браковића ? И генерално о Братоножићима, хвала.

Мислим да је само једна књига штампана, али је не могу наћ